Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Geraldine Grundy

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Pani Grundy jest nauczycielką muzyki w miejscowym liceum w Riverdale. Geraldine ma wakacyjny romans z Archiem Andrewsem, który zostaje zakończony, gdy stają się świadkami śmierci Jasona. Pani Grundy ma dość tajemniczą przeszłość, o której nikomu nie mówi, dopóki prawda nie zostaje odkryta przez Betty Cooper. Po odkryciu jej romansu z uczniem pani Grundy zmuszona jest zrezygnować z pracy i opuścić Riverdale. Geraldine zostaje zamordowana przez Czarną Maskę. 
W jej rolę wciela się Sarah Habel.


WYGLĄD


Pani Grundy ma brązowe oczy, nosi skromny strój i okulary.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas wakacji Geraldine ma romans z Archiem Andrewsem, który muszą utrzymywać w sekrecie. Czwartego lipca – w dniu, w którym rzekomo zginął Jason Blossom, znajdowali się razem nad rzeką Sweetwater i usłyszeli wystrzał broni. Aby ich romans nie wyszedł na jaw, postanawiają przestać się spotykać i nikomu nie mówić o wydarzeniach, jakich doświadczyli tego dnia.


Po powrocie do szkoły Archie prosi Geraldine o lekcje muzyki, twierdząc, że jest ona dla niego jedyną nadzieją. W ten sposób bohaterowie znów zaczynają się spotykać, co jest dość ryzykowne. W sprawie zabójstwa Jasona wciąż niewiele wiadomo, a Archiego trawią wyrzuty sumienia za ukrywanie prawdy. Geraldine jednoznacznie chce ukryć fakt ich spotkania, zapewniając Archiego, że ich życia będą zrujnowane. Archie jednak postanawia wyjawić prawdę szeryfowi, nie mówiąc jednak o obecności Geraldine tego ranka. 


Betty umawia się z Geraldine na wywiad, podczas którego dopytuje nauczycielkę o jej wcześniejszą pracę i prywatne lekcje z Archiem. Okazuje się, że już w przeszłości udzielała takich lekcji uczniom, w tym Jasonowi. Dla Betty nieznana przeszłość Geraldine jest co najmniej podejrzana, dlatego wkrada się do jej samochodu i odkrywa jej prawdziwe nazwisko – Jennifer Gibson, a także pistolet.


Po konfrontacji z Archiem okazuje się, że pani Grundy miała męża alkoholika, który stosował wobec niej przemoc. Zdecydowała się na ucieczkę i przeniosła się do Riverdale, by zacząć od nowa. Kiedy Archie wręcza Geraldine prezent na pożegnanie – smyczek do wiolonczeli, do sali muzycznej wpadają Alice Cooper, Betty i Fred Andrews. Alice domaga się pozwania Geraldine, jednak Archie przedstawia inne rozwiązanie – pani Grundy zniknie z Riverdale i wszyscy zapomną o całej sprawie. Następnego dnia Geraldine pakuje swoje rzeczy do auta i odjeżdża z Riverdale.


Sezon 2


Geraldine przeniosła się na drugą stronę rzeki Sweetwater – do Greendale, gdzie udzielała lekcji muzyki i prawdopodobnie wdała się w kolejny romans z młodym uczniem. Kiedy po jednej z lekcji schyliła się, żeby podnieść nuty, została zaatakowana przez Czarną Maskę, który udusił ją smyczkiem, będącym prezentem od Archiego. Ciało Geraldine zostaje sprowadzone do koronera, gdzie przeprowadzona zostaje autopsja. Pan Curdle stwierdza, że było to morderstwo. Później okazuje się, że pani Grundy była jedną z pierwszych ofiar Czarnej Maski.

Pełna biografia »

Geraldine Grundy - powiązania postaci

Geraldine Grundy
Aktor: Sarah Habel

Geraldine Grundy - Opinie

6 + 2 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne