Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Kevin Keller

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Kevin jest synem szeryfa Riverdale Toma Kellera i najbliższym przyjacielem Betty Cooper. Jest jednym z nielicznych gejów w Riverdale, przez co czuje się osamotniony. Większość swoich romantycznych relacji musi utrzymywać w sekrecie, a czasem wymyka się z domu na nocne schadzki. Spotykał się z Moosem Masonem, ale ich związek utrzymywany był w sekrecie. Miał także przelotny romans z Joaqinem DeSantosem, który jednak musiał uciec z Riverdale. Dopiero jego związek z Fangsem Fogartym okaże się stałym. Pasją Kevina jest reżyseria szkolnych musicali w Riverdale High. Bohater staje się ofiarą Farmy, a po tym, jak zostaje przez nią porzucony, nie potrafi dojść do siebie. 
W rolę Kevina wciela się Casey Cott.


WYGLĄD


Kevin ma ciemnobrązowe włosy i niebieskie oczy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Kevin wspiera Betty, która zbiera w sobie odwagę na wyznanie uczuć Archiemu. Podczas rozmowy o orientacji Archiego, Kevin opowiada o swoim spotkaniu z Moosem. Kiedy byli w nocy nad rzeką Sweetwater, odkryli ciało Jasona z raną postrzałową, co jest dużym zwrotem w śledztwie. Kevin jednak twierdzi, że najbardziej traumatyczne w tym wszystkim było wyjaśnienie ojcu, co tam robił z Moosem.


Kiedy w szkole wychodzi na jaw, że część uczniów dokonuje slut-shamingu na dziewczynach po nieudanych randkach, Kevin razem z Betty i Veronicą włamują się do Riverdale High, by znaleźć sekretny dziennik, w którym zapisane zostały te ataki.


Kevin poznaje Joaquina, należącego do gangu Węży, z którym wymienia się numerem. Wkrótce pojawiają się na szkolnym balu, podczas którego Kevin zdradza, że nigdy nie miał chłopaka. Następnego dnia po aresztowaniu FP Jonesa okazuje się, że wykonał on telefon do Joaquina. Kevin wzywa go na rozmowę, a chłopak twierdzi, że FP nie dzwonił po nic konkretnego. Zdradza jednak, że FP rzeczywiście jest zaangażowany w zabójstwo Jasona, nie widział jednak, czy osobiście go zabił. Wkrótce Joaquin decyduje o zniknięciu z Riverdale ze względu na strach przed konsekwencjami udziału w morderstwie. Spotyka się po raz ostatni z Kevinem na dworcu autobusowym.


Sezon 2


Podczas jednej ze swych nocnych schadzek w Fox Forest, Kevin odnajduje rannego Moosa i Midge, którzy zostali zaatakowani przez Czarną Maskę. Następnego dnia wyjaśnia przyjaciołom, co się stało. Betty jednak nie wierzy w jego kłamstwo, że wybrał się do lasu biegać i żąda wyjaśnień. Kevin przyznaje, że wymyka się do lasu na spotkania z innymi gejami i nie zamierza przestać, co budzi złość jego przyjaciółki.


Kevin odwiedza Moosa w szpitalu. Zwierza się ze swoich problemów i dyskutuje z nim o ukrywaniu prawdy przed ojcem i narkotykach, które pojawiły się w Riverdale. Moose oferuje, że zawsze chętnie porozmawia z Kevinem, jeśli ten będzie czuł się samotny.


Kevin po raz kolejny kłóci się z Betty o swoje nocne wyjścia. Kiedy jego ojciec także zaczyna się niepokoić, postanawia z nim porozmawiać. Spór z Betty nie trwa jednak zbyt długo. Wkrótce Kevin postanawia pomóc przyjaciółce odkryć, kim dokładnie jest jej przybrany brat Chick, który niedawno pojawił się pod dachem Cooperów. Za pomocą kamerki w laptopie stara się bliżej go poznać i wypytać o sprawy nurtujące Betty.


Kevin organizuje wystawienie musicalu „Carrie”. Głównej roli domaga się Cheryl, jednak wkrótce musi zostać zastąpiona przez Midge. Atmosfera w czasie prób jest dość napięta, a wszystko zostaje zarejestrowane na kamerze przez Jugheada. Podczas premiery dochodzi do tragedii. Na scenie pojawia się ciało martwej Midge i wiadomość od Czarnej Maski. Wszyscy zaangażowani zostają przesłuchani przez szeryfa Kellera, a taśma z nagraniami staje się dowodem w sprawie. Niedługo odbywa się pogrzeb Midge, na którym pojawiają się wszyscy uczniowie.


Sezon 3


Relacja Kevina z Moosem staje się coraz bliższa. Podczas imprezy u Cheryl umawiają się, że do Halloween stracą dziewictwo. Kiedy podczas przerwy w szkole Kevin postanawia pocałować Moosa, okazuje się, że jego ojciec pracuje w ich liceum. Robi kurs dla kadetów, a Moose nie może się pokazywać z Kevinem w obawie, że wyda się prawda o jego orientacji. Kevin postanawia również dołączyć do zajęć pana Masona, aby móc spędzać więcej czasu z Moosem.


Kevin dowiaduje się od Betty, że jego ojciec był częścią Midnight Club, który rozpoczął wiele lat temu grę w Gryfony i Gargulce. Wraz z Josie i Reggiem nie są jednak przekonani, że ich rodzice mieli coś wspólnego z tą tajemniczą grą. Postanawia wraz z Josie wypytać rodziców – ci jednak zaprzeczają. Ogłaszają natomiast, że się zaręczyli.


Kevin bierze udział w sekretnej akcji ratunkowej dla Archiego. Podczas niesienia pomocy przyjacielowi natrafia na Joaqina, który okazuje się zamieszany w tę sprawę. Kiedy przychodzi kolej Kevina na pilnowanie Archiego, zauważa, że jego rana jest zakażona. Zabiera go do szpitala, lecz ten chce się wymknąć, by udowodnić swoją niewinność. Po wszystkim Kevin przekazuje wiadomość od Archiego jego tacie – Fredowi Andrewsowi.


Kevin namawia Moosa, by wyznał swojemu ojcu prawdę na temat orientacji i ich związku, gdyż ma dość ukrywania swojej relacji z Moosem. Ten jest dość przerażony tą wizją, jednak po interwencji Cheryl decyduje porozmawiać z ojcem. Okazuje się, że reakcja pana Masona nie jest wcale tak drastyczna. Moose kontynuuje swe schadzki z Kevinem. Kiedy jednak spotykają się w tajemniczym bunkrze, żeby spędzić razem noc, zostają napadnięci. Okazuje się, że to właśnie ojciec Moosa planował sprawić, że chłopakom odechce się zadawać ze sobą. Po wszystkim Moose decyduje o wyjeździe z Riverdale, co jest druzgocące dla Kevina.


W Riverdale pojawia się Farma – sekta, prowadzona przez Edgara Evernevera. Po traumatycznych przeżyciach Kevin postanawia przyłączyć się w ich szeregi. 


Sezon 4


Kevin próbuje odbudować swoją relację z Betty, która została zrujnowana po tym, jak wstąpił do Farmy. W międzyczasie nawiązuje kontakt z Fangsem, który uciekł wraz z Farmą. Betty postanawia wykorzystać Kevina, by odkryć, gdzie ukrywa się sekta. Zaczynają także wspólnie uczęszczać na trening FBI i śledzić brata Betty, która podejrzewa, że może on być seryjnym mordercą.


Po rozwiązaniu sekty Fangs wraca do Riverdale i chce się pogodzić z Kevinem. Wkrótce nawiązują współpracę z podejrzanym biznesmenem robiącym specyficzne filmy – nie jest to jednak pornografia, jak początkowo obawia się Kevin, a przynosi ogromne dochody. Dzięki temu Kevin i Fangs mają zamiar zebrać fundusze na studia. Gdy zaangażują w to kolejne osoby, Reggie wpadnie na pomysł, aby sami zaczęli tworzyć takie filmy, bez pośrednictwa tajemniczego mężczyzny. Pomysł ten nie kończy się jednak dobrze, a Kevin wpada w kłopoty.


Kiedy bohater chce wystąpić na szkolnym konkursie z piosenką z musicalu „Cal do szczęścia”, spotyka się z odmową dyrektora Honeya. W akcie solidarności z Kevinem cała szkoła przebiera się za postać z musicalu, co niestety kończy się zakazem odbycia się konkursu. Z pomocą przychodzi Veronica, która decyduje o zorganizowaniu go w swoim klubie La Bonne Nuit.


 

Pełna biografia »

Kevin Keller - powiązania postaci

Kevin Keller
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Casey Cott
Ojciec: Tom Keller

Kevin Keller - Opinie

6 + 6 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne