Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Tom Keller

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Tom Keller jest ojcem Kevina Kellera i szeryfem w Riverdale. Wykonuje swoją pracę najlepiej, jak potrafi, jednak kiedy w mieście pojawiają się kolejni przestępcy, mieszkańcy podają w wątpliwość jego skuteczność. W wyniku tych okoliczności Tom ustępuje ze stanowiska. Jest dobrym i opiekuńczym ojcem, akceptuje syna, lecz nie zawsze potrafi z nim szczerze rozmawiać. Trenuje boks i uczy walki Archiego. Po rezygnacji z pracy jako szeryf zatrudnia się w Andrews Construction. Wiąże się z Sierrą McCoy, z którą miał romans już w czasach liceum.
W rolę Toma wciela się Martin Cummins.


WYGLĄD


Tom ma krótkie siwe włosy. Najczęściej nosi strój szeryfa lub flanelową koszulę w kratę.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Szeryf Keller prowadzi sprawę zniknięcia Jasona Blossoma. W śledztwie jednak niewiele wiadomo, mimo przesłuchania wszystkich świadków. Kiedy odnajduje się ciało Jasona, okazuje się, że ma on ranę postrzałową – nie chodzi już więc o zaginięcie, a o morderstwo. Szeryf ponownie przesłuchuje Cheryl Blossom, jednak rozmowa zostaje zakłócona przez jej rodziców.


Dochodzi do aresztowania FP Jonesa i postawienia mu zarzutów morderstwa. Udaje się jednak uniewinnić bohatera, a prawda wychodzi na jaw. Po odkryciu nagrania z widocznym mordercą Jasona – Cliffordem Blossomem, Tom Keller rusza, by go zaaresztować. Na miejscu jednak dowiaduje się, że mężczyzna popełnił samobójstwo.


Sezon 2


W Riverdale pojawia się seryjny morderca – Czarna Maska. Tom ciężko pracuje, żeby złapać mordercę, jednak śledztwo nie przynosi efektów. Do domów mieszkańców Riverdale zaczynają przychodzić listy od zabójcy, a szeryf pojawia się, aby przesłuchiwać lokatorów. Po rozmowie z Betty Tom zaczyna martwić się o swojego syna Kevina, który nocą wymyka się z domu na tajemnicze spotkania, i postanawia z nim porozmawiać. Szeryf wraz z burmistrzem miasta – Sierrą McCoy – próbuje znaleźć źródło narkotyków w Riverdale – z tego powodu dochodzi do zamknięcia liceum Southside, w którym produkowano narkotyki, a także do aresztowania nauczyciela, który tym zarządzał. W międzyczasie Tom angażuje się w romans z Sierrą, który wkrótce zostaje odkryty. Po zabójstwie Midge Klump nastroje w mieście stają się coraz mniej przychylne szeryfowi, który wciąż nie złapał zabójcy. Wkrótce Tom zostaje poproszony o rezygnację. Niedługo po tym zostaje wezwany do domu Cooperów, ze względu na odkrycie, że to Hal Cooper jest Czarną Maską.


Sezon 3


Kiedy Betty zaczyna prowadzić własne śledztwo w sprawie aktualnych zbrodni w Riverdale, Tom zostaje zaproszony na spotkanie byłego klubu Midnight. Zarówno Kevin, jak i Josie dowiadują się od Betty o wydarzeniach z przeszłości i próbują wypytać o nie swoich rodziców – podczas obiadu w Pop’s Kevin i Josie pytają Toma i Sierrę, jak się poznali. W odpowiedzi słyszą, że nie znali się w liceum i nigdy nie grali w Gryfony i Gargulce. Romans z Sierrą jest już oficjalny, a podczas spotkania z dziećmi bohaterowie informują o swoich zaręczynach. Na prośbę Archiego Tom pomaga mu przygotować się do ważnej walki bokserskiej.


Sezon 4


Tom pojawia się na pogrzebie Freda Andrewsa razem z wieloma mieszkańcami Riverdale. Kiedy w Riverdale pojawia się dawno niewidziany brat Freda i przejmuje biznes razem z Archiem, Tom traci wysokie stanowisko w Andrews Constuctions. Zostaje w firmie, lecz wróży jej upadek – po nieotrzymaniu wypłat i świątecznych bonusów nastroje wśród pracowników stają się napięte. Kiedy zaś Archie odrzuca rządową pracę dla Hirama Lodge’a, pracownicy denerwują się jeszcze bardziej. Tom zauważa, że z biura zniknęły pieniądze i oskarża Franka. Dochodzi między nimi do bójki, po której Tom rezygnuje z pracy. Po kilku rozmowach z Archiem Tom decyduje wrócić do pracy, gdy otrzyma należne mu pieniądze.


 

Pełna biografia »

Tom Keller - powiązania postaci

Tom Keller
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Martin Cummins
Synowie: Kevin Keller

Tom Keller - Opinie

2 + 7 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne