Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Archie Andrews

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Archie jest synem Freda i Mary Andrews. Uczęszcza do Riverdale High, gdzie gra w futbol i rozwija swoją muzyczną pasję. Interesuje się także boksem i intensywnie trenuje. Archie jest uczciwym i dobrze wychowanym chłopakiem, zawsze pomaga słabszym i walczy o sprawiedliwość, nawet kiedy źle to się dla niego kończy. Jest zakochany w Veronice Lodge, jednak przez jej ojca ich związek się komplikuje. Archie zostaje wrobiony przez Hirama w morderstwo i ląduje w zakładzie poprawczym. Po powrocie do normalnego życia ma zaległości w nauce i nic nie jest dla niego takie samo jak wcześniej. Doświadczenia te na zawsze odcisną się na jego życiu.
W rolę Archiego wciela się KJ Apa.


WYGLĄD


Archie ma intensywnie rude włosy i umięśnioną sylwetkę. Ma na ciele wiele blizn, które łączą się z jego pobytem w poprawczaku i próbą ucieczki z Riverdale.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Po powrocie do szkoły Archie próbuje połączyć swoją nowo odkrytą pasję, jaką jest muzyka, z obowiązkami jako gracza futbolu i przyszłego właściciela budowlanej firmy ojca. Na dodatek letni romans z panią Grundy musi być trzymany w sekrecie, co jeszcze bardziej pogrąża chłopaka. W Riverdale pojawia się nowa uczennica – Veronica, która od razu wpada Archiemu w oko. Razem z nią i Betty Archie udaje się na szkolny bal i imprezę Cheryl. Podczas gry w butelkę Archie i Veronica całują się, co budzi złość Betty. Bohaterka podkochuje się w Archiem, lecz on nie odwzajemnia jej uczuć. Razem z Veronicą zawiedli jednak Betty. Wkrótce jednak udaje im się pogodzić i wrócić do normalnej relacji.


Kiedy sprawa morderstwa Jasona wychodzi na jaw, Archie przypomina sobie strzał, który słyszał, będąc razem z Geraldine nad rzeką w dniu zniknięcia chłopaka. Pani Grundy jednak wymusza na Archiem zachowanie tego w sekrecie, co wyraźnie nie podoba się chłopakowi. Dwójka bohaterów spotyka się na lekcjach muzyki, o które Archie poprosił nauczycielkę. Chłopak przypadkiem spotyka Jugheada, który podważa jego decyzję o ukrywaniu prawdy, co wywołuje sprzeczkę między dawnymi przyjaciółmi. Archie jednak szybko orientuje się, że Jughead ma rację. Postanawia wyznać prawdę szeryfowi Kellerowi, a z Jugheadem spotyka się w barze Pop’s. Wkrótce dołączają do nich Betty i Veronica.


Archie rozpoczyna współpracę z zespołem Josie – The Pussycats. Członkinie zespołu jednak nie wierzą w to, że traktuje on muzykę poważnie. Tymczasem Betty rozpoczyna swoje śledztwo w sprawie pani Grundy i odkrywa jej romans z Archiem. Kiedy próbuje porozmawiać z przyjacielem, ten tłumaczy jej przyczyny swojego zachowania. Betty nie rozumie jednak uczuć Archiego i uważa, że powinien zakończyć ten związek. Próbuje mu udowodnić, że Geraldine coś ukrywa. Wkrótce Geraldine jest zmuszona opuścić miasteczko i pożegnać się z Archiem, by uniknąć skandalu i konsekwencji.


Archie zaprzyjaźnia się z Valerie, która pomaga mu z muzyką. Wciąż jednak ma on mało czasu, by całkowicie się jej poświęcić, dzieląc życie pomiędzy futbolem a gitarą. Wkrótce zaczyna się przygotowywać do występu na konkursie szkolnym. Przypadkiem Archie odkrywa, że Jughead mieszka w szkole, bo nie chce być w domu razem ze swym ojcem alkoholikiem. Archie wie, że FP przyjaźnił się i pracował z jego tatą Fredem, nie wie jednak, co takiego się stało, że życie FP tak się zmieniło. Fred pozwala Jugheadowi zamieszkać w ich domu, co staje się dla bohaterów szansą na odnowienie przyjaźni. Ojciec Archiego wszedł we współpracę z dawną znajomą Hermione Lodge, matką Veroniki i żoną Hirama – biznesmena, który zajmuje się sprawami z pogranicza prawa. Ta współpraca szybko staje się problematyczna – ktoś napada na budowę Freda, a jego pracownicy rozpoczynają strajk. Archie jednak decyduje, że pomoże swojemu ojcu.


Tymczasem Cheryl wmanipuluje Archiego w sprawy swej rodziny – chce, by poniekąd zastąpił Jasona i stał u jej boku. Archie zaczyna otrzymywać prezenty, a Blossomowie obiecują mu pomoc w rozwoju muzycznej kariery, w zamian oczekują jednak pomocy i towarzyszenia Cheryl. Te stosunki wyraźnie nie podobają się Valerie, która zrywa z Archiem.


Po latach separacji rodzice Archiego decydują się na rozwód. Fred wyjeżdża do Chicago, by sfinalizować ten proces. Staje się to pretekstem do rozmowy o relacji Freda z Hermione. W trakcie jego wyjazdu Archie i Betty planują zorganizować imprezę niespodziankę dla Jugheada, który nie znosi swoich urodzin. Kameralne spotkanie przeradza się w wielką imprezę za sprawą nieproszonych gości, co budzi złość solenizanta. Po imprezie Archie spędza czas z Veronicą, która zostaje u niego na noc. Ku zdziwieniu Archiego Fred powraca z jego mamą Mary, dzięki czemu mają oni okazję do nadrobienia relacji. Zbliża się występ Archiego na uroczystości szkolnej, na który jego matka bardzo czeka. Powoli Archie i Veronica stają się sobie coraz bliżsi, a kiedy węszą w przyczepie FP w poszukiwaniu dowodów na powiązanie z zabójstwem Jasona, ponownie dochodzi do pocałunku między nimi. Wkrótce bohaterom udaje się odnaleźć pendrive, na którym widać zabójstwo Jasona, a prawda o jego mordercy wstrząśnie całym miasteczkiem.


Archie i Veronica są już oficjalnie parą i wyznają Betty prawdę o swojej relacji. Bohaterka reaguje pozytywnie, gdyż sama zaczęła spotykać się z Jugheadem. Po spędzeniu nocy u Veroniki Archie wybiera się na śniadanie z ojcem w Pop’s. W trakcie pobytu w barze pojawia się zamaskowany mężczyzna, który strzela do Freda, podczas gdy ten chciał załagodzić sytuację. Archie próbuje pomóc ojcu, a napastnik ucieka z lokalu.


Sezon 2


Po postrzale ojca Archie zawiózł go do szpitala, gdzie natychmiast rozpoczęto operację. Wszyscy przyjaciele Archiego i Freda zgromadzili się w szpitalu, by wesprzeć chłopaka. Veronica udaje się z nim do domu, by wezwał matkę i przebrał zakrwawione ubrania. Archie orientuje się, że zaginął portfel Freda. Doświadczenie to zbliża do siebie bohaterów i pozwala Veronice dowiedzieć się czegoś więcej o życiu chłopaka. Archie opowiada przyjaciołom o tym, co się stało, i nie daje mu spokoju spojrzenie napastnika. Archie zaczyna bać się o swoją rodzinę i jej bezpieczeństwo. Na domiar złego wkrótce okazuje się, że ktoś zamordował panią Grundy, Archie zaczyna podejrzewać, że zbrodnie mają coś wspólnego z nim, a sprawca chce skrzywdzić jego bliskich. Postanawia kupić broń, by móc ochronić siebie i swoich bliskich. 


Kiedy podczas wizyty u Veroniki poznaje jej ojca Hirama, który powrócił z aresztu, mówi mu o swoich obawach związanych z bezpieczeństwem miasteczka. Hiram sugeruje mu powzięcie pewnych środków, by pomóc mieszkańcom. Ku zaskoczeniu przyjaciół Archiego, wysyła on agresywny filmik, w którym grozi przestępcy. Veronica jest wzburzona, ale daje chłopakowi szansę na wytłumaczenie swoich racji. Archie założył Czerwony Krąg, by wraz z chłopakami z liceum patrolować ulice i nie dopuścić do kolejnej zbrodni. Filmik, który został rozesłany, przynosi mu jednak kłopoty ze strony dyrektora liceum. Wkrótce Archie wywołuje konflikt z gangiem Węży, kiedy grozi im broniom na ich własnym terenie. Kilka dni później gang przychodzi pod dom Archiego, chcąc rozwiązać sprawę. Dochodzi do bójki, którą kończy Veronica, wystrzeliwując pocisk z broni Archiego. Para postanawia pozbyć się broni, jako że przyniosła im już wystarczające kłopoty.


Wkrótce Betty zaczyna dostawać telefony od Czarnej Maski, a Archie staje się jedyną wtajemniczoną osobą. Betty musi wykonywać to, co morderca jej każe, chcąc zapobiec kolejnym śmierciom. Prosi nawet Archiego, by zerwał dla niej z Jugheadem. Wkrótce Archie musi pomóc Jugheadowi i Wężom w walce z innym gangiem o terytorium Węży, podczas gdy FP, ich lider, przebywa w więzieniu. Dochodzi do ryzykownego wyścigu, który podstępem udaje się wygrać Wężom. Czarna Maska zaczął rozsyłać mieszkańcom listy, jeden z nich trafia do Archiego. Zaczyna on pomagać Betty w śledztwie. Razem z Veronicą odkrywają sprawę morderstw z przeszłości i podejrzewają, że dziecko jednej z zabitych rodzin może chcieć się zemścić. Po odkryciu tożsamości mężczyzny Archie chce spojrzeć mu w oczy, by upewnić się, że jest on niewinny. Nie rozpoznaje w nich spojrzenia napastnika, który strzelał do Freda. 


Wkrótce Archie przypadkiem mówi Veronice, że ją kocha, na co ona nie potrafi odpowiedzieć. Po pewnym czasie, spędzonym na rozmyślaniu o ich związku, Veronica zrywa z Archiem. Bohater angażuje się coraz bardziej w śledztwo prowadzone przez Betty i w pewnym momencie dochodzi między nimi do pocałunku. Oboje mają ciężki okres po zerwaniu, a na dodatek boją się o swoje życie. Ostatecznie po pojedynku udaje się postrzelić i schwytać Czarną Maskę, okazuje się nim być podejrzewany wcześniej mężczyzna. Ciężko uwierzyć w taki przebieg sprawy, ale miasteczko wydaje się już bezpieczne. Na dodatek Veronica i Archie wracają do siebie. Archie zaczyna zbliżać się do rodziny Lodge’ów, kiedy pojawia się tajemniczy agent FBI, chcący, by Archie donosił mu o faktach z życia rodziny. Chce znaleźć coś obciążającego Hirama i wymusza na Archiem współpracę. Chłopak nie wie, co ma robić i próbuje zyskać więcej czasu. Nie przekazuje agentowi wszystkiego, co wie, lecz nie potrafi go zbyć. Kiedy zbliża się bierzmowanie Veroniki, Archie ma okazję do zobaczenia, jak wyglądają biznesy Hirama. Staje się powoli jego prawą ręką i poznaje coraz więcej sekretów. Jest jednak zmuszony do współpracy z FBI, co staje się coraz trudniejsze. Wkrótce okazuje się, że za całą tą sprawą stoi Hermione, która chciała zbadać lojalność chłopaka. Archie zostaje oficjalnie powitany w rodzinie Lodge’ów.


Bohaterowie wyjeżdżają na weekend do chatki Lodge’ów. Zabierają ze sobą Betty i Jugheada. Ich spokojny pobyt zostaje jednak zakłócony, kiedy dochodzi do napadu. Archie nie potrafi dać za wygraną i po wszystkim ściga napastników. Hiram nie wysłał ich jednak samych, a niedaleko nastolatków pilnuje Andre, jego pracownik, który zajął się sprawą.


Po powrocie Archie i Fred spotykają się na obiedzie z Lodge’ami, gdzie Fred dowiaduje się, że Hiram chce, by ten kandydował na burmistrza miasteczka. To stanowisko było czymś, o czym Fred marzył, lecz Archie nie chce, by jego ojciec był jeszcze bardziej wplątany w działalność Lodge’ów. Hiram kolejno wykupuje różne tereny w Riverdale, takie jak liceum Southside, bar Pop’s czy teren po byłym kinie samochodowym. Sprawa wydaje się coraz bardziej podejrzana. Sam Fred, zaangażowany w budowę dla Lodge’ów, martwi się faktem, że chcą postawić w miasteczku więzienie. Archie jednak zaczyna ufać temu, co mówią Lodge’owie. Archie i Veronica postanawiają kandydować na przewodniczących szkoły i zbierają głosy wśród znajomych. Tymczasem Archie staje się coraz bardziej zaangażowany w interesy Hirama i pomaga mu nawet wtedy, gdy jego wspólnicy buntują się przeciw niemu. Za to otrzymuje samochód od Lodge’ów, co nie podoba się Fredowi. W szkole odbywają się przygotowania do musicalu, a Archie decyduje zwrócić samochód Hiramowi i odnowić razem z ojcem starszy, który ten chciał mu podarować.


W trakcie premiery szkolnego musicalu dochodzi do kolejnej zbrodni Czarnej Maski. Zostaje zamordowana Midge Klump, której wcześniej udało się przeżyć atak zabójcy. Miasteczko jest w szoku i szybko znajduje kozła ofiarnego – wszyscy wierzą, że za zabójstwo odpowiada Fangs Fogarty, jako że potajemnie spotykał się z Midge. Kiedy chłopak zostaje oczyszczony z zarzutów i opuszcza komisariat, wybuchają zamieszki. Archie razem z Jugheadem próbują powstrzymać wściekły tłum. Wkrótce okazuje się, że istnieje drugi morderca i udaje się odkryć jego tożsamość. Archie po spojrzeniu mu w oczy potwierdza, że to on zaatakował jego ojca. Wkrótce dochodzi do kłótni między Archiem i Hiramem. Następnego dnia Archie zostaje aresztowany za zabójstwo Cassidiego Bullocka, chłopaka, który napadł przyjaciół w trakcie weekendowego wyjazdu.


Sezon 3


Zbliża się proces Archiego, na którym są obecni wszyscy jego bliscy. Betty razem z Mary i Sierrą spędziły całe wakacje, zajmując się sprawą Archiego. Niestety, ze względu na święto proces zostaje przedłużony, daje to jednak szansę Archiemu na pożegnanie się z rodziną i przyjaciółmi. Postanawia spędzić ten czas nad wodą, gdzie jeździł w dzieciństwie. Kiedy bohater powraca na salę rozpraw, słyszy niejednoznaczny werdykt – nie udało się ustalić jednogłośnie, czy chłopak jest winny, czy nie, co znów wydłuży cały proces. Archie decyduje o przyjęciu zaproponowanej ugody – przyzna się do winy i pójdzie do zakładu poprawczego. Budzi to rozpacz jego bliskich, którym zależało na uniewinnieniu Archiego.


Zrozpaczona Veronica rozpoczyna projekt mający uniewinnić chłopaka, co tydzień pojawia się także na spotkaniach z Archiem i próbuje wesprzeć go na duchu. W poprawczaku Archie znajduje się między kilkoma gangami, jednak woli pozostać neutralny, spotyka także starego znajomego – Joaqina. Okazuje się, że w więzieniu działa sekretny klub bokserski – więźniowie biją się ku uciesze naczelnika zakładu. Archie szybko staje się jego nowym ulubieńcem. Kiedy Veronica dowiaduje się, co się dzieje, organizuje ucieczkę dla Archiego. Gdy wszyscy są gotowi, Archie zostaje dźgnięty nożem przez Joaqina. Na szczęście udaje się go uratować i ukryć w leśnym bunkrze Diltona. Przez następne dni Archie będzie się ukrywał i spędzał czas z przyjaciółmi. Jego rana jednak wymaga konsultacji z lekarzem. Kiedy Kevin zabiera Archiego do znajomego lekarza, Archie decyduje o ucieczce i zerwaniu z Veronicą. Ze względu na Hirama nigdy nie będą szczęśliwi i bezpieczni.


Archie razem z Jugheadem opuszczają Riverdale, jednak szybko zostają namierzeni przez Hirama. Okazuje się, że jego kontakty sięgają daleko poza Riverdale. Ich następnym przystankiem jest Toledo, gdzie mieszka matka Jugheada, Gladys. To ona namawia Jugheada do przyjrzenia się planom Hirama odnośnie Riverdale, a Archiego do spotkania z ojcem. W miasteczku rośnie popularność tajemniczej gry Gryfony i Gargulce, która przyniosła już kilka śmiertelnych ofiar. Jughead bada tę sprawę i zaczyna podejrzewać, że za wszystkim stoi Hiram. Archie ostatecznie decyduje samotnie zamieszkać w lesie, gdzie przeżywa atak niedźwiedzia i stawia to jego sprawy w nowej perspektywie. To, że ledwo uszedł z życiem, sprawia, że powraca do Riverdale, aby stawić czoła Hiramowi.


Po powrocie Archie zderza się ze swoimi szkolnymi zaległościami. Przyjaciele namawiają go, by spróbował podejść do egzaminów i poszedł na studia. Betty pomaga mu nadrobić zaległości. Sprawy z Veronicą wydają się dość skomplikowane, bohaterowie nie są razem, lecz wciąż mają się ku sobie. Archie jednak dowiaduje się, że Veronica spotyka się z Reggiem. Postrzelenie Hirama sprawia, że Veronica zaczyna podejrzewać Archiego. W świetle tego zdarzenia bohater decyduje zakończyć z nią relację. Archie zaczyna marzyć o karierze boksera, nie widzi dla siebie miejsca na studiach. Kiedy po odwiedzeniu Hirama w szpitalu udaje im się dogadać, Archie otrzymuje od niego starą siłownię, w której zaczyna trenować. Archie musi jednak poprosić Veronicę, by pomogła mu załatwić pierwszą prawdziwą walkę w turnieju i coraz bardziej zbliża się do Josie.


W międzyczasie Archie organizuje centrum pomocy społecznej dla dzieci, które nie mają co robić z wolnym czasem i popadają w kłopoty. Organizuje dla nich zajęcia na terenie siłowni. Wkrótce ktoś dokonuje kolejnego ataku na jego życie, co uzmysławia mu, że wydano rozkaz, by go zabić. Okazuje się, że Król Gargulców chce śmierci Archiego. Bohater chce zmierzyć się w bokserskim pojedynku z każdym, kto otrzymał kartę z poleceniem, by go zabić.


Archie decyduje, aby zająć się boksem na poważnie. Pojawia się oferta studiów w Akademii Wojskowej, po której będzie musiał zaliczyć także służbę. Szkoła da mu pracę i stopień naukowy, lecz może być za późno na prawdziwą karierę w boksie. Archie ma jednak alternatywny plan – zapisuje się na walkę w regionalnym turnieju. Musi jednak podrobić podpis swojej mamy, by się na niego dostać. W międzyczasie Archie umawia się z Veronicą na bal absolwentów. Wybierają się na niego jako przyjaciele. Archie w rozmowie z Mary zastanawia się, co dokładnie czuje do Veroniki i co ma z tym zrobić. Decyduje wyznać jej swoje uczucia, lecz gdy pojawia się w Pembrooke, zauważa, że jest tam Reggie. Veronica informuje go, że Reggie powiedział jej, że chce z nią być, co sprawia, że Archie odchodzi.


Zaraz po tych wydarzeniach Archie, Veronica i Jughead otrzymują specjalne zaproszenia do Thornhill. Od razu wyczuwają, że jest to pułapka, lecz muszą się tam udać. Podczas wieczornego obiadu okaże się, kto stał za popularnością gry w Gryfony i Gargulce, a przyjaciele będą musieli zagrać w ostateczną rozgrywkę, by uratować swoje życie.


Sezon 4


Archie razem z przyjaciółmi omawiają swoje plany na wakacyjny wyjazd, kiedy nagle otrzymuje telefon z informacją o śmierci ojca. FP informuje Mary i Archiego o okolicznościach – Fred zatrzymał samochód, żeby pomóc komuś na drodze, kiedy został potrącony, a sprawca uciekł z miejsca przestępstwa. Mary załatwia sprawy związane z pogrzebem i przewiezieniem ciała do Riverdale. Przyjaciele spędzają wieczór z Archiem, wspominając jego ojca. Tej nocy Archie ma koszmary senne, z których budzi się z przekonanie, że musi sam przywieść ciało ojca. Udaje się do miasteczka Cherry Creek wraz z przyjaciółmi, a kiedy oczekują na przygotowanie ciała, Archie wymyka się do domu sprawcy. Zamierza poznać prawdę dotyczącą wypadku. Kiedy Archie przywozi ciało Freda do miasteczka, jest witany przez mieszkańców. W trakcie pogrzebu wygłasza mowę, w której opowiada o dokonaniach Freda dla miasteczka i jego syna. 


Po zakończeniu wakacji bohaterowie wracają do szkoły, gdzie spotykają nowego dyrektora – pana Honeya. Kiedy drużyna sportowa powraca do treningów, Archie zauważa problemy Reggiego z ojcem. Mężczyzna wyżywa się na swoim synu i bije go za błędy na boisku. Archie postanawia interweniować. Archie razem z Veronicą próbują przekształcić siłownię w centrum pomocy społecznej. Niestety, żeby siłownia stała się ośrodkiem pomocy, Archie musi dokonać pewnych renowacji i zebrać odpowiednie fundusze. Archie coraz bardziej angażuje się w działalność społeczną i pomoc dzieciakom – rodzi to konflikt z Dodgerem, który wykorzystywał młodych chłopców do handlu narkotykami, i z sąsiadami. Do eskalacji konfliktu dochodzi w trakcie święta dziękczynienia. Do mieszkańców Riverdale zaczynają przychodzić tajemnicze kasety z nagraniami ich domów – wkrótce Archie i Mary także otrzymują taką przesyłkę.


Niedługo potem drużyna futbolowa Archiego dostaje się do finałowych rozgrywek. Ich przeciwnikami będzie drużyna Stonewall Stallions, która jest znana z atakowania innych graczy. Wielu sportowców doznaje kontuzji podczas gry. Wkrótce najlepszy gracz z drużyny z Riverdale zostaje pobity przez zamaskowanych mężczyzn.


Do Riverdale przybywa brat Freda – Frank. Archie pozwala mu się zatrzymać i przyprowadza go do domu. Okazuje się, że Mary nie przepada za Frankiem, lecz pozwala mu zostać. Wkrótce Archie zostaje aresztowany za bójkę z członkami drużyny Stonewall i prosi wujka Franka, aby zabrał go do domu. Mary jednak dowiaduje się o aresztowaniu syna. Archie zastanawia się, dlaczego matka tak nie lubi Franka, a gdy dowiaduje się, że Fred przyjął na siebie winę za spowodowanie wypadku przez Franka, prowadzącego pod wpływem alkoholu, postanawia porozmawiać także z nim. Obecność Franka budzi wątpliwości także wśród pracowników Andrews Constructions. Tom Keller oskarża go o kradzież gotówki, co prowadzi do bójki pomiędzy mężczyznami. Dodatkowo brakuje pieniędzy na wypłaty dla pracowników, co dodatkowo obniża ich morale.


Wkrótce do Franka przybywa stary przyjaciel z wojska. Archie oferuje mu nocleg, lecz ku jego zaskoczeniu w nocy Frank zostaje zaatakowany przez przyjaciela. Okazuje się, że ze względu na współpracę z pewną organizacją życie Franka jest zagrożone. Mężczyzna zamierza wyjechać do Kanady. Kiedy sprawca napadu ucieka z aresztu, zaczyna szukać go policja. Archie i Frank są w niebezpieczeństwie. Na szczęście udaje się pokonać mężczyznę, a Frank obiecuje oddać się w ręce policji, żeby wyjaśnić sprawy z przeszłości. Wkrótce jednak Archie zauważa, że jego wujek zniknął z Riverdale. Archie zastanawia się nad sprzedażą firmy ojca, by całkowicie poświęcić się działalności społecznej. Czuje jednak, że jest to jego dziedzictwo i nie powinien tego robić. Dowiaduje się także o chorobie Hirama, przez którą Veronica nie jest sobą. 


Wkrótce dochodzi do zaginięcia Jugheada, a Archie, Betty i Veronica są w to zamieszani. W trakcie imprezy w Stonewall Archie znajduje Betty pochyloną nad ciałem Jugheada. Wszystko wskazuje na to, że Betty mogła stracić nad sobą panowanie i go skrzywdzić. Przyjaciele opracowują plan, który ma ich chronić. Przez kilka dni udaje się utrzymać pozory prowadzenia poszukiwań, lecz bohaterowie są zmuszeni zaangażować w swój plan coraz więcej osób. Wkrótce prawda wychodzi na jaw – zaginięcie Jugheada było zmyłką, uczniowie ze Stonewall chcieli wrobić Betty w zabójstwo chłopaka, jednak nie dopilnowali, by ten rzeczywiście zginął. Przyjaciele postanowili wykorzystać ten fakt.


Zbliża się koniec roku, a tym samym czas na znalezienie sobie uniwersytetu. Archie czuje się bardzo zagubiony i odżywają w nim uczucia wobec Betty. Betty jednak przekonuje Archiego, że kocha on Veronicę i po prostu boi się nadchodzących zmian. Wkrótce Archie informuje Mary, że uda się do Akademii Morskiej.


 

Pełna biografia »

Archie Andrews - powiązania postaci

Archie Andrews
Fot: Eugene Powers / Shutterstock.com
Aktor: K.J. Apa
Ojciec: Fred Andrews
Matka: Mary Andrews

Archie Andrews - Opinie

4 + 3 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne