Fot: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Assane Diop

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Od śmierci swojego ojca Assane nosi w sobie dużo cierpienia i poczucia niesprawiedliwości. Wzorem do naśladowania niewątpliwie jest dla niego tytułowy Lupin, ale przede wszystkim też ojciec, który zawsze kładł duży nacisk na edukację syna, a dodatkowo był dżentelmenem z krwi i kości. Może się wydawać, że w Lupinie Assane widzi właśnie swojego ojca, którego to przygody przez te wszystkie lata śledził na kartach książek i chce być taki jak on. 


Ponadto jest dobrze wykształconym, inteligentnym i sprytnym człowiekiem. Niestety, na tyle skupionym na swojej zemście, że zapomina o życiu, które płynie dalej, w tym o swojej ukochanej i o synu, którego mają. Rodzina bez wątpienia jest dla niego bardzo ważna, jednak bez rozliczenia się z przeszłością nie jest w stanie odpowiednio się nią zająć.


WYGLĄD


Assane jest wysokim, postawnym, 39-letnim czarnoskórym mężczyzną o brązowych oczach i krótkich, czarnych włosach. Zazwyczaj zakłada długi płaszcz i kaszkiet. W swojej kolekcji posiada wiele kostiumów, dzięki czemu jest w stanie zmieniać wygląd w zależności od potrzeb. Może mieć dredy, wąsy, brodę, wyglądać jak dostawca jedzenia czy strażak.


BIOGRAFIA


Sezon 1


W połowie lat 90. XX wieku rodzina Pellegrinich oskarża ojca Assane’a, senegalskiego imigranta i swojego pracownika, o kradzież należącego do nich naszyjnika. Mężczyzna zostaje aresztowany i niedługo potem popełnia samobójstwo w swojej celi. Dwadzieścia pięć lat później jego syn szuka ludzi odpowiedzialnych za śmierć ojca, ponieważ nie wierzy w jego winę.


Najbardziej istotną dla Assane’a rzeczą jest powieść o przygodach dżentelmena-włamywacza, którą dostał od ojca. Wszystkie jej tomy zna na pamięć i dąży do tego, by być jak jego książkowy idol, Lupin. W pierwszych odcinkach serialu kradnie z Luwru naszyjnik, ten sam, przez który zginął jego ojciec. Później klejnoty z niego służą mężczyźnie jako forma podziękowania dla ludzi, którzy w jakiś sposób, choćby nieświadomy, mu pomogli.


Szukając zemsty, spotyka na swojej drodze kolejne osoby powiązane ze sprawą. Gdy dociera do Fabienne, byłej dziennikarki śledczej, wszystko staje się jasne. Tuż przed zatrudnieniem Babakara firma Pellegriniego miała problemy finansowe, więc Hubert Pellegrini, głowa rodziny, zdecydował się wrobić swojego pracownika, by uzyskać odszkodowanie, które pomogłoby upadającemu interesowi.


Assane z pomocą Fabienne stara się odkryć przed światem prawdziwą twarz bezdusznego biznesmena, przekazując publicznej telewizji kasetę z obciążającymi go dowodami. Niestety, nie zdają sobie sprawy z tego, jak wpływowym człowiekiem jest Hubert Pellegrini. Rezultatem złej oceny przeciwnika jest śmierć Fabienne, a za Assane’em i jego rodziną rusza pracujący dla Pellegriniego zabójca.


Sezon 2


Assane podąża za wynajętym przez Pellegriniego Leonardem, który porwał mu syna. Dochodzi do konfrontacji pomiędzy mężczyznami, która kończy się ucieczką zabójcy i aresztowaniem głównego bohatera. Podczas transportu radiowozem ucieka on ponownie.


Mężczyzna wraca do Paryża, gdzie kontynuuje swój plan zemsty, co nie jest już takie proste, gdy policja zna jego twarz. Zaczyna spotykać się z Juliette, córką swojego wroga, którą zna jeszcze z czasów, gdy za młodu mieszkał w posiadłości bogaczy. Uwodzi ją i przekonuje, by namówiła swoją matkę na zeznania przeciwko mężowi. Mimo że się to udaje, dowody przeciw Pellegriniemu nie są na tyle wystarczające, by go skazać.


Assane zostaje wrobiony w morderstwo Leonarda i od tego momentu jest najbardziej poszukiwaną osobą we Francji. Udaje mu się znaleźć innego fana Lupina – o podobnym potencjale zostania realną wersją swojego książkowego idola – który podając się za maklera zdolnego do pomocy w bogaceniu się w nieetyczny sposób, zostaje wtyczką u samego Pellegriniego.


Z pomocą nowego znajomego Assane dostaje się na koncert charytatywny zorganizowany przez Juliette, podczas którego jej ojciec – bez jej wiedzy – planuje zagarnąć datki uczestników na swoje konto. Tam Pellegrini zostaje zdemaskowany i aresztowany, a Assane, wciąż poszukiwany przez policję, ucieka w spowite nocą uliczki Paryża, niczym dżentelmen-włamywacz.

Pełna biografia »

Assane Diop - powiązania postaci

Assane Diop
Fot: Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Aktor: Omar Sy
Profesja: złodziej

Assane Diop - Opinie

3 + 10 =

Lupin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne