Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Josie McCoy

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Josie jest córką burmistrzyni Riverdale – Sierry McCoy. Ma ogromny muzyczny talent, który rozwija początkowo w zespole The Pussycats, a później występując jako solistka w La Bonne Nuit – barze Veroniki Lodge. Josie skupia się głównie na muzyce, dlatego wszelkie jej romanse dość szybko się kończą i większość rzeczy traktuje jako przeszkodę na drodze do osiągnięcia sławy. Jej rodzice są w separacji, a Josie zależy na akceptacji ze strony ojca. Po tym, jak jej matka wiąże się z Tomem Kellerem, Josie zaprzyjaźnia się z Kevinem. 
W jej rolę wciela się Ashleigh Murray.


WYGLĄD


Josie ma ciemne kręcone włosy i czarne oczy, ubiera się dość ekstrawagancko, zwłaszcza podczas swoich muzycznych występów.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Do Josie i jej zespołu zgłasza się Archie Andrews, zainteresowany pisaniem dla nich tekstów. Josie jednoznacznie odrzuca tę propozycję, mówiąc mu, że ma inne plany co do zespołu. Cheryl pomaga Josie zorganizować kilka występów – w trakcie szkolnej imprezy i meczu. W zamian za pomoc Cheryl oczekuje, że Josie zgodzi się pomóc Archiemu. Mimo sceptycyzmu Josie Archie niebawem zaskoczy ją swoimi umiejętnościami.


Wkrótce dochodzi do kłótni pomiędzy członkiniami zespołu, po której Valerie odchodzi. Josie każe jej wybierać między sobą a Archiem, z którym dziewczyna zaczęła się spotykać.


Tego samego dnia Josie zwierza się ze swojego problemu mamie. Sierra radzi jej szybko znaleźć inną dziewczynę, bo jej występ będzie oglądany przez ojca, któremu Josie stara się zaimponować. Josie postanawia zaangażować Veronicę Lodge. Podczas pierwszej wspólnej próby Josie denerwuje się na Veronicę, poznając jednak powód jej stresu, przeprasza ją.


Przed występem Josie godzi się z Valerie i pozwala jej wrócić do zespołu. Gdy Josie wykonuje piosenkę, dostrzega, że jej ojciec opuszcza salę. Po występie ukrywa się w łazience, gdzie pociesza ją mama. W trakcie następnego występu Archie towarzyszy Josie and The Pussycats i razem śpiewają piosenkę napisaną przez niego.


Sezon 2


Josie wraz z zespołem pojawia się w szpitalu po postrzale Freda Andrewsa, żeby okazać wsparcie. Za namową Cheryl postanawia także dołączyć do zespołu cheerleaderek. Wkrótce Pussycats występują w barze Pop’s Chock’lit Shoppe, by przyciągnąć klientów. Jako że Val jest chora, towarzyszy im Cheryl.


W mieście pojawia się przyjaciel Veroniki – Nick St. Claire, który jest oczarowany występem zespołu i organizuje dla nich imprezę. Podczas wieczoru zachęca uczestników do wzięcia narkotyku Jingle Jangle, na co wszyscy chętnie przystają. Następnego dnia, w czasie występu na gali otwarcia organizowanej przez Hermione Lodge, Josie i Veronica dostrzegają, że Nick odchodzi wraz z Cheryl, która ledwo potrafi chodzić i ruszają jej na ratunek. Okazuje się, że Nick zamierzał zgwałcić Cheryl, lecz bohaterki go powstrzymały. Cheryl przeżywa załamanie, a przyjaciółki ją wspierają i chcą zemścić się na Nicku. Gdy Alice Cooper dowiaduje się od Betty o imprezie, wzywa wszystkich uczestników wraz z rodzicami, by ich ukarać. Kiedy Sierra dowiaduje się, że jej córka brała narkotyki, wścieka się i wysyła wszystkich na przymusowe prace społeczne.


Mama Josie zaczyna otrzymywać pogróżki od Czarnej Maski, przez co staje się nadopiekuńcza wobec swej córki. Ta wkrótce również zaczyna otrzymywać dziwne prezenty. Razem z Cheryl zaczynają podejrzewać, że to Chuck Clayton stał się stalkerem Josie. Gdy groźby zaczynają być poważne, a atmosfera w miasteczku dodatkowo zaogniona przez artykuł Jugheada, Sierra zabrania Josie występować. Kiedy Josie dostrzega, że Veronica ukradła jej zespół, jest zawiedziona. Wkrótce Sierra ustępuje z urzędu burmistrza, aby spędzić czas z rodziną, licząc, że to zapewni im bezpieczeństwo i wolność od układów z rodziną Lodge.


Josie dowiaduje się o romansie swej matki z Tomem Kellerem i powiadamia o tym Kevina, co powoduje ich kłótnię. Josie decyduje o ubieganiu się o stanowisko przewodniczącej szkoły razem z Reggiem Mantle. Wkrótce znika Cheryl Blossom, a jej przyjaciółki uważają to za podejrzane. Josie razem z Toni i Veronicą udają się do Penelope Blossom, która mówi im o chorych skłonnościach Cheryl. Josie dowiaduje się, że to Cheryl była jej stalkerem.


Sezon 3


Josie wdaje się w wakacyjny romans ze Sweet Pea, jednak po powrocie do szkoły chce zająć się muzyką. Podczas imprezy u Cheryl daje mu to do zrozumienia. Informuje także Betty i Veronicę, gdzie znajdują się przysięgli, decydujący o sprawie Archiego, żeby bohaterki mogły z nimi porozmawiać.


Josie dowiaduje się, że jej matka uczestniczyła w pierwszej grze w Gryfony i Gargulce, która zapoczątkowała obsesję w miasteczku. Kiedy razem z Kevinem konfrontują swych rodziców z tą informacją, słyszą jedynie kłamstwa.


Po tym, jak nie udaje się dowieść niewinności Archiego, trafia on do więzienia. Jego przyjaciele jednak szykują dla niego akcję ratunkową, w której pomaga Josie. Po wydostaniu się Archiego z więzienia bohaterzy zbliżają się do siebie, a Josie kibicuje jego bokserskiej karierze.


Josie rozwija swoją karierę solistki, występując w klubie Veroniki – La Bonne Nuit. Wkrótce ojciec oferuje jej wspólną trasę koncertową. Josie wyjeżdża więc z Riverdale i żegna się z Archiem.


Sezon 4


Josie pojawia się na pogrzebie Freda Andrewsa, by wesprzeć Archiego. Podczas ceremonii śpiewa piosenkę.


 

Pełna biografia »

Josie McCoy - powiązania postaci

Josie McCoy
Fot: Eugene Powers / Shutterstock.com
Aktor: Ashleigh Murray
Matka: Sierra McCoy

Josie McCoy - Opinie

5 + 3 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne