Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Cheryl Blossom

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Cheryl jest córką Penelope i Clifforda Blossomów i siostrą bliźniaczką Jasona. Z pozoru jest wzorową uczennicą – stara się o stanowisko przewodniczącej, jest trenerką drużyny cheerleaderskiej. W rzeczywistość Cheryl lubi władzę i potrafi manipulować ludźmi, by osiągnąć to, czego pragnie. Gdy tylko sprawy przyjmują obrót, który nie jest jej na rękę, staje się podstępna i mściwa. Duży wpływ miał na nią jej brat, będący jedynym sojusznikiem w dość toksycznym rodzinnym środowisku. Po jego śmierci Cheryl nie potrafi dojść do siebie. Cheryl wiąże się z Toni Topaz, mimo sprzeciwu swej matki. 
W rolę Cheryl wciela się Madelaine Petsch.


WYGLĄD


Cheryl ma długie rude włosy. Zwykle ma na sobie coś czerwonego, jako że to jej ulubiony kolor. Często nosi swoją rodzinną broszkę.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Cheryl jest ostatnią osobą, która widziała Jasona przed zaginięciem. Szybko staje się więc podejrzana w związku z jego zniknięciem. Wyjawia szeryfowi, że Jason zamierzał uciec wraz z Polly na pewną farmę, a ona miała pomóc w upozorowaniu jego śmierci, aby nie szukali go rodzice. Cheryl zostawiła brata, myśląc, że wszystko poszło zgodnie z planem, lecz kiedy znaleziono ciało Jasona z raną postrzałową, okazuje się, że wydarzyła się prawdziwa tragedia. W wyniku tych wydarzeń Cheryl przeżywa traumę i podejmuje próbę samobójczą. W ostatniej chwili ratuje ją Archie Andrews


Jako samozwańcza trenerka cheerleaderek Cheryl wyżywa się na pozostałych uczennicach. Zaprasza do swej drużyny Veronicę, która zgadza się pod warunkiem przyjęcia Betty. 


W podzięce za uratowanie życia Cheryl zaprasza Archiego do wzięcia udziału w uroczystości Blossomów jako jej partner. Archie szybko orientuje się, że Blossomowie mają wobec niego większe plany i próbują go przekupić. Do Blossomów wprowadza się Polly, siostra Betty, która jest w ciąży z wnukami Penelope i Clifforda. Z tego powodu razem z Cheryl postanawiają zaopiekować się dziewczyną. Kiedy całe miasteczko dowiaduje się, kto zabił Jasona, w rodzinie Blossomów rozpoczyna się jeszcze większe piekło. Wkrótce Clifford Blossom popełnia samobójstwo, a Cheryl rozpacza. Jej matka komentuje, że przecież nienawidziła swojego ojca i nie rozumie płaczu córki. 


Niedługo po tych zdarzeniach Cheryl postanawia podpalić swój rodzinny dom Thornhill, aby oczyścić siebie i swoją rodzinę. W wyniku tego jej matka trafia do szpitala z poważnymi oparzeniami, a Cheryl jej grozi.


Sezon 2


iedy prawda związana ze śmiercią Jasona wychodzi na jaw, Cheryl jest proszona o zeznawanie na korzyść FP Jonesa, który pomagał Cliffordowi w zatuszowaniu morderstwa. W międzyczasie wraz z Betty szpieguje Kevina, wymykającego się do lasu na schadzki z mężczyznami, kiedy w Riverdale ukrywa się morderca. Po spotkaniu z byłym przyjacielem Veroniki – Nickiem St. Clairem – Cheryl przeżywa traumę. Chłopak podał jej tabletkę gwałtu i gdyby nie Veronica i Josie mogłoby dojść do tragedii. Bohaterki postanawiają zemścić się na Nicku.


Cheryl rozwija obsesję na punkcie swej przyjaciółki Josie – wręcza jej dziwne prezenty i próbuje spędzać z nią jak najwięcej czasu. Pod pozorem dbania o Josie, realizuje swoją chorą fantazję. W szkole pojawiają się uczniowie z Southside High, czemu Cheryl jawnie się sprzeciwia. Dopiero przyjaźń z Toni Topaz zmieni jej nastawienie. Cheryl wyznaje jej, że w przeszłości była zakochana w dziewczynie, jednak matka zabraniała jej takich związków. Cheryl zaprasza Toni do swego domu, by była jej wsparciem podczas odczytu testamentu jej ojca Clifforda. Gdy pojawia się jego brat bliźniak – Claudius Blossom, Cheryl mdleje, myśląc, że to jej ojciec. Po kilku dniach zaczyna mieć paranoję, że wraz z jej matką Claudius chce zamordować jej babcię – panią Rose. Penelope wysyła Cheryl do Sióstr Cichego Miłosierdzia, żeby wyleczyły ją z lesbijskich skłonności i usunęły z drogi. Gdy Cheryl traci nadzieję na to, że wyjdzie z ośrodka, Veronica i Toni przychodzą jej na ratunek. Po ucieczce Cheryl angażuje się w wystawienie szkolnego musicalu i próbuje pogodzić się ze swoją matką. Cheryl zostaje także przyjęta do gangu Węży z Southside, do którego należy Toni, a którego szefem jest Jughead.


Sezon 3


Cheryl spędza wakacje z Toni, a po powrocie do Riverdale, pomaga Veronice rozkręcić jej klub La Bonne Nuit. Jej łucznicze zdolności sprawiają, że staje się bardzo pomocna, gdy Węże zaczynają mieć kłopoty z gangiem Ghouli. W Riverdale szerzy się popularność gry w Gryfony i Gargulce, a kolejne uczennice doznają nagłych ataków. Kiedy cała drużyna Vixens ląduje w szpitalu, gniew Cheryl osiąga limit. Winą za podejrzane ataki obarczany jest Hiram Lodge, na którym Cheryl wyżywa swą złość – wkrada się do jego gabinetu i kradnie cenne jajo Glimorge. W wyniku tego zdarzenia zostaje wraz z Toni wyrzucona z gangu. Cheryl, widząc, jak zrujnowało to Toni, postanawia założyć nowy gang – Pięknych Trucicielek.


Między Toni a Cheryl zaczyna się coraz gorzej układać – kłócą się o gang, a Toni spędza coraz więcej czasu w La Bonne Nuit. Cheryl nie przeżywa rozstania najlepiej, dlatego staje się łatwym łupem dla Farmy – sekty, która pojawia się w Riverdale. Początkowo Cheryl zostaje wysłana przez Betty, by szpiegować działalność sekty, szybko jednak staje się ofiarą manipulacji i dołącza do jej wyznawców. Kolejną osobą, która trafia w sidła farmy, jest Toni, która decyduje się być tam dla Cheryl.


Ostatecznie Cheryl daje się przekonać Betty, że Farma ma niecne zamiary wobec swych wyznawców, w ostatniej chwili ratuje Toni przed podejrzanym zabiegiem, lecz sama zostaje wśród murów Farmy, by uratować resztę swych przyjaciół.


Kiedy ostatecznie wszyscy zostają ocaleni, Cheryl kontynuuje swój nawyk rozmów z Jasonem, wywołany przez pobyt w Farmie. Po rozwiązaniu Farmy zabiera jego ciało do swego domu.


Sezon 4


Cheryl spędza coraz więcej czasu w podziemiach swego domu – w kaplicy przechowuje ciało Jasona, z którym rozmawia, jakby nie było w tym nic dziwnego. Kategorycznie zabrania komukolwiek tam wchodzić, jednak Toni odkrywa jej sekret. Nie udaje jej się jednak przekonać Cheryl, że Jason nie żyje. 


W Riverdale High pojawia się nowy dyrektor – pan Honey, który próbuje odebrać Cheryl drużynę Vixens. Bohaterka nie dopuszcza tej myśli do siebie i robi wszystko, żeby powstrzymać nową trenerkę od zajęć z cheerleaderkami.


Toni postanawia zatrudnić opiekuna dla Nany Rose i bliźniaków Polly, którymi się opiekują. Cheryl jest bardzo sceptyczna wobec nieznajomego Dariusa i prędko go zwalnia. Głównym powodem był strach, że wszedł on do kaplicy – Cheryl podejrzewa, że ktoś przesunął Jasona. Wkrótce wydarzenia w Thistlehouse stają się jeszcze dziwniejsze – pojawia się stara lalka, w której rzekomo jest dusza zmarłego w łonie matki trzeciego potomka Blossomów, którego Cheryl wchłonęła. Teorię te przedstawia Nana Rose. Lalka samoczynnie porusza się po domu, podczas nieobecności mieszkańców powodując ich strach. Niebawem okazuje się, że przyczyną tych wydarzeń jest ukrywająca się w domu Penelope Blossom.


Cheryl zostaje zaproszona przez Veronicę do wspólnego biznesu – produkcji rumu z syropem klonowym. Bohaterki próbują sprzedawać go w La Bonne Nuit, a gdy to okazuje się niemożliwe, w Maple Club – byłym klubie dla mężczyzn, założonym przez Penelope. Wkrótce pojawiają się komplikacje w postaci rodziny Malloyów, którzy dotychczas produkowali podobny alkohol, lecz stracili przez Veronicę i Cheryl sporo klientów. Veronica początkowo myśli, że to podstęp jej ojca, okazuje się jednak, że to rzeczywista zemsta. Po tym, jak Veronica niemal straciła życie, Cheryl decyduje wycofać się z ich umowy i zrezygnować z produkcji rumu.


 

Pełna biografia »

Cheryl Blossom - powiązania postaci

Cheryl Blossom
Fot: Eugene Powers / Shutterstock.com
Aktor: Madelaine Petsch
Ojciec: Clifford Blossom
Matka: Penelope Blossom
Bracia: Jason Blossom

Cheryl Blossom - Opinie

8 + 6 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne