Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Hiram Lodge

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Hiram jest mężem Hermione i ojcem Veroniki. Jest właścicielem firmy Lodge Industries, która przyniosła mu bogactwo. Wychowywał się w Riverdale, a po latach powraca do niego pod pretekstem inwestycji. W przeszłości trenował boks i zapasy, był w tym nawet mistrzem. Planuje otworzyć w Riverdale prywatne więzienie. Zajmuje się bliżej nieokreślonymi biznesami z półświatkiem przestępczym, czego nie akceptuje jego córka Veronica, namawiając go do zaprzestania nielegalnej działalności. Jest bardzo dumny i potrafi być surowy, rodzina jest dla niego najważniejsza.
W rolę Hirama wciela się Mark Consuelos.


WYGLĄD


Hiram ma czarne włosy i ciemne oczy, najczęściej nosi garnitur.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Przebywając w więzieniu, Hiram wynajmuje Węży z Southside, by zdemolowali Twighlight Drive-in, aby móc kupić teren za mniejszą kwotę. Za jego plecami Hermione wynajmuje firmę Freda Andrewsa do budowy ich projektu SoDale. Kiedy Hiram dowiaduje się, że jego żona ma romans z Fredem, wynajmuje kilku mężczyzn do zniszczenia budowy. Zbliża się proces Hirama, a jego prawnicy kontaktują się z Hermione i Veronicą. Jego córka jednak nie chce zeznawać, podejrzewając ojca o powiązanie z morderstwem Jasona Blossoma.


Sezon 2


Hiram wychodzi z więzienia, lecz nie jest ciepło przyjęty w domu. Veronica postanawia go unikać i wypominać mu jego działania. Kiedy Hiram wymusza na niej rozmowę, Veronica wyznaje, że nie potrafi dłużej udawać, że nie wie, czym jej ojciec się zajmuje. Niedługo po tym Veronica oskarża Hirama o zlecenie napadu na Freda i wykupienie baru Pop’s, żeby się jej przypodobać. Hiram twierdzi, że nie miał z tym nic wspólnego.


Wkrótce Hiram poznaje znajomych Veroniki, w tym Archiego, z którym zaczęła się spotykać. Słyszy, że Archie ma ochotę zrobić coś, by ochronić miasto przed mordercą i zaprasza go do siebie na rozmowę. Za jego sugestią Archie zakłada Czerwony Krąg, by wystraszyć nieznanego napastnika.


Niedługo po tych wydarzeniach Lodge’owie organizują dni otwarte, by przyspieszyć swój projekt. Zapraszają bogatych inwestorów, aby uzyskać więcej funduszy. Wkrótce do wielu rodzin w Riverdale trafiają listy od Czarnej Maski, który chce ścigać grzeszników. Zarówno Hiram, jak i Hermione nie bardzo się tym przejmują, jednak Veronica jest wstrząśnięta, uważając, że to oni mogą być jego następnym celem.


Kiedy Veronica dowiaduje się, że jej ojciec rzeczywiście kupił bar Pop’s, postanawia w ramach zemsty zapłacić jego kartą za rachunek Freda Andrewsa ze szpitala. Hiram i Hermione konfrontują się z córką, kiedy zauważają, że zniknęła suma z ich konta. Veronica wymusza na nich włączenie jej w ich biznesy, chcąc mieć nad nimi większą kontrolę.


Lodge’owie decydują się sfinansować obchody Dnia Pickensa, lecz w ich trakcie dochodzi do protestu i kradzieży głowy generała. Major rozpoczyna nagonkę na gang Węży i chce pozbawić ich ziemi. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że za wszystkim stoi Hiram, chcący odkupić ich ziemie.


Archie coraz bardziej zbliża się do Hirama i zaczyna z nim współpracować. Dochodzi między nimi do spięć, w których Hiram musi pokazać, że to on rządzi. W trakcie bierzmowania Veroniki Archie pomaga Hiramowi załatwiać biznesy. Powoli zaczyna mieć coraz większy wpływ na Archiego. Projekt SoDale jest coraz bardziej zaawansowany, a w najbliższej przyszłości Lodge’owie planują zniszczyć major McCoy, by objąć to stanowisko. Hiram wchodzi we współpracę z Penny Peabody i Blossomami i rozwija narkotykowe imperium.


Sezon 3


Hiram bierze udział w postępowaniu przeciwko Archiemu. Wszyscy, łącznie z Veronicą, wiedzą, że to on wrabia chłopaka. Veronica prosi go, by przestał i zakończył proces, lecz Hiram nie zamierza tego uczynić. Kiedy po problemach z ustaleniem werdyktu Archie przyjmuje ugodę, Veronica postanawia wygarnąć ojcu, co o nim myśli. Ich kłótnia rodzi konflikt i rywalizację. Veronica otwiera La Bonne Nuit, a Hiram pojawia się na otwarciu, przynosząc jej portret, który dotychczas wisiał w jego gabinecie. Veronica jest zła na ojca, bo odkryła prawdę o jego laboratorium narkotykowym.


Wkrótce Hiram bierze udział w pokazie walki Archiego w podziemnym klubie naczelnika Nortona. W pewnym momencie zauważa Veronicę i wie, że jego córka coś knuje. Tej nocy Archiemu udaje się uciec z więzienia. Hermione jest wściekła na Hirama, kiedy dowiaduje się o tajemnym klubie w poprawczaku. Kilka dni później Hiram zauważa, że Veronica pracuje nad sprawą Archiego. Natychmiast kontaktuje się z szeryfem Minettą i każe mu pozbyć się wszystkich świadków.


Wkrótce Jughead konfrontuje się z Hiramem, podejrzewając, że to on jest Królem Gargulców. Okazuje się także, że koneksje Hirama sięgają daleko poza Riverdale i dowiaduje się on, gdzie przebywa Archie. Kiedy przyjeżdża na miejsce, chłopakowi udaje się uciec.


Hiram rozszerza swoją działalność narkotykową i nominuje Claudiusa Blossoma następnym szeryfem. Hiram zostaje oficjalnie poinformowany o powrocie Archiego do Riverdale przez Freda i FP. 


Niedługo po tych wydarzeniach Hiram zostaje postrzelony i trafia do szpitala. Po wybudzeniu się spotyka się z Archiem i dowiaduje, że chłopak uratował mu życie przed nieznanym napastnikiem. Archie wyznaje, że Hiram nie jest jego wrogiem i zależy mu jedynie na spokoju w Riverdale.


Po wyjściu ze szpitala Hiram i Hermione udają się do Riverdale High, by dokończyć rozpoczętą przed laty grę w Gryfony i Gargulce. Wkrótce Hiram rozpoczyna współpracę z Gladys Jones i przejmuje kontrolę nad gangiem Ghouli. Hiram dowiaduje się, że Veronica jest odpowiedzialna za zniszczenie jego sprzętu do produkcji narkotyków i żąda, aby zwróciła mu pieniądze za te szkody. Zaczyna prowadzić biznesy w jej lokalu, lecz ona buntuje się, chcąc, żeby okazywał jej więcej szacunku.


Hermione i Hiram postanawiają się rozwieść. Po poinformowaniu córki oficjalnie anulują swoje małżeństwo. Hiram wciąż knuje przeciwko Archiemu, a na dodatek na jaw wychodzi, że zorganizował zadanie w Gryfonach i Gargulcach, które polega na zabiciu Archiego. Chłopak zwołuje wszystkich, którzy otrzymali kartę z tym zadaniem, by zmierzyć się z nimi w bokserskiej walce. Hiram jest jedną z kilkunastu osób, które przybywają, chcąc pokonać Archiego.


Sezon 4


Hiram przebywa w swoim własnym więzieniu, gdzie dowiaduje się o śmierci Freda. Zostaje odwiedzony przez Veronicę, która powiadamia go, że chce zmienić swoje nazwisko, aby nie być dłużej powiązana z rodziną Lodge. W nocy tego samego dnia Hiram pojawia się w Pembrooke, by opowiedzieć Veronice historię nazwiska Lodge.


W tym samym czasie Hiram kontaktuje się ze swoją drugą córką, którą ukrywał w sekrecie – Hermosą. Jest ona prywatnym detektywem, a Hiram zamierza skorzystać z jej usług, w celu odkrycia, co knuje Veronica. Hermosie udaje się sprawić, że Hiram zostaje zwolniony z więzienia. Powiadamia prasę, że zamierza kandydować na majora miasteczka.


Hiram ponownie włamuje się do Pembrooke, chcąc dogadać się z Hermione i wrócić do swojego domu. Ku zdziwieniu Veroniki, rano spotyka swego ojca w apartamencie. Rodzina chce spędzić wspólnie Święto Dziękczynienia, lecz Veronica niszczy ich plany. Hiram i Hermione udają się do Pop’s. Wkrótce Hiram zaczyna produkcję rumu według przepisu rodziny Lodge. Ku jego zdziwieniu Veronica chce pokonać go na tym polu i również zakłada swoją produkcję.


Niespodziewanie Hiram zaczyna chorować, co stara się ukryć przed rodziną. Jedynie Hermione wie i zabiera go do lekarza do Nowego Jorku. Za plecami Hirama Hermione postanawia powiadomić córkę o chorobie ojca. Rodzina postanawia zmienić testament Hirama. Do rodziny Lodge również przychodzi tajemnicza kaseta z nagraniem ich domu. 

Pełna biografia »

Hiram Lodge - powiązania postaci

Hiram Lodge
Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Mark Consuelos
Profesja: właściciel firmy Lodge Industries
Córki: Veronica Lodge

Hiram Lodge - Opinie

4 + 8 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne