Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Rose Blossom

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Rose jest matką Clifforda i Claudiusa Blossomów, a także przybraną matką Penelope oraz babcią Cheryl i Jasona. Jest głową rodu Blossomów i najstarszym żyjącym członkiem rodziny. W młodości poślubiła dziadka Blossoma, z którym miała bliźnięta i adoptowaną córkę. Po tym, jak jeden z jej synów zniknął, była tak zdruzgotana, że nie wymawiała jego imienia. Przez bliskich jest nazywana Naną Rose. Zna wiele sekretów Riverdale, o które nieraz zostanie zapytana. Ze względu na wiek ma problemy z pamięcią i wzrokiem.
W rolę pani Rose wciela się Barbara Wallace.


WYGLĄD


Nana Rose ma krótkie siwe włosy i jedno czerwone pasemko. Jedno z jej oczu jest zamglone i porusza się na wózku inwalidzkim.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas pogrzebu Jasona Nana Rose przyłapuje Betty i Jugheada węszących po domu Blossomów. Przez pomyłkę bierze Betty za Polly, z którą spotykał się Jason i niechcący zdradza, że para była zaręczona i że podarowała Polly rodzinny pierścionek.


Podczas przyjęcia zorganizowanego dla Polly Nana Rose wróży jej, że urodzi bliźnięta – chłopca i dziewczynkę. Cheryl tłumaczy jej zachowanie demencją i cygańskimi korzeniami, jednak jej wróżba okazuje się prawdą.


Sezon 2


Podczas świąt rodzina Blossomów nie może sobie pozwolić na zbyt huczne obchody, ze względu na brak pieniędzy. Spotyka się to z niezgodą Cheryl, która i tak kupuje i ozdabia choinkę, twierdząc, że uratowała święta. Penelope reaguje gniewem i kłóci się z Cheryl. Po odejściu wnuczki Rose mówi do córki, że powinna była utopić Cheryl po narodzinach.


Archie i Betty udają się do Rose, aby zapytać o sprawę z przeszłości – morderstwo rodziny Conway. Rose wyjaśnia, że miejscowi sami wymierzyli karę zabójcy i zakopali go żywcem. Pokazuje fotografię osób, które były w to zaangażowane i mówi Betty, że jednym z nich był jej dziadek.


Podczas odczytu woli zmarłego Clifforda, okazuje się, że przekazał on matce dom Thistlehouse. Spotkanie zostaje zakłócone przez przybycie Claudiusa Blossoma. W trakcie kolacji tego samego wieczoru Rose martwi się, że jej syn znów zniknie. Claudius zapewnia ją, że nigdzie nie wyjeżdża i zostaje zaproszony przez Penelope, aby zostać w rodzinnym domu.


Pewnej nocy Nana Rose spada ze schodów i ląduje w szpitalu. Cheryl natychmiast oskarża swą matkę i Claudiusa o zamach na życie jej babci.


Po powrocie Rose Penelope wysyła Cheryl do Sióstr Cichego Miłosierdzia i okłamuje jej przyjaciółki, pytające o jej zniknięcie. Kiedy Penelope wychodzi z domu, Rose dzwoni do Toni, aby powiedzieć jej prawdę. Zanim jednak zdąży zdradzić za dużo, pojawia się Claudius i przerywa połączenie. Kiedy Cheryl powraca do domu, prosi Sierrę McCoy o pomoc w uznaniu Rose Blossom za jej oficjalnego opiekuna, sprawiając, że jej matka nie ma nad nią władzy.


Sezon 3


Na prośbę Betty Rose zgadza się przyjąć do Thistlehouse kilka sierot uwolnionych od Sióstr Cichego Miłosierdzia. Po śmierci Claudiusa urządzono mu rodzinny pogrzeb. Penelope wypowiada się ciepło o Claudiusie, co Rose nazywa krokodylimi łzami – podejrzewa, że to ona zabiła jej syna. Kiedy Penelope urządza wielkie polowanie na Betty, Jugheada, Archiego i Veronicę, Nana Rose powiadamia Toni, że musi ich uratować, ale najpierw powinna odnaleźć także Cheryl.


Sezon 4


Do Thistlehouse trafiają bliźnięta Polly – Juniper i Dagwood. Pewnej nocy Cheryl i Toni zostają zbudzone przez krzyk pani Rose. Cheryl znajduje ją stojącą przy kominku. Nana Rose wyjaśnia, że widziała płonące trojaczki, na co Cheryl odpowiada, że bliźnięta śpią. Niedługo po tym Nana Rose mówi Cheryl, że słyszy płacz jej brata. Po próbie rozmowy z duchami podczas seansu okazuje się, że w domu Blossomów pojawił się duch trzeciego trojaczka Juliana, którego Cheryl wchłonęła podczas ciąży Penelope.


Dalsza rodzina Blossomów – ciotka Cricket i wujek Bedford pojawiają się w Thistlehouse i przedstawiają pomysł sprzedania biznesu związanego z syropem klonowym, który nie przynosi zysku. Cheryl początkowo zastanawia się nad decyzją, ostatecznie ją odrzuca. Myśląc, że to sprawka ducha Juliana, wraz z Toni i Rose topi go w wannie. Po zniknięciu wuja Bedforda ciotka Cricket i kuzyn Fester zostają zaproszeni na kolację. Na prośbę Cheryl Nana Rose opowiada historię o pierwszym Święcie Dziękczynienia Blossomów, podczas którego dopuścili się kanibalizmu. Historia miała wywołać szok u gości, których dodatkowo Cheryl nastraszyła pierścionkiem wujka Bedforda znalezionym na talerzu. Sugerując, że właśnie zjedli swojego bliskiego, Cheryl przegania ciotkę i kuzyna i grozi skandalem, jeśli będą ją dręczyć sprzedażą biznesu.

Pełna biografia »

Rose Blossom - powiązania postaci

Rose Blossom
Aktor: Barbara Wallace
Synowie: Claudius Blossom
Clifford Blossom

Rose Blossom - Opinie

5 + 10 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne