Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Sierra McCoy

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Sierra jest burmistrzynią miasta Riverdale i matką Josie McCoy. Jest bardzo wymagająca wobec swojej córki, a kiedy po Riverdale grasuje przestępca, staje się nadopiekuńcza. Ma byłego męża Milesa, który jest ojcem Josie, jednak od dawna im się nie układa. Od młodości fascynowała się polityką, a z wykształcenia jest prawniczką. Początkowo ulega wpływowi Lodge’ów, pozwalając im na wiele inwestycji w Riverdale w zamian za łapówki, ostatecznie rezygnuje ze stanowiska, by zaprzestać tej korupcji. Wiąże się z Tomem Kellerem, w którym podkochiwała się już w liceum.
W rolę Sierry wciela się Robin Givens.


WYGLĄD


Sierra ma brązowe kręcone włosy, nosi eleganckie i obcisłe sukienki oraz wysokie szpilki.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Jako burmistrz miasta Riverdale Sierra stara się pomóc Blossomom po stracie syna – dedykuje im uroczystości i namawia miasto do solidarności. Chciałaby pomóc także Jugheadowi, by zatrzymać zamknięcie Twilight Drive-in, jednak niewiele może zrobić. Sierra otrzymuje dotację od Lodge’ów na reelekcyjną kampanię. W rzeczywistości jest to łapówka, by pomogła im rozbudować projekt So Dale. Przyjmując dotację, Sierra rozpoczyna współpracę z Hiramem Lodgem. Pani McCoy pojawia się na oficjalnych wydarzeniach w szkole Riverdale, takich jak konkurs talentów, na którym występuje jej córka Josie, czy balu. 


Podczas Jubileuszu Miasta Riverdale Archie występuje wraz z zespołem Josie, a Betty wygłasza przemowę, krytykując miasto za obwinianie FP Jonesa o morderstwo Jasona.


Sezon 2


Po postrzale Freda Andrewsa nastroje stają się coraz bardziej nerwowe. Sierra zamierza zamknąć bar Pop’s, pomimo starań Jugheada i Betty, żeby ocalić to miejsce. Kolejne rodziny otrzymują listy od Czarnej Maski, co wzbudza jeszcze większe napięcie. Sierra zostaje wezwana przez Alice Cooper na spotkanie, ze względu na to, że jej córka Josie wraz z przyjaciółmi zażywała narkotyki w Five Seasons. Dowiaduje się także, że produkcja narkotyków odbywa się w Southside High i zamierza zwiększyć kontrolę w szkole – wkrótce odbywa się tam nalot policji i dochodzi do aresztowań. Niedługo po tym Sierra zaczyna otrzymywać pogróżki, decyduje więc wraz z córką przeprowadzić się do hotelu.


Kiedy Sierra decyduje o zamknięciu szkoły w Southside i przeniesieniu części uczniów do Riverdale High, zaczyna odbierać telefony od przerażonych rodziców. Na spotkaniu z Hermione i Hiramem Lodge decydują o zorganizowaniu hucznych obchodów dnia założyciela, by zjednoczyć dwie części Riverdale i ich mieszkańców. Niestety, w trakcie świętowania dochodzi do protestu nastolatków z Southside.


Wkrótce Sierra decyduje o ustąpieniu ze stanowiska burmistrza i powiadamia o tym mieszkańców. Gdy Josie dowiaduje się o jej romansie z szeryfem Kellerem, Sierra informuje ją o swoim rozwodzie.


Sezon 3


Sierra powraca do swojego zawodu – pracy adwokata – i wspiera Archiego Andrewsa podczas walki o wolność. W Riverdale pojawia się tajemnicza gra – Gryfony i Gargulce, która przynosi pierwsze ofiary. Betty dowiaduje się, że Sierra była zaangażowana w przeszłości w pierwszą rozgrywkę, podczas której zginął dyrektor szkoły, i informuje o tym Josie. Kiedy bohaterka konfrontuje swoją mamę z tą informacją, słyszy w odpowiedzi same kłamstwa. Betty wkrótce organizuje spotkanie dla wszystkich zaangażowanych, jednak nikt nie rozmawia z nią szczerze i tak naprawdę nie chce dociekać prawdy. Sierra i Tom ogłaszają, że się zaręczyli, ku zdziwieniu Josie i Kevina. Wszyscy członkowie dawnego Midnight Club, którzy rozegrali pierwszą grę w Gryfony i Gargulce, dostają tajemnicze zaproszenia do szkoły, by dokończyć to, co zaczęło się lata temu. Okazuje się jednak, że to nie ich życie jest zagrożone, a ich dzieci.


Sezon 4


Sierra bierze udział w spotkaniu decydującym o zorganizowaniu pierwszych od trzech lat obchodów Dnia Niepodległości. Czwartego lipca doszło do zniknięcia Jasona Blossoma, dlatego ze względu na szacunek nie organizowano żadnej uroczystości. Pani McCoy pojawia się także na pogrzebie Freda Andrewsa.


 

Pełna biografia »

Sierra McCoy - powiązania postaci

Sierra McCoy
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Robin Givens
Córki: Josie McCoy

Sierra McCoy - Opinie

6 + 3 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne