Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Hermione Lodge

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Hermione jest żoną Hirama Lodge’a i matką Veroniki. Wychowała się w Riverdale, lecz przeniosła do Nowego Yorku, by wychować córkę. Po aresztowaniu Hirama powraca do rodzinnego miasta wraz z Veronicą. Większość jej działań podyktowana jest chęcią chronienia córki przed mężem, czego Veronica często nie rozumie. Hermione jest oddaną żoną i wspiera Hirama w jego nieraz nielegalnych działaniach. Za namową męża Hermione kandyduje na burmistrza po rezygnacji Sierry.
W rolę Hermione wciela się Marisol Nichols.


WYGLĄD


Hermione ma czarne długie włosy i ciemne oczy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Po aresztowaniu Hirama Lodge’a, życie Hermione i jej córki Veroniki zmienia się w koszmar. Bohaterka postanawia wrócić do rodzinnego Riverdale, by zaznać trochę ciszy. Jej sytuacja jest jednak dość krytyczna i mimo zatrzymania się w prywatnym apartamencie w Pembrooke, Hermione jest zmuszona zatrudnić się jako kelnerka w lokalnym barze Pop’s. Dzięki znajomościom z przeszłości udaje jej się zaznać nieco stabilizacji. Dość szybko nawiązuje jednak kontakt z szefem gangu Węży – FP Jonesem, by zacząć transakcje w imieniu swego męża, mającego wielkie plany wobec miasteczka. Nawiązuje także współpracę z Fredem Andrewsem, właścicielem firmy budowlanej, która będzie odpowiedzialna za projekt Hirama. Wkrótce rozwija się między nimi romans.


Veronica i Hermione organizują przyjęcie dla Polly, siostry Betty. Polly jest w ciąży, lecz ma złe stosunki z rodzicami. Dzięki Hermione spotka się wraz z matką – Alice – na neutralnym gruncie i będzie mogła z nią porozmawiać o przyszłości swoich dzieci.


Niedługo po tym bohaterki dowiadują się o wypuszczeniu Hirama z aresztu. Hermione dopina ich projekt SoDale, a Veronica złości się, że ojciec nie zostanie ukarany za zbrodnie, o które go podejrzewa. Wkrótce Hermione rozmawia z Fredem, chcąc wykupić jego firmę. Bohater jednak decyduje się sprzeciwić Hiramowi i Hermione.


Sezon 2


Hermione pojawia się w szpitalu, kiedy dowiaduje się, że Fred Adrews został postrzelony. Sugeruje zestresowanemu Archiemu kontakt z matką. Hermione udaje się do kaplicy, gdzie przychodzi do niej córka, która oskarża ją o związek ze strzelaniną w Pop’s. 


Podczas obiadu Veronica wygarnia swemu ojcu wszystkie zbrodnie, o które go podejrzewa, ten jednak nie przyznaje się do żadnej z nich. Hermione ma dość buntu swojej córki, próbuje ją ostrzec, lecz Veronica kontynuuje podejrzewanie swych rodziców o wszelkie występki. Niedługo Archie zostaje zaproszony na kolację do Lodge’ów, by poznać się z Hiramem.


Pojawienie się mordercy w Riverdale zakłóca projekt SoDale. Hiram i Hermione decydują o zorganizowaniu dni otwartych, aby zyskać inwestorów. Na galę zapraszają mieszkańców miasteczka, ale także majętnych znajomych. Wkrótce do mieszkania Lodge’ów przychodzi list od Czarnej Maski. Hermione i Hiram nie wydają się tym zaaferowani, lecz ich córka jest przerażona. Lodge’owie postanawiają sfinansować obchody Dnia Pickensa – założyciela Riverdale. Święto zostaje jednak zakłócone przez bunt mieszkańców Southside, a głowa pomnika generała Pickensa zostaje ukradziona. 


Zbliża się bierzmowanie Veroniki. Do Riverdale przyjeżdżają krewni i współpracownicy Lodge’ów. W trakcie uroczystości Hiram załatwia swoje interesy, a Hermione spotyka się z dawno niewidzianymi znajomymi. Rodzina Lodge’ów ostatecznie decyduje zaakceptować Archiego, który przeszedł ich próbę lojalności. Po nieudanej współpracy z Lodge’ami Sierra McCoy rezygnuje z urzędu burmistrza, a na jej miejsce startuje Hermione. Hiramowi udaje się usunąć także szeryfa Kellera, zaś jego zastępcą zostaje podstawiony przez niego szeryf Minetta. 


Sezon 3


Sytuacja Hermione w jej małżeństwie staje się dużo trudniejsza – staje się nieufna wobec męża, lecz musi z nim współpracować. Postanawia jednak nie dać mu sobą pomiatać. Jest niestety bezradna, kiedy Hiram wrabia Archiego w morderstwo i zaczyna bać się o swoje własne bezpieczeństwo. Veronica prosi matkę o napisanie listu, w którym wstawi się za niewinnie skazanym chłopakiem. Wkrótce Hermione dowiaduje się o podziemnym klubie bokserskim, który Hiram prowadzi wraz z naczelnikiem więzienia. Hiram próbuje uspokoić żonę. Niedługo po tym okazuje się, że Archie uciekł z więzienia. 


Hermione w przeszłości należała do Klubu Midnight, który rozpoczął grę w Gryfony i Gargulce. Podczas pierwszej rozgrywki zginął dyrektor liceum Riverdale, a zabójcy nigdy nie schwytano. Po latach gra powraca do miasteczka i pojawiają się kolejne morderstwa. Betty postanawia zaprosić członków klubu, by dowiedzieć się czegoś więcej o zdarzeniach z przeszłości.


Veronica wkradła się do gabinetu matki w poszukiwaniu dowodów, by pomóc Archiemu. Znajduje nagranie stawiające szeryfa Minettę w złym świetle – prawdopodobnie manipulował on świadkami. Veronica zostaje za to ukarana przez ojca, ale twierdzi, że było warto. Konfrontuje Hermione ze swoim znaleziskiem.


Wkrótce dochodzi do postrzelenia Hirama, a Hermione próbuje powstrzymać rozwój narkotykowego imperium męża. Po małżeńskich komplikacjach Lodge’owie decydują o rozwodzie i powiadamiają Veronicę. Ich stosunki stają się napięte, a Hiram zaczyna grozić żonie. Hermione nie wspiera jego planu, by wykupić Riverdale. Dochodzi do aresztowania Hirama, a niedługo później także Hermione, za konspirację i próbę morderstwa.


Sezon 4


Będąc wciąż w więziennej celi, Hermione dowiaduje się o śmierci Freda Andrewsa z lokalnej gazety. Mary Andrews zostaje adwokatką Hermione i opowiada jej o szczegółach oskarżenia. Veronica pomaga udowodnić niewinność matki, lecz chce, żeby jej ojciec pozostał w celi. Okazuje się, że najlepiej by było, gdyby Hermione przyznała się do winy, zanim na jaw wyjdą większe sekrety. Podczas rozprawy Hermione zmienia swe zeznania.


Po zakończonych procesach rodzina zbiera się w Pembrooke. Hiram oznajmia, że powraca do swojej pasji, jaką jest rum, i przedstawia Veronice Hermosę, która będzie mu pomagać. Veronica jest niechętna wobec nowo poznanej dziewczyny.


W nocy Hiram włamuje się do apartamentu, by przekonać Hermione, aby znów byli małżeństwem jak dawniej. Wyrzucają sobie, że wysłali na siebie nawzajem morderców, lecz Hiram ostatecznie wprowadza się z powrotem.


Zbliżają się święta, które Lodge’owie chcą spędzić razem, Veronica jednak buntuje się i wychodzi z mieszkania. Hermione i Hiram postanawiają zjeść w Pop’s. Niedługo potem planują wyjazd do Nowego Jorku. Jak później się okazuje, pojechali tam do lekarza, ze względu na chorobę Hirama. Veronica ostatecznie decyduje pogodzić się z ojcem, jednak na swoich własnych zasadach.


 

Pełna biografia »

Hermione Lodge - powiązania postaci

Hermione Lodge
Fot: Eugene Powers / Shutterstock.com
Aktor: Marisol Nichols
Córki: Veronica Lodge

Hermione Lodge - Opinie

8 + 2 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne