Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Penny Peabody

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Penny jest prawniczką i członkinią gangu Węży z Southside, a później Ghouli. Jest znana z tego, że pomaga Wężom w konfliktach z prawem, lecz nie pobiera za to opłat, a oczekuje rewanżu w postaci różnych przysług. Zostaje wydalona z Węży przez Jugheada i sprzymierza się z Hiramem Lodgem, gangiem Ghouli i zajmuje sprzedażą narkotyków. W rolę Penny wciela się Brit Morgan.


WYGLĄD


Penny ma blond włosy i grzywkę. Po tym, jak została okaleczona, nosi przepaskę zasłaniającą jej oko.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Jughead kontaktuje się z Penny, kiedy jego ojciec przebywa w areszcie, a obecny adwokat niewiele jest w stanie im pomóc. Penny sugeruje, że wybaczenie ze strony Blossomów powinno złagodzić karę. Kiedy Jughead chce zapłacić za usługę, Penny odmawia, mówiąc, że odwdzięczy się jej przysługą, kiedy przyjdzie na to czas. Wkrótce Penny odzywa się z powrotem do Jugheada, zmuszając go do pomocy przy transporcie narkotyków. Kiedy Jughead dowiaduje się, o co tak naprawdę chodzi, Penny grozi mu ujawnieniem nagrania, na którym to on i Archie transportują jej towar. 


Jughead w złości na Penny wydala ją z gangu i pozbawia tatuażu świadczącego o przynależności do Węży.


Kiedy sytuacja Węży staje się coraz gorsza w wyniku nagonki major McCoy, gang kontaktuje się z Penny, szukając pomocy. Po jej powrocie prawda o tym, co zrobił jej Jughead, wychodzi na jaw, co wzbudza złość w członkach gangu. Zamierzają sądzić Jugheada. Ostatecznie spotyka go kara. Penny dołącza do Ghouli i zaczyna pomagać Hiramowi w handlu narkotykami.


Sezon 3


Część Riverdale należąca do Węży zostaje im odebrana przez Penny i gang Ghoulie, a ich stosunki są bardzo napięte. Kiedy porywają psa Hot doga, Jughead udaje się do Penny, aby się z nią dogadać. Penny pojawia się w Pop’s i oferuje Veronice ochronę baru i La Bonne Nuit. Kiedy Veronica się zastanawia, Penny zaczyna jej grozić. W międzyczasie Hiram ogłasza nagrodę za głowę Archiego i każdego, kto mu pomaga. Penny pojawia się aż w Toledo, by odnaleźć Archiego i Jugheada. Na jej nieszczęście zostaje zauważona przez Jellybean i przesłuchana przez Gladys Jones. Kiedy ta dowiaduje się, co zrobiła jej synowi, pozbawia ją oka.

Pełna biografia »

Penny Peabody - powiązania postaci

Penny Peabody
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Brit Morgan

Penny Peabody - Opinie

9 + 6 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne