Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Joaqin DeSantos

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Joaqin jest członkiem gangu Węży z Southside, współpracuje z FP Jonesem i jest jednym z jego bardziej zaufanych członków. Był zaangażowany w pozbycie się ciała Jasona Blossoma, przez co uciekł z Riverdale. Wdał się w romans z Kevinem Kellerem, synem szeryfa w Riverdale. Wylądował w zakładzie poprawczym, gdzie spotkał go Archie.
W rolę Joaqina wciela się Rob Raco.


WYGLĄD


Joaqin ma czarne długie włosy i zielone oczy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas pokazu filmowego Joaqin poznaje Kevina i otrzymuje od niego numer telefonu. Zauważa, że jego nazwisko to Keller – tak samo jak szeryfa, jednak nie jest tym przerażony. Kiedy Moose Mason zostaje zaatakowany, pomagając w Andrews Construction, Kevin prosi Joaqina o pomoc. Podejrzenia padają na gang Węży, a jako że Joaqin do niego należy, może ich wprowadzić do baru, w którym przebywają. Podczas tej wizyty dochodzi jednak do kłótni. Gdyby nie reakcja FP Jonesa, który uspokoił sytuację, mogłoby się to źle skończyć dla przybyszy z Northside.


Joaqin towarzyszy Kevinowi podczas balu w Riverdale High, a także urodzinowej imprezy Jugheada. To właśnie tam FP zauważa, że romans między nim a Kevinem wciąż trwa, pomimo że miał być tylko chwilowy i służyć wykorzystaniu informacji od Kevina. Joaqin jednak nie chciał w ten sposób kończyć ich związku. Kiedy FP został aresztowany pod zarzutem morderstwa Jasona Blossoma, wykonał telefon do Joaqina. Z tego powodu został on wezwany do domu Archiego, by powiedzieć prawdę. Okazało się, że FP rzeczywiście był zaangażowany w ukrycie ciała Jasona, jednak nie zamordował go tak, jak wszyscy podejrzewają. Joaqin został przez niego wezwany, żeby pomóc sprzątnąć miejsce zbrodni. 


Przez zaistniałe zagrożenie Joaqin decyduje uciec z Riverdale, a w drodze na dworzec autobusowy towarzyszy mu Kevin.


Sezon 2


Joaqin powraca do Riverdale, by pomóc jednemu z członków gangu – Fangsowi – uciec z miasta. Fangs jest podejrzany o zabicie Midge Klump, z którą miał romans i grozi mu lincz społeczny. Jughead i FP starają się zorganizować jego bezpieczne wyjście z aresztu, pomimo protestów, które mają miejsce.


Sezon 3


Joaqin zostaje złapany przez policję podczas próby ucieczki z Fangsem i trafia do zakładu poprawczego. Spotyka tam Archiego Andrewsa, który, udając członka gangu, chce zdobyć ochronę. Joaqin opowiada mu, co się stało, jednak informuje pozostałych Węży, że Archie tak naprawdę nim nie jest i musi zdobyć ich zaufanie. Joaqin poleca mu zaatakować chłopaka, jednak Archie rezygnuje.


Joaqin zostaje zmuszony do wzięcia udziału w walkach organizowanych przez naczelnika więzienia. Jest jednak za słaby, aby pokonywać innych zawodników. Archie decyduje się zastąpić Joaqina. Wkrótce powiadamia go o planie ucieczki, na który Joaqin przystaje. Kiedy zbliża się moment ucieczki, Joaqin dźga Archiego nożem, na polecenie naczelnika Nortona, a sam ucieka z więzienia. Po drodze natrafia na Kevina Kellera, który jest zaangażowany w akcję ratunkową dla Archiego. Podczas zdawkowej rozmowy Joaqin informuje Kevina, że nie wraca do Węży, a dołącza do innego gangu.


Wkrótce Joaqin zostaje złapany przez Sweet Pea, Fangsa i Jugheada, którzy chcą go przesłuchać. Joaqin zdradza prawdę o sytuacji w więzieniu i zadaniu, by zabić Archiego, które naczelnik otrzymał od pewnego mężczyzny. Joaqin zostaje wypuszczony przez Węży, jednak wkrótce zostaje znalezione jego ciało. 


 

Pełna biografia »

Joaqin DeSantos - powiązania postaci

Joaqin DeSantos
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Rob Raco

Joaqin DeSantos - Opinie

3 + 1 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne