Fot: Shutterstock

Marta Siwa

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Marta jest ciepłą i życzliwą osobą, o czym świadczy choćby jej praca w ośrodku dla uchodźców czy zachowanie wobec Rebrowa, gdy ten jest zmuszony do ucieczki.


WYGLĄD


Szczupła kobieta z jasnymi włosami i dużymi, niebieskimi oczami.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Marta odwozi swojego ojca do górskiej strażnicy. Nie zdaje sobie sprawy, że widzi go po raz ostatni. Nie ma również świadomości, czym mężczyzna zajmował się na boku. Gdy znajduje pieniądze w różnych walutach w domu ojca, od razu dzieli się tym z Rebrowem. Pojawiają się przypuszczenia, że były komendant miał coś wspólnego z nielegalnymi przerzutami. Kobieta nie jest też w stanie odpowiedzieć pani prokurator na pytanie, skąd jej ojciec miał pieniądze na zakup ziemi pod ośrodek dla myśliwych.


Sezon 2


Rebrow dzwoni do Marty z prośbą o antybiotyk dla Halida – kobieta, będąc lekarką, ma możliwość załatwienia mu lekarstw. Przez ostatnie cztery lata jest w kontakcie z poszukiwanym byłym kapitanem, co świadczy o ich przyjaźni i wzajemnym zaufaniu. Kiedy Siwa nie pojawia się z lekarstwem, Rebrow z Łuczakiem idą do jej mieszkania, w którym zastają ogromny bałagan, a w którym nie ma Marty. Z czasem okazuje się, że w dniu zaginięcia w pobliżu znalazł się Grzywa, ponoć martwy od dwóch lat, kobieta natomiast tuż przed zaginięciem wykonała telefon do Dobosz i nagrała na jej skrzynkę wiadomość z prośbą o spotkanie.


Rebrow rozpoczyna własne śledztwo, sprawdzając zarówno dom Siwego, jak i miejsce zamieszkania lekarza, z którym kobieta się spotykała. Tam też znajduje się jej porzucone auto. Gdy Dobosz przesłuchuje lekarza, dowiaduje się, że kobietę spotykały nieprzyjemności z powodu koloru jego skóry, a także ze strony przeciwników ośrodka dla uchodźców, w którym pracowała. Pani prokurator odkrywa też, że w dzieciństwie trójka przyjaciół – Siwa, Rebrow i Grzywa – znalazła skatowane zwłoki dwóch Romów. Ostatecznie ciało Marty zostaje przez przypadek znalezione przez Halida w ośrodku. Okazuje się, że przed śmiercią kobieta była torturowana.

Pełna biografia »

Marta Siwa - powiązania postaci

Marta Siwa
Aktor: Anita Jancia
Data śmierci: sezon 2, odcinek 5
Profesja: lekarka

Marta Siwa - Opinie

9 + 7 =

Wataha - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne