Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Polly Cooper

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Polly jest starszą siostrą Betty Cooper. Była dziewczyną Jasona Blossoma, z którym zaszła w niespodziewaną ciążę.  Jej ojciec namawiał ją do usunięcia dziecka. Polly jednak planowała uciec wraz z Jasonem z Riverdale i rozpocząć nowe życie. Kiedy rodzice odkryli jej plany, została wysłana do ośrodka Sióstr Cichego Miłosierdzia. Po urodzeniu bliźniąt udaje się na Farmę, by bezpiecznie wychować swoje dzieci. Polly zostaje zindoktrynowana przez sektę Edgara Evernevera, a po jej rozpadzie trafia do zakładu psychiatrycznego.
W rolę Polly wciela się Tiera Skovbye.


WYGLĄD


Polly ma blond włosy i niebieskie oczy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Kiedy rodzice Polly dowiedzieli się o jej ciąży, wysłali ją do Sióstr Cichego Miłosierdzia, gdzie miała się ukryć. Nie miała kontaktu ze swoją siostrą ani żadnym z przyjaciół. Nie wiedziała nawet o śmierci Jasona. Dopiero Betty postanawia odkryć prawdę na temat swojej siostry i udaje się do Sióstr. Niestety Alice zostaje poinformowana o wizycie Betty. Po tym wydarzeniu Polly ucieka od Sióstr Cichego Miłosierdzia i ukrywa się na poddaszu domu Cooperów, gdzie odnajduje ją Betty. Przez pewien czas mieszka z Hermione i Veronicą Lodge, w strachu przed rodzicami. Wraz z Betty i Veronicą organizują przyjęcie z okazji jej ciąży, na które stawia się Alice, co wiele znaczy dla Polly. Matka zaprasza ją do domu, obiecując, że nic złego jej się nie stanie. Polly jednak wybiera opiekę Blossomów, którzy zainteresowali się dziećmi Jasona. Polly ma zamiar odkryć, co tak naprawdę stało się z jej ukochanym.


Sezon 2


Po narodzinach bliźniaków Polly pojawia się w domu Cooperów i poznaje Chica. W mieście pojawia się morderca, który za swoje ofiary bierze grzeszników. Ze względu na dzieci Polly ma zamiar udać się na Farmę, na którą chciała uciec wraz z Jasonem. Po powrocie wyraźnie się zmienia. Farma odmienia jej nastawienie do życia i powoli stara się zachęcić Alice do dołączenia. Jej matka jest w rozsypce, po tym, jak okazało się, że jej mąż jest mordercą. Polly zachęca Alice i Betty do wybaczenia ojcu.


Sezon 3


Polly udaje się namówić Alice do wstąpienia do Farmy, co spotyka się ze sprzeciwem Betty. Relacja Alice i Polly staje się coraz bliższa. Kiedy Betty buntuje się przeciwko temu, by jej mama należała do sekty, Polly stara się i ją namówić na dołączenie.


Kiedy Betty udaje się odkryć sekret Farmy, jej wyznawcy pod przywództwem Edgara Evernevera uciekają z Riverdale, zabierając ze sobą Polly i Alice.


Sezon 4


Po tym, jak Farma została rozwiązana, Polly trafia do szpitala psychiatrycznego, a jej stan wyraźnie się pogarsza. Atakuje pielęgniarkę imieniem Betty, co sprawia, że jej siostra zaczyna się martwić. W tym czasie dzieci Polly – Juniper i Dagwood – są wychowywane przez babcię Jasona – Nanę Rose oraz Cheryl.


 

Pełna biografia »

Polly Cooper - powiązania postaci

Polly Cooper
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Tiera Skovbye
Ojciec: Hal Cooper
Matka: Alice Cooper
Bracia: Charles Smith (przyrodni)
Siostry: Betty Cooper

Polly Cooper - Opinie

10 + 2 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne