Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Hal Cooper

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Hal jest mężem Alice oraz ojcem Polly i Betty. Jest właścicielem redakcji Riverdale Reister, którą prowadzi wraz z żoną. Hal jest potomkiem Blossomów, którzy zmienili nazwisko ze względu na bratobójczą zbrodnię. Jego krewni chcieli odciąć się od rodzinnych powiązań. W wyniku tej zbrodni z przeszłości we krwi Cooperów tkwi morderczy gen, któremu Hal ostatecznie się poddaje, zostając Czarną Maską. Po złapaniu pozoruje własną śmierć i kontynuuje dokonywanie zbrodni. Ostatecznie ginie z ręki Penelope Blossom, z którą miał romans. 
W rolę Hala wciela się Lochlyn Munro.


WYGLĄD


Hal ma jasne włosy i zielone oczy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Hal i Alice ukrywają przed Betty prawdę o stanie jej siostry. Polly trafiła pod opiekę Sióstr Cichego Miłosierdzia, kiedy jej rodzice dowiedzieli się o jej próbie ucieczki z Jasonem, z którym zaszła w ciążę. Hal uważa, że lepiej, gdyby Polly usunęła ciążę, na co dziewczyna reaguje gniewem. Kiedy Alice się o tym dowiaduje, wyrzuca Hala z domu.


Sezon 2


Mimo niechęci Hala, w domu Cooperów pojawia się Chick, udający ich syna. Chłopak wzbudza jednak wrogość, a Hal buntuje się przeciw jego obecności. W wyniku konfliktu Hal wyprowadza się z domu.


W Riverdale zaczyna dochodzić do tajemniczych śmierci z ręki przestępcy nazwanego Czarną Maską. Morderca coraz bardziej angażuje w swe zbrodnie Betty Cooper, która po pewnym czasie zaczyna podejrzewać o zabójstwa własnego ojca. 


Hal zaprasza Alice i Betty na pokaz filmu, w którym jako młody chłopiec jest namawiany przez matkę do dokończenia tego, co zaczął jego ojciec – namówienia dziecka zamordowanych Conweyów, by jako sprawcę zbrodni wskazał kogoś innego niż ojca Hala. Prosi, aby Alice nagrała jego słowa i opowiada o morderczych skłonnościach tkwiących w ich genach, które według niego są teraz w Betty. Zmusza Betty do powiedzenia, że to on jest Czarną Maską. Alice zaczyna obrażać Hala i się z nim kłócić, a kiedy nie zwraca uwagi na Betty, ta uderza go w głowę, przez co traci przytomność. Na miejsce zostaje wezwany Tom Keller, a Hal zostaje aresztowany. Kiedy siedzi już w więziennej celi, odwiedza go Betty.


Sezon 3


Betty kontynuuje odwiedziny ojca, w celu zdobycia podpisu w oświadczeniu, że jej matka nielegalnie podrobiła podpis Hala i przelała jej fundusz na studia na konto Farmy. Hall zaczyna manipulować córką, aby zdobyć od niej informacje na temat Króla Gargulców. Betty przynosi obiecany scenariusz gry, a Hal proponuje pomoc w złapaniu mordercy. W sekrecie Hal odwiedzany jest także przez Penelope Blossom, która podszywa się pod Alice. 


Kiedy więzienie Hirama zaczyna funkcjonować, Hal prosi Betty, żeby załatwiła mu przeniesienie. Podczas przewożenia więźniów dochodzi do wypadku, a wszyscy zaangażowani giną – znaleziono nawet rękę Hala, co ma potwierdzać jego zgon. Zgodnie z obawami Betty, Hal jednak przeżył, cały ten czas był w zmowie z Penelope Blossom, której teraz pomaga. Ostatecznie zostaje przez nią zamordowany.


 

Pełna biografia »

Hal Cooper - powiązania postaci

Hal Cooper
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Lochlyn Munro
Córki: Betty Cooper
Polly Cooper

Hal Cooper - Opinie

8 + 1 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne