Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Edgar Evernever

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Edgar jest przywódcą sekty o nazwie Farma, która przybywa do Riverdale. Razem z córką Evelyn powoli zachęcają coraz większą ilość mieszkańców do dołączenia do ich organizacji. Edgar chce poślubić Alice Cooper, mimo niezgody Betty – jedynie ona jest sceptyczna wobec sekty. Kiedy prawda na temat działalności Edgara wychodzi na jaw, ucieka on wraz ze swoimi wyznawcami. Edgar ginie z ręki Alice Cooper.
W rolę Edgara wciela się Chad Michael Murray.


WYGLĄD


Edgar jest umięśnionym blondynem. Najczęściej nosi białe zwiewne ubrania.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Edgar pierwszy raz pojawia się w Riverdale High w trakcie musicalu organizowanego przez Evelyn. Wcześniej spotykał się jedynie ze swoimi wyznawcami. Farma staje się coraz większa, a Betty bardzo ją krytykuje. Edgar zajmuje się głównie rozmowami z kolejnymi członkami sekty – udaje mu się nawet zmanipulować Cheryl, którą Betty wysłała jako szpiega. Wkrótce Betty sama pojawia się w murach należących do sekty, by przesłuchać mężczyznę.


Cała sekta namawia Betty, by dołączyła w ich szeregi, jednak bohaterka nie zamierza tego uczynić. Jest w szoku, kiedy dowiaduje się, że Edgar chce poślubić Alice i adoptować dzieci Polly – Juniper i Dagwood. Betty, chcąc odkryć, co dzieje się na sesjach Edgara, postanawia wreszcie się im poddać. Udaje jej się odkryć prawdę na temat związku Edgara z Evelyn, lecz szybko pada ofiarą bohatera. Edgar w rzeczywistości handluje organami swych wyznawców, którymi manipuluje. Jako że Betty odkryła prawdę, zamierza ją skrzywdzić. Kiedy sprawy na Farmie się komplikują, Edgar postanawia uciec. 


Sezon 4


Edgar razem z sektą uciekają do kryjówki, pozostawiając jedynie Kevina, by opowiedział o tym, co się stało. Farma nie wie, że śledzi ich FBI, jednak Edgar zaczyna podejrzewać, że w ich szeregach czai się szpieg. Udaje mu się dowiedzieć, że jest nim Alice Cooper. Edgar dzwoni do Betty z żądaniami do FBI, traktując swoją sektę jak zakładników. Betty jednak nie czeka na reakcję FBI i sama udaje się do kryjówki sekty. Udaje jej się ewakuować zakładników i odnaleźć matkę. Ostatecznie to Alice powstrzymuje Edgara, strzelając do niego, nim ten zdąży uciec.

Pełna biografia »

Edgar Evernever - powiązania postaci

Edgar Evernever
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Chad Michael Murray
Data śmierci: sezon 4
Kto zabił: Alice Cooper
Miejsce śmierci: kryjówka sekty
Córki: Evelyn Evernever

Edgar Evernever - Opinie

10 + 3 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne