Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Veronica Lodge

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Veronica jest córką Hermione i Hirama Lodge. Wychowała się w Nowym Jorku, jednak po aresztowaniu jej ojca wraz z matką uciekła do Riverdale, miasteczka, z którego pochodzą jej rodzice. Veronica jest świadoma, że jej ojciec prowadzi biznesy na granicy prawa, początkowo nie potrafi mu tego wybaczyć, jednak wkrótce sama staje się wplatana w nielegalne działania. Veronica stara się zachować niezależność od rodziców, ale pomaga im, kiedy jej najbardziej potrzebują. Jest zakochana w Archiem, jednak jej ojciec nie akceptuje tego związku, testując lojalność młodego chłopaka. Mimo młodego wieku Veronica postanawia rozpocząć swoją działalność jako bizneswoman – prowadzi bar i klub w Riverdale. 
W rolę Veroniki wciela się Camila Mendes.


WYGLĄD


Veronica ma ciemne włosy i czarne oczy. Nosi ciemne i eleganckie stroje oraz białe perły, które podarował jej ojciec. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Veronica wraz z Hermione przybywają do Riverdale, by zamieszkać w Pembrooke. Dziewczyna szybko zaprzyjaźnia się z Betty, poznaje także Archiego, który szybko wpada jej w oko. Kevin daje jej znać, że Betty podkochuje się w Archiem od lat, ale nie ma odwagi wyznać swoich uczuć. Bohaterki dołączają do zespołu cheerleaderek i razem z Archiem udają się na bal. Veronica namawia Betty, żeby powiedziała Archiemu prawdę, ten jednak nie odwzajemnia jej uczuć. Na dodatek na imprezie Cheryl dochodzi do pocałunku Veroniki i Archiego, co sprawia, że Betty ucieka do domu. Bohaterkom udaje się jednak pogodzić, a wkrótce nad rzeką w miasteczku odnajduje się ciało Jasona Blossoma.


Veronica umawia się na randkę z Chuckiem Claytonem, który zabiera ją do baru Pop’s. Podczas spotkania siedzą w samochodzie, robią sobie zdjęcia i rozmawiają. Jedyne, do czego między nimi dochodzi, to pocałunek. Kiedy więc następnego dnia wszyscy uczniowie Riverdale High wytykają Veronicę palcami, jest w wielkim szoku. Okazuje się, że w liceum dochodzi do slut shamingu, a Veronica padła jego ofiarą. Jest wściekła i udaje się do męskiej szatni, aby kazać Chuckowi usunąć kompromitujące ją zdjęcie z Internetu. Razem z Betty postanawia, że nie odpuści, dopóki uczniowie tacy jak Chuck nie zostaną ukarani. Kiedy jednak udają się do dyrektora, ten domaga się dowodu. Bohaterki muszą więc zdobyć dziennik, w którym uczniowie notowali swoje poczynania.


Wkrótce Veronica dowiaduje się, że Archie ma romans z panią Grundy i pomaga Betty dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Bohaterki wkradają się do jej samochodu i odkrywają, że trzyma w nim broń i dokument z innym nazwiskiem. Czym prędzej powiadamiają o tym Archiego. Niedługo po tym Veronica odkrywa kolejne sekrety – jej matka w trakcie pokazu filmowego spotyka się z FP Jonesem, szefem gangu, by prowadzić interesy w imieniu Hirama Lodge’a. Kilka dni później Veronica zauważa Hermione, jak całuje się z Fredem Andrewsem. Pyta matkę, co z nimi będzie, jak jej ojciec wyjdzie z więzienia. 


Veronica przeżywa duży stres w związku z problemami w rodzinie i dołącza do zespołu Josie, z którą szybko się zaprzyjaźnia. Rodzice Josie również mają swoje problemy, co sprawia, że bohaterki mogą się lepiej zrozumieć. Na domiar złego Hemione podrabia podpis Veroniki, kiedy ta odmawia zgody na współpracę z Fredem Andrewsem. Niespodziewanie siostra Betty ucieka z ośrodka, w którym została zamknięta i szuka jej całe miasteczko. Okazuje się, że ukryła się na strychu w swoim domu, nie chcąc, by znaleźli ją rodzice. Veronica i Hermione oferują jej pomoc i pozwalają zatrzymać się w Pembrooke. Wkrótce organizują dla niej przyjęcie, na którym ma spotkać się z matką – Alice.


Niedługo Veronica będzie musiała złożyć zeznania w sprawie Hirama, lecz nie wie, co ma powiedzieć prawnikom. Wie, że jej ojciec jest winny wielu nielegalnym sprawom, ale boi się powiedzieć prawdę. Veronica dowiaduje się o problemach w domu Ethel i postanawia pomóc dziewczynie. Spędza z nią czas i zaprasza do domu na obiad. Kiedy Hermione poznaje nazwisko Ethel, powiadamia Veronicę, że to współpraca z Hiramem zrujnowała rodzinę Muggs.


Veronica odkrywa, że z aresztowaniem Hirama mógł mieć związek Clifford Blossom i powiadamia o tym prawnika. Tym bardziej jednak nie wie, czy chce zeznawać na korzyść ojca. Tego samego dnia udaje się na przyjęcie niespodziankę, które Betty szykuje dla Jugheada z okazji urodzin. Impreza szybko wymyka się spod kontroli przez nieproszonych gości. Veronica zostaje na noc u Archiego, z którym długo rozmawia przed snem. 


Wkrótce dochodzi do aresztowania FP Jonesa, któremu stawiane są zarzuty o morderstwo Jasona. Veronica i Archie wiedzą jednak, że jest on niewinny, a broń, którą u niego znaleziono, została podłożona. Chwilę przed aresztowaniem dwójka bohaterów wkradła się do jego przyczepy na polecenie Alice Cooper. Betty jednak wyczuła, że coś jest nie tak i wkrótce o podejrzeniach dowiedział się Jughead. Po tych wydarzeniach Hermione przygotowuje się do ewentualnej ucieczki z miasteczka, jako że współpracowała z FP i nie jest pewna, co powie on policji. Kiedy bohaterowie próbują dociec niewinności FP, odnajdują pendrive w kurtce Jasona, na którym jest nagranie z widocznym mordercą – Cliffordem Blossomem.


Relacja Veroniki i Archiego staje się bliska, lecz na razie trzymają ją w sekrecie, gdyż nie chcą zranić Betty. Zbliża się także wyjście Hirama z więzienia, przez co atmosfera w Pembrooke jest dość napięta. Kiedy Hermione sugeruje Veronice, że mogłaby poprzez Archiego przekonać Freda, aby odsprzedał swoją część projektu SoDale, bohaterka jest w szoku, że jej matce aż tak na tym zależy. Veronica jednak nie zgadza się, żeby manipulować swoim chłopakiem. 


Sezon 2


Kiedy Veronica dowiaduje się o postrzeleniu Freda Andrewsa, rusza do szpitala, chcąc wesprzeć Archiego. Chłopak opowiada przyjaciołom o ataku zamaskowanego mężczyzny na bar Pop’s. Nikt nie potrafi zrozumieć pobudek mężczyzny, by atakować bar i Freda. Veronica udaje się z Archiem do jego domu, żeby zmienił ubranie i nieco odetchnął, podczas gdy jego ojciec jest operowany w szpitalu. Archie orientuje się, że zaginął portfel jego ojca, więc Veronica razem z Betty postanawiają udać się do Pop’s, aby zobaczyć, czy tam nie został. W rozmowie z Hermione w kaplicy szpitalnej Veronica sugeruje, że jej ojciec miał coś wspólnego z tym atakiem, jako że Fred sprzeciwił się Lodge’om.


Wkrótce do Riverdale przybywa wypuszczony z aresztu Hiram. Veronica postanawia unikać ojca. Hiram nie rozumie, czemu jest wobec niego wroga i zauważa, że bardzo się zmieniła. Veronica wyznaje, że nie jest w stanie już dłużej przymykać oczu na jego biznesy. Wkrótce oskarża ojca o wykupienie baru Pop’s, by jej się przypodobać i o zamach na życie Freda Andrewsa, który nie chciał z nim współpracować. Veronice zależy jednak na akceptacji ojca i chce, by poznał jej przyjaciół. Kiedy przychodzą do niej do domu na premierę filmu, poznają Hirama. Wszyscy z przejęciem rozmawiają o ataku na Moose’a i Midge, szczególnie zaaferowany jest Archie. Hiram, słysząc, że chłopak jest zdenerwowany, pyta go o zdanie. Archie zostaje również zaproszony przez Hirama na rodzinny obiad. W trakcie tego wieczoru Archie udaje się z Hiramem do gabinetu, by napić się rumu Lodge’ów.  Bohaterowie dyskutują o Czerwonym Kręgu. Następnego dnia Veronica rozmawia z ojcem o zwiększeniu jej udziału w Lodge Industries.


Ku zaskoczeniu Veroniki, Archie rozsyła nagranie, gdzie wraz z innymi chłopakami grożą Czarnej Masce. Veronica jest przejęta i początkowo nie rozumie tego wybuchu agresji ze strony chłopaka. Kiedy jednak poznaje przyczyny jego zachowania, postanawia go wspierać – nawet gdy wszyscy inni są przeciwni. Wkrótce Veronica dowiaduje się, że jej ojciec powrócił do manipulowania bliskimi i tak naprawdę to on sugerował Archiemu taką reakcję na działania Czarnej Maski. Tymczasem Archie prosi Veronicę, żeby zabrała ze szkoły pistolet, który trzymał tam dla obrony, a kiedy Veronica do niego przyjeżdża, wybucha bójka z gangiem Węży, za to, że Archie groził im bronią.


Na zaproszenie Lodge’ów do Riverdale przybywa rodzina St. Clair, która ma inwestować w projekt SoDale. Veronica ma szansę odnowić kontakt ze swoim przyjacielem Nickiem. Bohater nie przypada do gustu obecnym znajomym Veroniki, a zwłaszcza Archiemu. Kiedy organizuje imprezę na cześć The Pussycats i proponuje im narkotyki, część z nich jest niezadowolona z obrotu spraw. Mimo związku Veroniki z Archiem Nick wyraźnie zaleca się do niej. Veronica jednak jasno stawia swoje granice i nie podoba jej się zachowanie dawnego przyjaciela. Kiedy w trakcie występu zespołu ze sceny Veronica i Josie zauważają Nicka oddalającego się razem z Cheryl, która ledwo trzyma się na nogach, biegną jej na ratunek. Okazuje się, że chłopak podał Cheryl środki odurzające i zamierzał zabrać do swojego pokoju. Kiedy Veronica wraz z przyjaciółmi dostaje karę za imprezowanie i branie narkotyków, nikt nie zwraca uwagi na poczynania Nicka. Gdy mimo oskarżeń Cheryl, rodzice Veroniki chcą wziąć pieniądze od St. Clairów, Veronica wyjawia im, że Cheryl mówi prawdę, Nick to samo chciał zrobić jej. To budzi gniew rodziców, którzy natychmiast zrywają stosunki z rodziną St. Clair. Podczas powrotu niedoszłych wspólników zdarza się dziwny wypadek samochodowy.


Sprawa Czarnej Maski zaczyna coraz bardziej odbijać się na mieszkańcach miasteczka, kolejne osoby dostają listy od mordercy. Betty zaczyna podejrzewać szeryfa Kellera, a kiedy wraz z Veronicą zaczynają węszyć, odkrywają, że ma on romans z major McCoy. Wkrótce Archie mimochodem wyznaje Veronice, że ją kocha, na co bohaterka nie jest gotowa. Tworzy to między nimi napięcie. Tego samego dnia do Pembrooke przybywa szeryf Keller, gdyż okazuje się, że Lodge’owie otrzymali list od Czarnej Maski. Veronica wydaje się tym przejęta znacznie bardziej niż jej rodzice, jej zdaniem to właśnie oni są grzesznikami, o których pisze morderca. Veronica, Archie, Betty i Jughead wpadają na trop rodziny Conway, która doświadczyła tragedii w przeszłości. Zaczynają podejrzewać, że dziecko Conwayów, które jako jedyne przeżyło, może chcieć się zemścić na miasteczku. Jako że Veronica nie jest gotowa wyznać Archiemu miłości, postanawia z nim zerwać. Mimo zakończenia relacji Veronica wciąż jednak chce przyjaźnić się z Archiem, kiedy więc zbliżają się święta, daje mu prezent, a gdy dowiaduje się o wysokim rachunku Freda za pobyt w szpitalu, opłaca go kartą swoich rodziców.


Niedługo po tych wydarzeniach okazuje się, że szeryf Keller postrzelił Czarną Maskę i mordercą okazała się osoba podejrzewana przez czwórkę przyjaciół. Archie jednak nie wydaje się usatysfakcjonowany, gdyż spojrzał w oczy Czarnej Maski i nie były one takie same jak schwytanej osoby. Archie i Veronica wracają do siebie i wkrótce chłopak zostaje zaproszony na obiad do Lodge’ów. W Riverdale zostaje zamknięta szkoła Southside High, a uczniowie zostają przeniesieni do Riverdale High, co rodzi konflikt wśród mieszkańców. Za tym zdarzeniem stoi Hiram, lecz jest to dopiero początek jego planu. Wkrótce odbywa się święto dnia założyciela miasteczka, na którym dochodzi do protestu mieszkańców Southside.


Zbliża się bierzmowanie Veroniki, co jest dla niej ważnym wydarzeniem. Z tej okazji zjeżdża się rodzina Lodge’ów, a Archie ma okazję wraz z Hiramem uczestniczyć w spotkaniu jako jego zaufany człowiek. Niedługo dochodzi do kłótni pomiędzy Lodge’ami i Sierrą McCoy, a Hiram ma wobec niej okrutne plany. Veronica postanawia ostrzec Sierrę, w wyniku czego rezygnuje ona ze stanowiska burmistrza miasteczka.


Chcąc odpocząć od wydarzeń ostatnich tygodni, Veronica, Archie, Jughead i Betty udają się do domku Lodge’ów położonego nad jeziorem. Przyjemny weekend szybko zmienia się w traumatyczny – bohaterowie zostają napadnięci i okradzeni. Na szczęście Hiram nie pozostawił ich samych i jego pracownik Andre zajął się sprawą.


Po rezygnacji Sierry o stanowisko majora walczą Hermione i Fred. Veronica nie chce, aby jej rodzina rządziła miasteczkiem, dlatego postanawia pomóc Fredowi zorganizować kampanię. Veronica sama stara się o bycie przewodniczącą szkoły, a w Riverdale High trwają przygotowania do wystawienia musicalu „Carrie”. W trakcie występu dochodzi jednak do tragedii – Czarna Maska morduje Midge Klump. Miasteczko jest w żałobie, kiedy Veronica odkrywa spisek jej ojca wobec matki. Orientuje się, że nie można mu ufać i powiadamia Hermione. Wkrótce Archie zostaje wybrany przewodniczącym studentów, lecz niedługo po tym zostaje aresztowany przez szeryfa Minettę za zabójstwo Cassidiego Bullocka – chłopaka, który napadł na przyjaciół w trakcie weekendu.


Sezon 3


Zbliża się proces Archiego, na którym są obecni wszyscy jego znajomi.  Niestety, ze względu na święto pracy, proces musi zostać przerwany na kilka dni, a Archie ma okazję na spędzenie ostatnich chwil z bliskimi przed usłyszeniem wyroku. Przyjaciele postanawiają spędzić czas poza miastem, nad rzeką. Kiedy jednak powracają na salę sądową, okazuje się, że przysięgli nie uzgodnili jednomyślnego werdyktu i sprawa się przedłuży. Gdy Archie decyduje o pójściu na ugodę i przyznaniu się do winy, wszyscy są zaskoczeni. Veronica w złości na ojca, który nic nie zrobił, by przestać wrabiać Archiego, mówi mu, że nie ma już córki. Veronica nie poddaje się i walczy o to, by udowodnić niewinność Archiego. Odwiedza go w zakładzie poprawczym, chcąc podtrzymać go na duchu. 


Veronica przygotowuje się do otwarcia swojego baru, w podziemiach Pop’s. Zaczyna jednak mieć problemy z Penny Peabody i szeryfem Minettą. Z pomocą przychodzi jej Toni wraz z Cheryl i razem udaje im się odkryć narkotykową działalność Hirama, by móc go szantażować. Tymczasem w miasteczku zwiększa się popularność tajemniczej gry Gryfony i Gargulce, która doprowadza do śmierci kilkorga nastolatków. Veronica dowiaduje się o próbie ucieczki Archiego z więzienia i postanawia go odwiedzić. Wyznaje mu, że natrafia na problemy, próbując uratować go w legalny sposób i być może lepszym posunięciem byłaby ucieczka. Razem opracowują więc plan. W ucieczkę zostają zaangażowani wszyscy przyjaciele Archiego i gang Węży. Na szczęście udaje się uratować chłopaka i ukryć w bunkrze Diltona, znajdującym się w lesie. Od tej pory Archie będzie się tam ukrywał, a jego przyjaciele będą go pilnować. Veronice udaje się znaleźć dowód obciążający szeryfa Minettę za wrobienie Archiego, co sprawia, że ten będzie wolny. Niestety, Archie postanawia uciec z Riverdale i zakończyć relację z Veronicą, jako że nigdy nie ucieknie od Hirama. W złości opuszcza swój pokój w Pembrooke i przenosi się do swojego lokalu. Ze względu na problemy finansowe postanawia zorganizować noc kasyn. W prowadzeniu biznesu pomaga jej Reggie, który staje się jej coraz bliższy. 


Wkrótce Veronica doznaje, ataku w szkole, a dyrektor powiadamia jej rodziców. Okazuje się, że w Riverdale pojawił się nowy narkotyk, a za jego dystrybucją stoi Hiram. Veronica podejrzewa rodziców o knucie kolejnego spisku. Niedługo po tych wydarzeniach do Riverdale powraca Archie, który zamierza rozwikłać zagadkę króla Gargulców, ma podejrzenia, że jest nim Hiram. Veronica cieszy się z jego powrotu i stara się pomóc zaaklimatyzować. Zauważa, że Archie bardzo się zmienił. Na dodatek zbliżają się egzaminy, a Veronica nie wie, jak zachowywać się względem Archiego, gdyż wciąż coś do niego czuje. W dniu egzaminów Veronica dowiaduje się, że ktoś postrzelił Hirama. Veronica postanawia odkryć, kto stoi za atakiem na jej ojca, podejrzenia kieruje ku matce. Odkrywa, że Hermione była zaangażowana w narkotykowe imperium Hirama i konfrontuje się z nią. Pobyt Hirama w szpitalu Hermione chce wykorzystać, by zlikwidować jego laboratorium. Niestety, Veronica i Reggie spalają je, nie wiedząc, że zostało sprzedane. Veronica musi oddać pieniądze tajemniczemu kupcowi. By zdobyć fundusze, postanawia przekształcić klub w kasyno. Zabezpiecza się jednak przed nalotem policji, montując wszystkie maszyny w taki sposób, by dało się je ukryć. Wkrótce Veronica dowiaduje się, że jej rodzice się rozwodzą. Veronica walczy, by przetrwali jako rodzina, lecz dowiaduje się, że ich małżeństwo zostało anulowane.


W międzyczasie Archie rozpoczyna bokserską karierę i prosi Veronicę, by wykorzystała swoje kontakty i załatwiła mu pierwszą walkę. Wkrótce dochodzi do aresztowania Hirama, ku uciesze Veroniki i Archiego. W tym samym czasie bohaterowie dostają dziwne zaproszenie do Thornhill – domu Penelope Blossom. W czasie wieczoru bohaterowie będą zmuszeni walczyć o swoje życie z osobą podszywającą się pod Króla Gargulców.


Sezon 4


W trakcie przygotowań do obchodów święta niepodległości Archie dowiaduje się, że jego ojciec zmarł. Przyjaciele pomagają mu pogodzić się ze stratą i przywieźć ciało Freda do Riverdale. Veronica i Archie znów są parą i spędzają ze sobą czas w trakcie wakacji. Betty i Jughead również go wspierają. Kiedy powracają do szkoły, poznają nowego dyrektora, który wydaje się bardzo surowy i niechętny wobec czwórki przyjaciół. Veronica musi zająć stanowisko w sprawie procesów Hirama i Hermione, zbliża się także czas składania aplikacji na studia, a dziewczyna marzy o Harvardzie. Veronica decyduje pomóc matce wydostać się z więzienia, lecz zamierza dopilnować, by jej ojciec tam pozostał. Kiedy udaje jej się uratować matkę, do miasteczka przybywa Hermosa, druga córka Hirama, który wynajął ją jako detektywa, aby wykryła spisek przeciw niemu. Poprzez szantaż Hermosie udaje się wyciągnąć Hirama z aresztu. Hiram zamierza zająć się produkcją rumu i zachowuje się, jakby nic się nie stało. Veronica i Hermione mają go jednak dość i nie zamierzają współpracować. Veronica dowiaduje się, że została przyjęta do Harvardu za sprawą ojca i złości się na niego. Decyduje, by odmówić uniwersytetowi i spróbować swoich sił tam, gdzie nie sięgają jego kontakty. Wkrótce Veronica zaczyna interesować się tworzeniem rumu. Znajduje sekretny składnik, który sprawia, że rum jest wyjątkowy – syrop klonowy Blossomów. Veronica razem z Cheryl rozpoczynają produkcję rumu, angażują także Penelope i jej Klub Maple w sieć dystrybucji. 


Niedługo po tych wydarzeniach Veronica dowiaduje się, że jej ojciec jest poważnie chory i starał się to ukryć. Wkrótce Veronica, Archie, Jughead i Betty udają się na przyjęcie do nowej szkoły Jugheada – Stonewall Prep. Ze względu na konflikt Jugheada z uczniami przyjaciele postanawiają zaaranżować jego śmierć, by wrobić osoby, które w rzeczywistości go zaatakowały i chciały zrzucić winę na Betty. W ciągu następnych dni przyjaciele będą wplątani w spisek mający udowodnić, że uczniowie Stonewall Prep zabili Jugheada. Wszystko idzie zgodnie z planem i coraz więcej osób zaczyna w to wierzyć, niestety bohaterowie muszą angażować w sekret także FP Jonesa i Alice Cooper, którzy pomagają im dokończyć sprawę.


Kiedy okazuje się, że Jughead żyje, jego oprawcy zostają ukarani.


Biznes Veroniki i Cheryl zaczyna mieć swoje pierwsze problemy – rodzina, która produkowała podobny rum, zaczyna grozić dziewczynom i wymuszać wycofanie się z branży. Początkowo Veronica myśli, że to sprawka jej ojca, lecz ataki rodziny Malloy stają się coraz bardziej poważne. Veronica prosi ojca o pomoc, po czym w nocy znajduje go rannego w mieszkaniu. Okazuje się, że chciał on rozprawić się z rodziną Malloy, lecz okazał im litość, za co go pobili. W tym samym czasie Cheryl rezygnuje ze współpracy z Veronicą, na czym kończy się ich rumowy biznes.


 

Pełna biografia »

Veronica Lodge - powiązania postaci

Veronica Lodge
Fot: Eugene Powers / Shutterstock.com
Aktor: Camila Mendes
Ojciec: Hiram Lodge
Matka: Hermione Lodge

Veronica Lodge - Opinie

5 + 4 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne