Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Alice Cooper

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Alice jest matką Betty i Polly oraz żoną Hala Coopera. Jest dziennikarką i wraz z mężem prowadzi Riverdale Register – lokalną gazetę. Wobec swych córek jest nadopiekuńczą matką, bardzo je kontroluje i decyduje o ich życiu. Wychowała się w Riverdale, jednak pochodzi z Southside, co stara się utrzymać w tajemnicy. W przeszłości należała do gangu Węży z Southside i spotykała się z FP Jonesem. W liceum zaszła w niechcianą ciążę i oddała swojego syna do adopcji, czego po latach bardzo żałuje. Wraz z Polly dołączyła do sekty o nazwie Farma. 
W rolę Alice wciela się Mädchen Amick.


WYGLĄD


Alice ma falowane blond włosy i niebieskie oczy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Po zniknięciu Jasona Blossoma Alice prowadzi swoje własne śledztwo, a jego efekty publikuje na łamach Riverdale Register, co zaognia konflikt z Blossomami. Razem z Halem ukrywają przed Betty prawdę o stanie jej siostry. Gdy Betty wymyka się z domu, by udać się do Polly, zamkniętej u Sióstr Cichego Miłosierdzia, pracownicy ośrodka powiadamiają Alice. Wkrótce Polly ucieknie z zakładu, co sprawi, że Alice zacznie się martwić i szukać córki. Polly znajduje schronienie u Veroniki i Hermione Lodge, które organizują dla niej przyjęcie. Alice pojawia się w Pembrooke i próbuje namówić Polly, by wróciła do domu. Gdy dowiaduje się, że Hal chciał namówić ją na aborcję, wyrzuca go z domu – w przeszłości zrobił to samo Alice, gdy była nastolatką. Alice bardzo przeżywała oddanie swojego syna, postanawia powiadomić Betty o swoim sekrecie.


Sezon 2


Podczas gdy całe miasteczko jest przerażone faktem, iż grasuje w nim seryjny morderca, Alice jest w swoim żywiole, szukając poszlak dotyczących sprawy. Rodzina Cooperów wkrótce otrzymuje list od Czarnej Maski, o czym powiadamia lokalnego szeryfa. Alice decyduje opublikować list w gazecie. Wkrótce Polly informuje bliskich, że wyjeżdża z Riverdale ze względu na sytuację. Gdy Alice rozpoczyna nagonkę na Węży z Southside, Betty upublicznia jej sekret przed całym miasteczkiem, publikując artykuł na łamach szkolnej gazetki Blue and Gold – Alice sama pochodzi z Southside i była członkinią gangu.


Niedługo po tych wydarzeniach Betty odnajduje Chicka, który podaje się za syna Alice. Jej matka jest zrozpaczona, widząc, w jakich warunkach żyje i postanawia zaprosić go do swojego domu. To wywołuje kłótnię z Halem, który ponownie wyprowadza się z domu. Chick zaczyna wzbudzać podejrzenia Betty, jednak ma dobrą relację z Alice. Kiedy podczas wizyty znajomego Chicka dochodzi do tragedii – Alice została zaatakowana, a chcący ją obronić Chick zabił mężczyznę, Alice i Betty decydują o niepowiadamianiu policji i pozbyciu się ciała. Nie wychodzi im to najlepiej, co od razu wzbudza podejrzenia Hala, który przyszedł po swoje rzeczy. Alice prosi więc o pomoc FP Jonesa i Jugheada. Razem z Betty żyją w stresie, co Chick powoli zaczyna wykorzystywać, grożąc, że wyjawi prawdę o morderstwie.


Alice bierze udział w musicalu „Carrie” wystawianym w liceum w Riverdale. Podczas premiery sztuki dochodzi do kolejnego morderstwa Czarnej Maski – tym razem ginie uczennica Midge Klump. Wkrótce wychodzi na jaw prawda na temat Chicka, który kłamał, że jest synem Alice. Bohaterka powiadamia FP Jonesa, że miała z nim syna, który prawdopodobnie zmarł.


Niedługo po tych wydarzeniach Hal zaprasza Alice i Betty na rodzinny wieczór, podczas którego puszcza tajemnicze nagranie i wyjawia, że to on jest Czarną Maską, a ich rodzina od pokoleń ma morderstwo we krwi. Alice udaje się odwrócić uwagę Hala, podczas gdy Betty uderza go w głowę. Bohaterki powiadamiają Toma Kellera, który przyjeżdża, by aresztować pana Coopera. Przez te traumatyczne doświadczenia Polly namawia Alice do dołączenia do Farmy – sekty, która bardzo jej pomogła po stracie Jasona. Po wielu namowach Alice godzi się na spotkanie z przedstawicielami Farmy.


Sezon 3


Alice szybko staje się wierną wyznawczynią Farmy i próbuje nakłonić Betty, by również zgodziła się sobie pomóc. Betty jednak bardziej zainteresowana jest sprawą zabójstwa młodych uczniów, które powiązane było z dziwną grą – Gryfony i Gargulce, która pojawiła się w Riverdale. Alice i inni rodzice kategorycznie zabraniają swoim dzieciom grać w tę grę, nie udzielają jednak dokładniejszych wyjaśnień. Wkrótce Betty dowiaduje się, że za szkolnych czasów Alice również doszło do podobnego morderstwa, a sprawy nigdy nie wyjaśniono. Alice postanawia opowiedzieć Betty o klubie Midnight i pierwszej grze w Gryfony i Gargulce. Wkrótce Betty zaprasza na spotkanie wszystkich zaangażowanych w działalność klubu, by dowiedzieć się, kto stał za zabójstwem. 


Alice wikła się w romans z FP Jonesem, który staje się niewygodny ze względu na związek ich dzieci. W domu Cooperów dochodzi do tajemniczego zdarzenia, przez które Alice postanawia wyprowadzić się na Farmę, jako że Betty odmawia – zostaje wysłana przez matkę do Sióstr Cichego Miłosierdzia. Betty jednak udaje się uciec wraz z innymi dziećmi, które były tam przetrzymywane. Większość z nich nie ma gdzie się podziać, więc zostają przyjęte do domu przez Betty i niektórych mieszkańców Riverdale. Wkrótce Alice decyduje o odesłaniu dzieci na Farmę i dofinansowaniu jej pieniędzmi z funduszu przeznaczonego na studia Betty. Alice rozpoczyna także pracę w telewizji i decyduje o sprzedaży domu Cooperów.


Alice coraz bardziej angażuje się w życie na Farmie, a po zerwaniu z FP Jonesem zaręcza się z Edgarem Everneverem – założycielem sekty. Jej relacja z Betty staje się coraz gorsza i pełna nieporozumień. Betty w końcu decyduje o spędzeniu nocy na Farmie, by odkryć jej sekret. Kiedy Betty orientuje się, jaka jest ukryta działalność Farmy, próbuje powiadomić swoich przyjaciół o prawdzie. Nikt jednak jej nie wierzy, a po odkryciu tajemnicy sekty grozi jej niebezpieczeństwo. Ze względu na zagrożenie, członkowie Farmy uciekają z Riverdale, zabierając ze sobą Alice i Polly.


Sezon 4


Betty próbuje odnaleźć matkę, która uciekła wraz z Farmą. Okazuje się, że Alice działa jako szpieg dla FBI, jednak nie ma z nią kontaktu. Po odkryciu lokalizacji sekty Betty postanawia udać się tam, aby ocalić matkę.


Po powrocie do Riverdale Alice szykuje artykuł o działalności Farmy, powraca także do FP Jonesa, który teraz jest szeryfem. Wkrótce do mieszkańców miasta zaczynają przychodzić tajemnicze nagrania, przedstawiające ich domy, co wzbudza lęk. Alice musi pogodzić się z tym, że Betty wkrótce wyjeżdża na studia, co jest dla niej ciężkie.


Alice pomaga Betty w jej śledztwie dotyczącym szkoły Stonewall i upozorowaniu śmierci Jugheada. Jako pracownica telewizji, Alice szykuje obszerny reportaż o jego tajemniczym zniknięciu.


 

Pełna biografia »

Alice Cooper - powiązania postaci

Alice Cooper
Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Mädchen Amick
Synowie: Charles Smith
Córki: Betty Cooper
Polly Cooper

Alice Cooper - Opinie

9 + 6 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne