Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Rupert Chipping

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Pan Chipping jest nauczycielem pisarstwa w Stonewall Prep, prywatnej szkole edukującej najlepszych pisarzy. Był także twórcą kilku ostatnich powieści wydanych w ramach serii o braciach Baxter. Z jego inicjatywy do szkoły przyjęto Moose'a Masona i Jugheada Jonesa. Popełnia samobójstwo, skacząc z okna podczas zajęć.
W jego rolę wciela się Sam Witwer.


WYGLĄD


Pan Chipping miał ciemne włosy i ubierał się w ciemne eleganckie stroje.


BIOGRAFIA


Sezon 4


Pan Chipping pojawia się w Riverdale High po przeczytaniu opowiadania Jugheada, by zaprosić go do uczęszczania do nowej szkoły – Stonewall Prep. Początkowo Jughead jest niechętny zmianie szkoły, dlatego Rupert zaprasza go, aby przyjechał zobaczyć miejsce. 


Kiedy Jughead ostatecznie dołącza do szkoły, bierze udział w zajęciach pana Chippinga – omawiają Moby Dicka, piszą zakończenie historii o morderstwie, dyskutują o ulubionych pisarzach horroru. Podczas jednych zajęć Jughead dowiaduje się o tajemnicy związanej z Czwórką ze Stonewall – podobno kilkoro uczniów zniknęło ze szkoły w tajemniczych okolicznościach. Pan Chipping jednak sugeruje mu, że to tylko legenda, a nie żadna poważna sprawa, a uczniowie prawdopodobnie po prostu zrezygnowali ze szkoły. 


Kiedy pan Chipping przychodzi do klasy w dniu po święcie Halloween, znajduje w niej trumnę, w której zamknięto Jugheada. Tłumaczy mu, że to pewna tradycja w szkole i żeby nie brał tego do siebie. Jughead jednak jest dość wzburzony całą sytuacją.


W trakcie następnych zajęć do pana Chippinga dołącza pan Dupont – jeden z pisarzy tworzących znaną serię powieści o braciach Baxter. Okazuje się, że pan Chipping napisał ostatnie kilka wydań, a teraz poszukuje swojego następcy. Jego uczniowie otrzymują wyjątkową okazję, by przejąć franczyzę na pisanie serii. Rozpoczyna to wyścig między nimi.


Jughead odkrywa, że jego dziadek mógł mieć coś wspólnego z wymyśleniem całej serii i podejrzewa, że ktoś zabrał mu ten pomysł. Konfrontuje tę informację z panem Chippingiem, który wydaje się przejęty sprawą i zamierza mu pomóc.


Podczas zajęć następnego dnia pan Chipping popełnia samobójstwo, skacząc z okna. Jughead i Betty nie potrafią przejść obojętnie wobec tak dziwnej śmierci i postanawiają dociec prawdy.

Pełna biografia »

Rupert Chipping - powiązania postaci

Rupert Chipping
Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com
Aktor: Sam Witwer
Data śmierci: sezon 4
Miejsce śmierci: szkoła

Rupert Chipping - Opinie

4 + 8 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne