Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Nick St. Clair

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Nick jest synem bogaczy, którzy prowadzą wspólne interesy z Lodge’ami. Jest także dawnym przyjacielem Veroniki z czasów, kiedy mieszkała w Nowym Jorku. Lubi imprezować i ma problem z narkotykami, przez co już raz był na odwyku. Uważa się za lepszego od innych, co wzbudza niechęć w mieszkańcach Riverdale.
W rolę Nicka wciela się Graham Phillips.


WYGLĄD


Nick ma ciemne włosy i zielone oczy. Nosi eleganckie i drogie ubrania.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Rodzina St. Clair przybywa do Riverdale, by zainwestować w projekt SoDale. Veronica wita Nicka i jego rodziców oraz oferuje im pomoc i towarzystwo. Nick jest bardzo bezpośredni wobec Veroniki i rzuca różne aluzje, co sprawia, że bohaterka czuje się niekomfortowo. W trakcie kolacji u Lodge’ów Nick poznaje chłopaka Veroniki – Archiego. Kiedy trójka oddala się od swoich rodziców, Nick proponuje Veronice i Archiemu narkotyki. Bohaterowie odmawiają swemu gościowi, za co zostają przez niego wyśmiani. 


Wkrótce odbywa się koncert Josie and the Pussycats, a Nick jest pod wielkim wrażeniem zespołu. Zaprasza wokalistki na imprezę zorganizowaną na ich cześć w hotelu Five Seasons. Tym razem nastolatkowie ochoczo zażywają Jingle Jangle razem z Nickiem. Po kłótni Betty i Veroniki Nick próbuje ją pocieszyć i uwieść. Veronica stanowczo odrzuca chłopaka, nawet pomimo jego szantażu, i wzburzona opuszcza hotel.


Następnego dnia odrzucony przez Veronicę Nick znajduje sobie nową ofiarę. Po wsypaniu do drinka tabletki gwałtu podaje go Cheryl Blossom. Kiedy Cheryl zaczyna gorzej się czuć, Nick odprowadza ją do swojego pokoju. Cała sytuacja jest widziana przez występujący zespół i Veronicę. Dziewczyny pędzą na ratunek Cheryl. Na szczęście udaje im się ją znaleźć, zanim Nick zdąży ją skrzywdzić. Następnego dnia szeryf Keller przyjeżdża po Nicka, jako że Cheryl wniosła zarzuty na policję. Niestety, zostaje wypuszczony, gdyż jego rodzice dają łapówkę Penelope Blossom. Kiedy Cheryl się o tym dowiaduje, jest wściekła.


Niedługo po tych wydarzeniach Nick i jego rodzice mają wypadek samochodowy. Nick zostaje odwiedzony przez Archiego, kiedy przebywa w swoim pokoju w akademiku. Chłopak wciąż leży w gipsie i nie może się poruszać. Okazuje się, że Archie chce, by Nick jeszcze raz wypisał czek dla Cheryl. Kiedy ten zaczyna drwić z Veroniki, Archie wścieka się i atakuje chłopaka.


Po wyzdrowieniu Nick w ramach rewanżu porywa Archiego i żąda okupu od Veroniki. Kiedy ta nie ma wystarczającej sumy, oferuje jej, że odda jej chłopaka, jeśli spędzi z nim noc. 


Sezon 4


Nick wraz z przyjaciółmi powraca do Riverdale, by świętować. Odwiedza Maple Club, gdzie spotyka Toni. Jest dla niego obcą dziewczyną, lecz ona doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z kim ma do czynienia. Po pewnym czasie Nick zostaje zaproszony przez Toni do prywatnego pokoju, gdzie ma się zrelaksować. Toni postanawia wykorzystać to, że razem z Kevinem i Fangsem tworzą dla pieniędzy dość żenujące filmiki. Nick traci przytomność i budzi się następnego dnia rano rozebrany w łóżku. Kiedy pojawia się Toni, Nick dowiaduje się, że nie jest przypadkową dziewczyną. Grozi mu, że udostępni nagranie, gdzie widać co mu zrobiono, jeśli jeszcze raz pojawi się w Riverdale lub wykorzysta kolejną dziewczynę. 

Pełna biografia »

Nick St. Clair - powiązania postaci

Nick St. Clair
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Graham Phillips

Nick St. Clair - Opinie

8 + 9 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne