Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Dilton Doiley

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Dilton jest uczniem Riverdale High i skautem. Jego pasją jest broń i teorie spiskowe. Był także jedną z pierwszych osób, które obsesyjnie grały w Gryfony i Gargulce. Zginął w rytuale związanym z grą. W rolę Diltona wciela się Major Curda.


WYGLĄD


Dilton najczęściej nosi strój skauta i okulary. Ma ciemnobrązowe włosy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Dilton wraz ze swoją grupą skautów znalazł Cheryl nad rzeką Sweetwater. To on powiadomił policję o wypadku, do którego doszło. Nie powiedział jednak całej prawdy. Tego dnia zabrał skautów na trening strzelniczy i to on wystrzelił z broni, którą usłyszał Archie Andrews. Jughead jako jedyny zainteresował się dziwną obecnością Diltona nad rzeką czwartego lipca i postanowił przesłuchać chłopaka. W rewanżu w trakcie urodzin Jugheada Dilton powiadamia wszystkich, że widział nad rzeką samochód pani Grundy, a jak wiadomo, również Archie wtedy tam był. Dilton sugeruje, że dwójka mogła się spotykać, co okazuje się prawdą.


Sezon 2


Po pojawieniu się Czarnej Maski w Riverdale Archie zwraca się do Diltona, by pomógł mu zdobyć broń. Spotykają się w nocy na parkingu, gdzie dochodzi do transakcji. Dilton angażuje się także w Czerwony Krąg, który został założony przez Archiego w celu obrony mieszkańców miasteczka przed mordercą.


Sezon 3


Dilton spotyka się z Benem, żeby grać w Gryfony i Gargulce. Wkrótce traci kontrolę nad tym, co rzeczywiste, a co fałszywe i zaczyna wierzyć, że Król Gargulców jest prawdziwy. Udaje się do Jugheada po pomoc, jednak ten nie może z nim rozmawiać i każe mu poczekać. Kiedy Jughead wraca, Diltona już nie ma. Zostawił jednak mapę Riverdale, którą Jughead śledzi. W Fox Forest znajduje ciała Bena i Diltona, które wyglądają, jakby były złożone w ofierze. Dilton zmarł na skutek zatrucia cyjankiem. Jughead dowiaduje się od Ethel, że razem z Benem i Diltonem spotykali się w podziemnym bunkrze, by grać w G&G, jednak gra zaszła za daleko.


 

Pełna biografia »

Dilton Doiley - powiązania postaci

Dilton Doiley
Aktor: Major Curda

Dilton Doiley - Opinie

9 + 5 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne