Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Fred Andrews

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Fred jest ojcem Archiego Andrewsa i właścicielem firmy budowlanej Andrews Construction. W przeszłości należał do zespołu muzycznego, zrezygnował jednak z kariery po śmierci ojca i przejął rodzinny biznes. Ma brata, z którym nie utrzymuje kontaktu. Jest dobrym i uczciwym człowiekiem, który kocha Riverdale i nigdy nie chciał go opuścić. Wychowuje swojego syna sam, po wyjeździe jego matki Mary do Chicago. 
W rolę Freda wciela się Luke Perry.


WYGLĄD


Fred ma brązowe włosy i zarost, najczęściej nosi flanelowe koszule.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Fred oczekuje, że Archie przejmie rodzinny biznes i w przyszłości poprowadzi jego firmę budowlaną. Archie jednak bardziej zainteresowany jest muzyką i futbolem. Fred decyduje wspierać syna w jego pasjach, mimo trudności, jakie się z tym wiążą. Po powrocie Hermione Lodge do Riverdale Fred zaczyna prowadzić z nią biznes. Wkrótce zaczynają romansować. Współpraca z Lodge’ami przynosi jednak problemy – podczas jednego wieczoru Moose, który pomagał po strajku pracowników, zostaje napadnięty przez nieznanych sprawców.


Rodzice Archiego decydują się na rozwód po długiej separacji, jednak gdy Fred wyjeżdża do Chicago, by sfinalizować proces, wraca z Mary Andrews.


Sezon 2


Podczas obiadu w Pop’s Fred zostaje postrzelony przez mężczyznę w czarnej masce, który napadł na bar. Archie zabiera swojego ojca do szpitala, gdzie go operują. W trakcie utraty przytomności Fred ma intensywne sny dotyczące przyszłości Archiego i jego przyjaciół.


Po wyjściu ze szpitala Fred dowiaduje się o zabójstwie pani Grundy. Archie zaczyna podejrzewać, że ataki są wymierzone w ludzi, którzy są mu bliscy. Kiedy Fred dowiaduje się o działalności Archiego – rozpoczęciu Czerwonego Kręgu, który ma nastraszyć Czarną Maskę, upomina syna za lekkomyślne zachowania.


Fred podejmuje decyzję o kandydowaniu na stanowisko burmistrza miasta. Niestety, mimo prób zdobycia jak największej ilości głosów – w tym zwykle nieobecnych na wyborach mieszkańców Southside, przegrywa walkę z Hermione Lodge.


Sezon 3


Fred bardzo źle znosi proces Archiego. Stara się jak najwięcej czasu spędzić z synem ze względu na zbliżającą się rozłąkę – proponuje wspólną naprawę starego samochodu. Kiedy Archie trafia do więzienia, Fred obiecuje mu, że go stamtąd wyciągną.


Gdy przyjaciołom Archiego wreszcie udaje się uwolnić go z więzienia, musi się ukrywać. Niebawem Veronica powiadamia Freda o ucieczce Archiego spod ich opieki, a ten pędzi na spotkanie z nim. Po przybyciu otrzymuje jedynie notatkę od syna. Jughead wraz z Archiem udaje się do Toledo, do Gladys Jones – matki Jugheada. Gladys powiadamia Freda, gdzie jest Archie, a ten przyjeżdża, żeby się z nim spotkać. 


Po powrocie Archiego do Riverdale Fred wspiera syna w jego staraniach, by wrócić do normalnego życia.


Sezon 4


Podczas służbowego wyjazdu Freda doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarł. Zatrzymał się przy drodze, żeby pomóc kobiecie wymienić oponę i został potrącony przez samochód, ratując jej życie. Archie odkrywa, że kierowcą był młody chłopak, który zabrał ojcu samochód. Winę za śmierć Freda wziął na siebie jego ojciec, w celu uchronienia syna przed więzieniem. Archie decyduje o wybaczeniu chłopakowi, co przyniesie mu łagodniejszy wyrok. Wraz z przyjaciółmi Archie wyrusza, aby odebrać ciało ojca. Kiedy wjeżdżają do miasteczka, wita ich tłum wiwatujący na cześć Freda. Podczas ceremonii pogrzebowej także obecni są prawie wszyscy mieszkańcy i przyjaciele Freda.


 

Pełna biografia »

Fred Andrews - powiązania postaci

Fred Andrews
Fot: Eugene Powers / Shutterstock.com
Aktor: Luke Perry
Data śmierci: sezon 4
Miejsce śmierci: droga
Synowie: Archie Andrews

Fred Andrews - Opinie

6 + 6 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne