Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Jellybean Jones

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jellybean jest młodszą siostrą Jugheada oraz córką Gladys i FP Jonesa. Woli, by zwracać się do niej JB. Jest członkinią gangu Węży z Toledo. Wraz z matką wyjechała do Toledo, gdzie spędziła kilka lat. Wróciła jednak do Riverdale i została w mieście, nawet gdy jej matka ponownie wyjechała. Rodzice chcieli, by Jellybean miała stały dom na czas dorastania. Bohaterka zaczęła uczęszczać do lokalnej szkoły i bardzo zbliżyła się do swojego brata Jugheada.
W rolę Jellybean wciela się Trinity Likins.


WYGLĄD


Jellybean ma niebieskie oczy i brązowe włosy.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Jellybean i Gladys są zaskoczone nagłą wizytą Jugheada i Archiego w Toledo. Dowiadują się, że Archie musi ukrywać się przed Hiramem Lodgem. Wkrótce w ich kryjówce pojawia się Penny Peabody, chcąc złapać Archiego i odebrać nagrodę od Hirama. Jellybean zauważa nieznajomą i udaje się jej ją złapać. Resztą zajmuje się Gladys – przesłuchuje Penny i mści się za ranę Jugheada. Niedługo po tych wydarzeniach do Toledo przyjeżdża FP, który cieszy się na spotkanie z córką. Na jego widok Jellybean reaguje dystansem. Gladys jednak twierdzi, że ich córka tęskni za ojcem i radzi sobie z tym na swój sposób. 


Niebawem Gladys i Jellybean pojawiają się w Riverdale w przyczepie FP i Jugheada. Ich wizyta ma jednak ukryty plan – Gladys chce przejąć narkotykowe imperium Hirama, a Jellybean ma zmanipulować FP, by nie odkrył prawdy. Wkrótce Jonesowie przeprowadzają się do domu Cooperów, który Gladys odkupiła od Alice, nie wiedząc, jak niezręczne to będzie dla FP i Jugheada. 


Jellybean zaczyna grać w Gryfony i Gargulce z nowo poznanym Rickym. Spotykają się w Pop’s, jednak Ricky zaprasza JB do grania w innym miejscu, twierdząc, że Król Gargulców chce ją poznać. Jellybean nie zdaje sobie sprawy, że jej rodzina myśli, iż została porwana i jest zmuszona do gry, by ją uratować. Po telefonie do Jugheada rozstaje się z Rickym i wraca do domu, gdzie wita ją Jughead. Następnego dnia Gladys wyjeżdża z Riverdale, zostawiając Jellybean z ojcem.


Sezon 4


Jughead przygotowuje się do wyprowadzki do Stonewall Prep, co wyraźnie zasmuca Jellybean. Wszyscy jednak cieszą się z jego sukcesu, a Jughead obiecuje siostrze, że będzie wpadał do domu w każdy weekend.


W Halloween Betty spędza wieczór z Jellybean. JB wyznaje, że jest zdenerwowana wyjazdem Jugheada, po czym udaje się do swojego pokoju. Kiedy Betty słyszy huk na piętrze, biegnie do pokoju Jellybean, by znaleźć ją na podłodze, pokrytą sztuczną krwią. 


Wkrótce Jughead znika, a jego przyjaciele wydają się zaangażowani w jego morderstwo. Jellybean pomaga Betty i pożycza jej sztuczną krew, by podłożyć fałszywe narzędzie zbrodni. Niedługo potem organizowane jest poszukiwanie Jugheada w lesie, a Archie kieruje szeryfa Jonesa, by znalazł ciało swego syna. Rodzina organizuje pogrzeb, na który przybywają także uczniowie Stonewall Prep – Donna, Bret i Joan. Jellybean jest wypytywana przez Donnę, by potwierdziła, że jej brat w rzeczywistości żyje. Dochodzi do kłótni i uczniowie zostają wyproszeni.


W przeciwieństwie do większości osób JB sama zorientowała się, że zniknięcie jej brata jest udawane. Gdy Betty pożyczała od niej sztuczną krew, zapytała, czy to dla Jugheada. Betty wyjawiła jej całą prawdę dotyczącą sytuacji Jugheada.


Po powrocie Jugheada do jego domu zostaje dostarczona dziwna kaseta – podobna do tych, które od jakiegoś czasu otrzymują mieszkańcy Riverdale. Wkrótce następną kasetę znajduje Jellybean.


 

Pełna biografia »

Jellybean Jones - powiązania postaci

Jellybean Jones
Aktor: Trinity Likins
Ojciec: FP Jones
Matka: Gladys Jones
Bracia: Charles Smith (przyrodni)
Jughead Jones

Jellybean Jones - Opinie

2 + 5 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne