Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Gladys Jones

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Gladys jest żoną FP Jonesa oraz matką Jugheada i Jellybean. Jest członkinią gangu Węży. Wyprowadziła się z Riverdale, wraz z córką, do Toledo, jednak powróciła, by przejąć narkotykowy biznes i odzyskać rodzinę. Ukrywa przed swym mężem prawdziwy powód swego powrotu.
W rolę Gladys wciela się Gina Gershon.


WYGLĄD


Gladys ma ciemne włosy i nosi mocny makijaż. Na ramionach ma narzuconą kurtkę Węży z Toledo.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Ku zaskoczeniu Gladys, w Toledo pojawiają się Jughead i Archie. Bohaterka szybko poznaje prawdziwy powód ich wizyty – uciekają przez Hiramem Lodgem. Gladys rozmawia z synem o Gryfonach i Gargulcach, sugerując, że może za tym stać właśnie Hiram. Gdy zauważa jego bliznę, zostaje zapewniona, że to nie jego wina, a Penny Peabody.  Rozmowa kończy się na kłótni o to, że Gladys zajmuje się kradzieżą.


Wkrótce w okolicy pojawia się sama Penny Peabody, chcąca zgarnąć nagrody za głowę Archiego, którą obiecał Hiram. Jellybean i Gladys udaremniają jej plan i przywiązują ją do krzesła. Przesłuchują ją w sprawie Hirama oraz Gryfonów i Gargulców. Gladys mści się za ranę Jugheada. Po przesłuchaniu Gladys ponownie rozmawia z Jugheadem i Archiem – sugeruje, że Hiramowi zależy na przejęciu Riverdale. Archie postanawia uciekać od tej pory sam, jako że ściąga niebezpieczeństwo na swoich towarzyszy. Następnego dnia do Toledo przyjeżdżają Fred Andrews i FP Jones, by eskortować chłopaków.


Dochodzi do spotkania Veroniki, Reggiego i Gladys. Okazuje się, że to Gladys jest anonimowym kupcem narkotyków Hirama, które Veronica wraz z Hermione sprzedały, wbrew jego woli. Bohaterka zostaje w Riverdale na dłużej i zgadza się, by Reggie i Veronica dostarczyli jej resztę pieniędzy, które są jej dłużni. Prosi również, żeby nie mówili Jugheadowi o tym biznesie. Gladys wraz z córką niespodziewanie pojawia się w przyczepie FP i Jugheada. 


Po przyjeżdzie do Riverdale Gladys powoli buduje swoje narkotykowe imperium – prosi Veronicę, aby była jej szpiegiem, angażuje gang Ghouli do pomocy. Wkrótce spotyka się także z Hiramem Lodgem. Wszystkie jej poczynania są jednak robione w ukryciu – bohaterka nie chce, żeby jej syn i FP o tym wiedzieli. Gladys wpada na pomysł kupna domu dla swej rodziny – jak się wkrótce okazuje, zakupiła dom Cooperów. Wbrew zabiegom Gladys Jughead wkrótce poznaje prawdę na temat zamiarów swej matki i konfrontuje ją z tym faktem. Zostaje jednak zmuszony do ukrycia prawdy przed FP.


Mimo narastającego napięcia w rodzinie musi się ona zjednoczyć, by uratować porwaną Jellybean. Kurtz zmusza ich do zagrania w Gryfony i Gargulce, aby uwolnić córkę. Rodzina Jonesów po kolei realizuje wyzwania wymyślone przez mistrza gry. Gladys zmuszona jest do walki z Penny Peabody. Doznaje ran i trafia do szpitala. Następnego dnia Jughead i Gladys postanawiają, że wyjedzie ona z Riverdale, lecz zostawi Jeallybean z ojcem, jako że przysporzyła im już wystarczająco dużo kłopotów.


 

Pełna biografia »

Gladys Jones - powiązania postaci

Gladys Jones
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Gina Gershon
Synowie: Jughead Jones
Córki: Jellybean Jones

Gladys Jones - Opinie

2 + 4 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne