Fot: Shutterstock

W garniturach - fabuła

Amerykański serial prawniczy, który zadebiutował na ekranach już w 2011 roku. Oficjalnie ostatni odcinek 9. serii wyemitowano w czerwcu 2019 roku.


Inteligentny Mike Ross z własnej winy został wyrzucony z college'u, tracąc tym samym szansę na dostanie się na wymarzone studia prawnicze. Od tej pory, wykorzystując swe nadzwyczajne wręcz zdolności zapamiętywania i fotograficzną pamięć, zajmuje się nielegalnym pisaniem prac naukowych dla innych. Pewnego dnia trafi na Harveya Spectera, zdolnego młodego adwokata z Nowego Jorku, z kancelarii Pearson Hardman. Harvey szuka właśnie, po kolejnym awansie, współpracownika. Wiedza i zdolności Mike'a robią na nim ogromne wrażenie. Postanawia go zatrudnić, choć wiele tym ryzykuje – Mike nie jest prawnikiem, nie ma dyplomu (tym bardziej z Harvardu, co jest wymogiem w firmie Harveya), oficjalnie nie może być więc jego prawą ręką. Obaj panowie postanawiają zagrać nie do końca czysto i legalnie: Mike będzie udawał adwokata, a Harvey przedstawiał i traktował go tak, jakby rzeczywiście skończył prawo na słynnym uniwersytecie. Nie zawsze jest to łatwe, ale współpraca Mike'a i Harveya zaczyna przynosić świetne rezultaty.


 


Top: Shutterstock
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - W garniturach obsada

W garniturach - obsada

Alex Williams - W garniturach
Alex Williams
Dulé Hill
Daniel Hardman - W garniturach
Daniel Hardman
David Costabile
Donna Roberta Paulsen - W garniturach
Donna Roberta Paulsen
Sarah Rafferty
Faye Richardson - W garniturach
Faye Richardson
Denise Crosby
Pełna obsada »
W garniturach
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 43 min.
Scenariusz: Aaron Korsh
Produkcja: USA
Premiera: 2011

W garniturach - ciekawostki

 1. Grający Harveya Gabriel Macht prywatnie przyjaźni się już od 20 lat z Sarah Rafferty, ekranową Donną. To właśnie Macht polecił producentom Rafferty do roli pomocnicy, a potem żony swego bohatera.

 2. W 2018 roku własne wersje „W garniturach” nakręcili zarówno Japończycy (2 serie, 26 odcinków), jak i Koreańczycy z Południa (tylko jeden sezon z 16 odcinkami).

 3. Akcja serialu rozgrywa się co prawda w całości w Nowym Jorku, ale miasto to „zagrało” siebie tylko w odcinku pilotażowym. Wszystkie pozostałe, z powodów finansowych, nakręcono w Kanadzie, w Toronto.

 4.  Garnitury noszone przez Harveya to kultowy model Windsor zaprojektowany przez samego Toma Forda. Średnia jego cena dochodzi do 6 tysięcy dolarów.

 5. W pierwszej wersji scenariusza Jessica Pearson, współzałożycielka kancelarii, była mężczyzną. Co ciekawe, postać ta stała się główną bohaterką serialowego spin-offu „W garniturach”, zatytułowanego po prostu „Pearson”. Pomysł nie spotkał się z aprobatą publiczności i produkcję zakończono na pierwszej serii w 2019 roku.

 6.  Warto zwrócić uwagę na miniaturowy model motoru, który jest oczkiem w głowie Harveya. To pomniejszony 1:6 Brough Superior SS100 z 1932 roku. To na tym modelu zginął w 1935 roku Thomas Edward Lawrence, znany bardziej jako Lawrence z Arabii.

 7.  Obaj odtwórcy głównych ról, Gabriel Macht i Patrick J. Adams, podczas realizacji czwartej serii zadebiutowali na stołkach reżyserskich, kręcąc kolejno 11. i 14. odcinek serii.

 8.  Odtwórczyni roli Rachel Zane, Meghan Markle, musiała zakończyć pracę po 8. sezonie serialu. Powód bardzo prozaiczny – poślubienie księcia Harry'ego i wejście do brytyjskiej rodziny królewskiej...

 9.  Oryginalny tytuł „W garniturach” brzmi „Suits”. Pierwotnie jednak miał brzmieć „A Legal Mind”.

 10.  Bohater Ricka Hoffmana, Louis Litt, wielokrotnie rozmawia przez telefon ze swą sekretarką, Normą. Nigdy jednak nie zobaczymy jej na ekranie! To zabieg celowy, swego rodzaju hołd złożony serialowi „Twin Peaks”, w którym identycznie ma się sprawa z agentem Dale'em Cooperem i jego sekretarką. Dla odmiany kiedy Louis rozmawia przez Skype'a z rodzicami, zobaczymy prawdziwych rodziców Ricka Hoffmana, Gail i Charlesa.


   

W garniturach - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

W garniturach - Opinie

6 + 10 =

W garniturach - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne