Fot: Shutterstock

Alsu Karimow

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Kobieta jest przede wszystkim odważna i kochająca. Los jej nie oszczędzał, a mimo to znajduje siłę, by walczyć o ważnych dla niej ludzi. Całym sercem kocha swoje dzieci, a w każdym człowieku stara się zobaczyć coś dobrego.


WYGLĄD


Alsu jest szczupłą kobietą o brązowych oczach i z ciemnymi, krótkimi, kręconymi włosami. Przypomina nieco Ewę.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Alsu, uciekając do Polski, trafia na chatkę Rebrowa, chce zabrać trochę jedzenia dla chorego syna, ale do domu wraca lokator, który po tłumaczeniu i prośbach kobiety decyduje się pomóc uchodźcom. Od tej pory mieszkają we trójkę, choć nikt nikomu do końca nie ufa i nikt z nikim nie jest do końca szczery. Wkrótce jednak narodzi się między nimi więź i zaczną pomagać sobie nawzajem.


Kiedy kobieta znajduje w plecaku Rebrowa paszporty osób z różnych krajów, zaczyna wierzyć, że zajmuje się on przemytem ludzi. Decyduje się wtedy uciec razem z synem. Trafiają w ręce polskiej straży granicznej. Podczas przeszukania strażnicy znajdują u jej syna nóż byłego kapitana, a u niej mapę, która doprowadzi ich do jego chatki. Alsu nie chce wystawić człowieka, który ich ocalił, zaczyna więc rozmawiać z Dobosz dopiero wtedy, kiedy okaże się, że i ona jest po jego stronie. W międzyczasie okazuje się, że kobieta jest Tatarką, architektką, która rusza do Polski za swoim mężem, uchodźcą politycznym.


Kobieta wraz z synem trafia do tymczasowego ośrodka dla uchodźców. Miejsce to zostaje zaatakowane przez narodowców, wśród których znajdują się ludzie Cienia, szukający Alsu, która ma niewygodne dla nich informacje. Jej i jej synowi udaje się uciec do ojca Rebrowa, gdzie znajduje ich były kapitan. Mężczyzna informuje ją, że jeśli ta będzie współpracować z prokuraturą, ona i jej rodzina otrzymają legalne paszporty. Dochodzi do zbliżenia między bohaterami. Kobietę i jej syna Dobosz zabiera do domu ABW, gdzie dochodzi do starcia z Halmanem. Sytuację ratuje Rebrow, ale skorumpowany agent ginie z ręki pani prokurator. Ostatecznie Alsu wyjeżdża z mężem i synem do Niemiec.


Sezon 3


Kobieta powraca do Polski z półtorarocznym synem. Dowiaduje się o tym Dobosz, która wykorzystuje ją, by wyciągnąć informacje od znalezionej w bunkrze dziewczyny. Alsu zgadza się pomóc, ponieważ nastolatka jest w takim wieku, w jakim teraz byłaby jej zmarła córka. Po pewnych trudnościach udaje jej się porozumieć z dziewczyną. Po otrzymaniu istotnych informacji na temat zabójców Markowskiego postanawia pomóc w poszukiwaniach jej brata. Dochodzi do spięcia między nią i Dobosz – Alsu bardzo pragnie odnaleźć chłopaka i szantażuje kobietę, że jeśli ta jej nie pomoże, wszyscy dowiedzą się prawdy o śmierci Halmana. Szuka też informacji na własną rękę i w końcu odnajduje członka rodziny dziewczyny. Pod koniec sezonu Tatarka żegna się z Rebrowem.

Pełna biografia »

Alsu Karimow - powiązania postaci

Alsu Karimow
Aktor: Anna Donchenko
Profesja: architektka

Alsu Karimow - Opinie

5 + 7 =

Wataha - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne