Fot: Shutterstock

Konrad Markowski

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Markowski to spokojny i opanowany człowiek, a każda jego decyzja jest dobrze przemyślana. Za pomocą swojej skrupulatności, prawidłowej oceny sytuacji i doświadczenia ma zaprowadzić porządek w strażnicy straży granicznej.


WYGLĄD


Mężczyzna o krótkich i siwych włosach. Zawsze ogolony, posiada kilka głębokich zmarszczek na czole.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Markowski zostaje przeniesiony ze Szczecina, żeby zająć miejsce Siwego. Początkowo nie ma zaufania do Rebrowa, ale staje w jego obronie w rozmowie z Dobosz, ponieważ uważa, że nie ma mocnych dowodów na oskarżenie kapitana. Zaczynają irytować go ciągłe oskarżenia wysnuwane przez panią prokurator. Docenia natomiast doświadczenie i instynkt Rebrowa, z czasem kapitan zyska jego zaufanie. Komendant proponuje Natalii, którą zna jeszcze ze służby w Szczecinie, by zaczęła pracować pod przykrywką, jak kiedyś Ewa. Gdy dziewczyna chce odejść ze straży, ten się nie zgadza. Komendant prowadzi własne śledztwo w sprawie wybuchu strażnicy.


Sezon 2


Komendant jest w kontakcie ze zbiegłym Rebrowem. Mężczyzna regularnie przekazuje mu swoje wątpliwości i informacje ze śledztwa, które prowadzi na własną rękę, wypytuje też o okoliczności zaginięcia Marty. Zazwyczaj kontaktują się ze sobą przez krótkofalówki, używając alfabetu morsa. Markowski stanie się dla Dobosz podejrzany, gdy ta dowie się o tym, że od dwóch lat udziela się on na forum narodowców, gdzie zamieszcza rasistowskie wpisy. Dopiero podczas przesłuchania dowiaduje się, że prowadził własne śledztwo. Po złapaniu Alsu komendant zabiera mapę Rebrowa, którą przy niej znaleziono, i z tego powodu zostaje zawieszony. Mimo to, gdy dostaje od byłego kapitana cynk o przemycie, jedzie na miejsce pełnić swoje obowiązki, a kilku strażników do niego dołącza. Markowskiemu udaje się odnaleźć i zamknąć dwie grupy Cienia.


Sezon 3


Dzięki wstawiennictwu Markowskiego Rebrow wraca do służby. Komendant kontynuuje swoje śledztwo, sprawdza dowody w sprawie zabójstwa rodziny Gauzów. Kiedy mężczyzna znika, rozpoczynają się jego poszukiwania. Zostaje znalezione auto i ślady po strzelaninie, a w pobliskim bunkrze jego zwłoki.


Pełna biografia »

Konrad Markowski - powiązania postaci

Konrad Markowski
Fot: Ja Fryta from Strzegom / Wikimedia Commons, CC BY-SA 2.0
Aktor: Andrzej Zieliński
Data śmierci: sezon 3, odcinek 1
Profesja: komendant straży granicznej

Konrad Markowski - Opinie

9 + 9 =

Wataha - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne