Nowy Eden - fabuła

Hiszpański 8-odcinkowy serial wyprodukowany dla Netflixa. Główną bohaterką jest Zoa, która całkowicie zagubiła się w świecie wirtualnym i każdą wolną chwilę spędza na portalach społecznościowych. Pewnego dnia wraz z czterema innymi osobami, równie atrakcyjnymi fizycznie i zaangażowanymi w „życie internetowe”, otrzymuje zaproszenie na imprezę promującą markę nowego napoju. Każdy z nich musi przy okazji odpowiedzieć na pytanie „Czy jesteś szczęśliwy/-wa?”. Impreza odbywa się na pięknej, sielskiej wysepce. Uczestnicy szybko jednak odkrywają, że wyspa i organizatorzy skrywają niejedną mroczną tajemnicę, a zabawa stanie się grą o życie. Wyspa jest bowiem siedzibą Fundacji Eden, organizacji przypominającej sektę – jej członkowie wierzą, że wkrótce cały świat poza wyspą zostanie zniszczony. Na wyspie zebrali ludzi, którzy mają przetrwać, ale narzucili im przeróżne nakazy, a przy okazji na każdym kroku monitorują ich życie. Mieszkańcy muszą także regularnie się oceniać, a dobre sprawowanie równa się awansowi w miejscowej hierarchii. Założyciele fundacji, Astrid i Erick, są pewni, że robią to dla dobra mieszkańców wyspy, chwalą się też tym, że nigdy nikomu nie udało się wyspy opuścić...


 

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Nowy Eden obsada

Nowy Eden - obsada

Africa - Nowy Eden
Africa
Belinda Peregrin
Aldo Roig Muro - Nowy Eden
Aldo Roig Muro
Albert Baró
Alma - Nowy Eden
Alma
Irene Dev
Astrid - Nowy Eden
Astrid
Amaia Salamanca
Bel - Nowy Eden
Bel
Begoña Vargas
Brisa Galvan - Nowy Eden
Brisa Galvan
Ana Wagener
Pełna obsada »
Nowy Eden
Kategoria: Seriale
Gatunek: Sensacyjny, Dramat
Czas trwania: 45 min.
Reżyseria: Daniel Benmayor, Menna Fité
Scenariusz: Joaquín Górriz, Guillermo López Sánchez
Produkcja: Hiszpania
Premiera: 6 maja 2022

Nowy Eden - ciekawostki

  1. Carlos Soroa, grający Eloya, naprawdę jest niesłyszący.

  2. Większa część zdjęć została nakręcona na Lanzarotte, w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wśród plenerów jest Volcan del Cuervo, który wybuchł w 1730 roku i nadał okolicznym krajobrazom iście księżycowy wygląd. Kręcono także w Barcelonie, San Sebastian i okolicach Alicante. Impreza na rajskiej plaży została z kolei nagrana na Cala Trumal w Lloret de Mar.

  3.  Siedziba Fundacji Eden znajduje się w przedziwnych okrągłych budynkach. Co ciekawe, nie powstały one specjalnie na potrzeby serialu, to pierwsze wybudowane tak zwane Solo Houses w prowincji Matarraña (tydzień pobytu w sezonie to koszt około 7000 euro). W planie jest kilkanaście kolejnych, a w zamierzeniu mają być nowoczesnymi posiadłościami wakacyjnymi.

  4.  Pomysł na serial zrodził się w głowach duetu Joaquin Gorriz i Guillermo Lopez. Panowie pracują wspólnie już od 6 lat, a zaczynali, tworząc scenariusz do 65-odcinkowego meksykańskiego serialu kryminalnego „Atropada”.

  5.  Scenariusz „Nowego Edenu” zainspirował dokument na temat festiwalu-katastrofy, czyli Fyre Festival, który miał miejsce na prywatnej wyspie Great Exuma na Bahamach. Za udział w nim trzeba było zapłacić do 200 tysięcy dolarów, zagrać mieli najlepsi światowi artyści, zaś o podniebienia uczestników dbać wybitni szefowie kuchni. Skończyło się na zbudowanej do połowy scenie, kanapkach z topionym serem (plus sałatka) i orkanem, który przeszedł przez wyspę...

  6.  Wiele nauk głoszonych przez Fundację Eden jest zbieżnych z tezami słynnej sekty Brama Niebios.

  7.  W rolę Afriki wcieliła się Belinda Peregrin, znana bardziej po prostu jako Belinda. To jedna z gwiazd muzyki latynoskiej, sprzedająca swe płyty w milionach egzemplarzy, grająca także w popularnych meksykańskich telenowelach i podkładająca głos w produkcjach Disneya. W „Nowym Edenie” usłyszymy dwie nowe piosenki, które trafiły także na jej ostatnią płytę.

Nowy Eden - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Nowy Eden - Opinie

6 + 7 =

Nowy Eden - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne