Ty - fabuła

Thriller psychologiczny, którego głównym bohaterem jest Joe Goldberg  właściciel księgarni, obsesyjnie pragnący stać się częścią życia początkującej pisarki, Guinevere Beck, a następnie także innych osób.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Ty obsada

Ty - obsada

Adam - Ty
Adam
Lukas Gage
Candace Stone - Ty
Candace Stone
Ambyr Childers
Cary Conrad - Ty
Cary Conrad
Travis Van Winkle
David Fincher - Ty
David Fincher
Danny Vasquez
Delilah Alves - Ty
Delilah Alves
Carmela Zumbado
Dottie Quinn - Ty
Dottie Quinn
Saffron Burrows
Pełna obsada »
Ty
Kategoria: Seriale
Gatunek: Thriller, Dramat
Czas trwania: 50 min.
Scenariusz: Sera Gamble, Greg Berlanti i inni
Produkcja: USA
Premiera: 2018

Ty - ciekawostki

 1. Scenariusz serialu oparty jest na serii wydanych także w Polsce książek Caroline Kepnes „Ty”, „Ukryte ciała” i „Ty kochasz mnie”. W tym roku ma ukazać się czwarta część, „For You And You Only”.

 2. Wielkim fanem serii jest Stephen King, na którego twórczości, co ciekaw,e wzorowała się Kepnes, pisząc swe książki.

 3.  Twórcy serialu wcześniej dwukrotnie proponowali swój projekt Netflixowi, raz Showtime, jednak za każdym razem został odrzucony. Zainteresował dopiero Belę Bajarię, indyjską bizneswoman, która w Netflixie zajmuje się projektami w... językach innych niż angielski.

 4.  Pierwsza seria miała premierę w Lifetime, ale nie przyciągnęła zbyt wielu widzów i została wykupiona przez Netflix, gdzie popularność przygód Joego eksplodowała. Dla porównania: na Lifetime każdy odcinek średnio obejrzało ponad 600 tysięcy widzów, zaś na Netflixie ponad 40 milionów!

 5.  Mark Blum, który w trzecim sezonie miał ponownie wcielić się w Mr. Mooneya, zmarł na Covid-19 w marcu 2020 roku.

 6.  Księgarnia Mr. Mooneya naprawdę istnieje – nazywa się Logos i znaleźć można ją na Manhattanie.

 7.  Postać młodego sąsiada Joego, Paco, nie pojawia się w książkach Kepnes – to bohater w całości wymyślony przez scenarzystów.

 8.  Penn Badgley musiał nauczyć się tylko 20% swoich dialogów – reszta to jego komentarze i przemyślenia, więc zwyczajnie potem odczytywał je z kartek.

 9.  Odtwórca roli Joe Golberga wielokrotnie podkreślał, że nie lubi swej postaci i brzydzi się jej czynami. Penn Badgley zresztą początkowo chciał odrzucić swą rolę.

 10.  Jak policzyli fani serialu, słowo „Ty” pada w pierwszym sezonie aż 241 razy.

 11.  Dylan Arnold, grający Theo, nastoletniego kochanka starszej Love, jest w rzeczywistości... starszy o rok niż Victoria Pedretti.

 12.  Victoria Pedretti (Love Quinn) miała początkowo zagrać Ginewrę Beck.

 13.  Pierwszy sezon został nakręcony w całości w Nowym Jorku, dwa kolejne w Los Angeles – powodem były ulgi podatkowe przyznane ekipie przez stan Kalifornia. Czwarty sezon to plenery londyńskie.

 14.  Specyfika zdjęć do serialu wynika z połączenia wizualnego klimatu „Siedem” Davida Finchera z... „O północy w Paryżu” Woody'ego Allena.


 15. Ty - czy będzie 5. sezon?


  Netflix potwierdził realizację 5. serii, która będzie ostatecznym zakończeniem przygód Joego. Na razie nie znamy jednak daty premiery.

Ty - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Ty - Opinie

8 + 6 =

Ty - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne