Fot: lev radin / Shutterstock.com

Ozark - fabuła

Ozark to amerykański serial o doradcy finansowym, Martinie "Martym" Byrdzie, który wraz z rodziną zostaje zmuszony, by opuścić Chicago i przeprowadzić się na przedmieścia, w okolice tytułowej Krainy Ozark. Mężczyzna od lat pierze bowiem pieniądze dla meksykańskiego kartelu narkotykowego, jednak niespodziewanie okazuje się, że jego wspólnik oszukał bossa organizacji na miliony dolarów. Marty, w zamian za życie, godzi się więc na propozycję – przeprowadzkę do Osage Beach w stanie Missouri, gdzie przez kolejne pięć lat wypracuje kartelowi zysk rzędu 500 milionów dolarów.


Top: lev radin / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Ozark obsada

Ozark - obsada

Ben Davis - Ozark
Ben Davis
Tom Pelphrey
Bruce Liddell - Ozark
Bruce Liddell
Josh Randall
Buddy Dieker - Ozark
Buddy Dieker
Harris Yulin
Charlotte Byrde - Ozark
Charlotte Byrde
Sofia Hubiltz
Darlene Snell - Ozark
Darlene Snell
Lisa Emery
Pełna obsada »
Ozark
Kategoria: Seriale
Gatunek: Sensacyjny, Dramat
Czas trwania: 60 min.
Scenariusz: Bill Dubuque, Mark Williams
Produkcja: USA
Premiera: 2017

Ozark - ciekawostki

  1. Jason Bateman przyjął rolę Marty'ego Byrde'a trochę z przekory – chciał raz na zawsze zerwać z postrzeganiem go jako etatowego aktora komediowego.

  2.  Przekonała go także szansa wyreżyserowania serialu – miał być reżyserem całego pierwszego sezonu. Ostatecznie z powodu innych zobowiązań spod jego ręki wyszły dwa pierwsze i dwa ostatnie odcinki tegoż sezonu.

  3.  W miasteczku Lake Ozarks w stanie Missouri otworzono bar nazwany Marty Byrde's – można w nim zamówić dania z menu ułożonego na podstawie potraw pojawiających się w serialu (na przykład Ruth's Smoked Wings czy Del's Nachos). Do serialu nawiązuje także wystrój wnętrz. W tym stanie znajduje się również jezioro Ozarks, sztuczny zbiornik, który kształtem przypomina węża lub smoka (jego linia brzegowa jest dłuższa niż cała linia brzegowa stanu Kalifornia!). Co ciekawe jednak, zdjęcia do serialu powstawały głównie w całkiem innym stanie, mianowicie w Georgii.

  4.  Jezioro Ozarks zagrały w sumie aż trzy różne zbiorniki wodne, obok tego autentycznego pojawiają się jeziora Allatoona i Lanier w Georgii.

  5.  Nad wspomnianym jeziorem młode lata spędzał Bill Dubuque, scenarzysta serialu, który wówczas pomagał tam w jednym z kurortów. Jak sam twierdzi, wiele zdarzeń na ekranie zainspirowały właśnie sytuacje, które miały tam wtedy miejsce.

  6. Julia Garner, grająca Ruth, panicznie boi się myszy, tymczasem podczas jednej ze scen miała podnieść gryzonia i wrzucić go do wody... Ostatecznie ręka, którą widzimy, nie należała do niej – scena została odpowiednio zmontowana, strach przed myszą okazał się zbyt silny.

  7.  Fani serialu wyśledzili jedną dziwną rzecz: otóż w każdej niemal scenie, w której pojawia się telewizor, leci w nim mecz futbolu ligi kanadyjskiej. Niby nic nadzwyczajnego, ale za każdym razem jest to to samo spotkanie pomiędzy Montreal Alouettes a Toronto Argos...

  8.  W serialu pojawia się motyw prania brudnych pieniędzy. Aby wszystko wypadło tam wiarygodnie, aktorzy i scenarzyści współpracowali z agentką FBI, a także z firmą Beam Solutions, zajmującą się oprogramowaniem pozwalającym wykryć nieprawidłowości finansowe.

  9.  Przed każdym odcinkiem w literze O pojawiają się cztery znaki, które po pierwsze układają się w słowo Ozark, po drugie zaś zapowiadają wydarzenia z owego odcinka.

Ozark - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Ozark - Opinie

7 + 8 =

Ozark - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne