Fot: lev radin / Shutterstock.com

Renata Klein

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jedna z pięciu głównych bohaterek serialu „Wielkie kłamstewka”, grana przez Laurę Dern. Żona Gordona Kleina, matka Amabelli Klein. Pracuje na pełen etat, co wyróżnia ją na tle pozostałych matek. Jest niezależna finansowo i odnosi wiele sukcesów zawodowych. Należy między innymi do zarządu PayPala oraz oceanarium w Monterey, zasiada także w radzie szkoły. Status majątkowy ma dla niej ogromne znaczenie. Sprawia wrażenie osoby nieprzystępnej i surowej. Potrafi być apodyktyczna i unieść się gniewem, zwłaszcza wtedy, gdy jej rodzina znajduje się w niebezpieczeństwie. Inne kobiety z reguły za nią nie przepadają, co momentami sprawia jej przykrość. Trudno jest zdobyć jej zaufanie, lecz łatwo je stracić. Jest lojalna wobec przyjaciół i bezlitosna dla swoich wrogów. Uwielbia rozpieszczać swoją córkę. 


WYGLĄD


Renata jest wysoką i szczupłą blondynką. Przeważnie nosi rozpuszczone i zakręcone w loki włosy. Jej styl jest bardzo zróżnicowany – od tweedowych marynarek i spódnic po skórzane kurtki i jeansy. Do każdego stroju niezmiennie zakłada wysokie szpilki. Niezależnie od wybranej stylizacji, Renata wygląda profesjonalnie i onieśmielająco.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas dnia integracyjnego w szkole podstawowej Otter Bay okazuje się, że jeden z chłopców skrzywdził córkę Renaty Klein, Amabellę. Dziewczynka wskazuje jako winnego swojego kolegę z klasy, Ziggy’ego Chapmana. To zdarzenie staje się zalążkiem konfliktu między Renatą, Jane Chapman oraz Madeline Mackenzie, która staje w obronie matki oskarżonego chłopca. Gdy Renata pomija Ziggy’ego w zaproszeniach na przyjęcie urodzinowe Amabelli, spór przybiera na sile. Choć dzieci próbują się pogodzić, napięcie między matkami rośnie i osiąga punkt kulminacyjny w chwili, gdy Jane atakuje Renatę na szkolnym korytarzu. Po tym zajściu bohaterki godzą się, dochodząc do wniosku, że łączy je wspólny strach o własne dzieci. 


W trakcie szkolnej imprezy charytatywnej Renata przypadkowo przerywa kłótnię Celeste i Perry’ego Wrightów. Tego samego wieczoru Celeste informuje ją, kto tak naprawdę prześladuje Amabellę w szkole. Renata próbuje wyjaśnić całą sytuację z pozostałymi bohaterkami, jednak ich rozmowa przeradza się w szarpaninę, gdy dołącza do niej Perry Wright.


Sezon 2


Renata bierze udział w sesji zdjęciowej „Kobiety na szczytach władzy”. Jej plany o zdobyciu szturmem świata biznesu zostają przekreślone, gdy na jaw wychodzi wielki sekret jej męża. Gordon Klein zostaje aresztowany przez FBI i oskarżony o defraudację. Renata, którą łączy z mężem wspólność majątkowa, niespodziewanie traci cały swój dobytek. Dodatkowo dowiaduje się także o romansie Gordona. Jej małżeństwo zaczyna się rozpadać.


Jednocześnie okazuje się, że szkolne problemy nie ustępują. W trakcie lekcji Amabella dostaje ataku paniki, przez co trafia do szpitala. Renata zatrudnia dziecięcą psycholożkę, która ustala, że dziewczynkę stresują zmiany klimatyczne oraz napięta sytuacja rodzinna. Bohaterka po raz kolejny organizuje kosztowną imprezą urodzinową, która ma jej pozwolić pożegnać się z bogactwem oraz pocieszyć Amabellę.


 

Pełna biografia »

Renata Klein - powiązania postaci

Renata Klein
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Laura Dern
Profesja: bizneswoman
Córki: Amabella Klein

Renata Klein - Opinie

8 + 2 =

Wielkie kłamstewka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne