Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Chuck McGill

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jeden z głównych bohaterów serialu „Zadzwoń do Saula”, w pierwszych trzech jego sezonach odgrywany przez Michaela McKeana. Charles „Chuck” jest starszym bratem Jimmy’ego McGilla, prawnikiem w Alberquerqe w stanie Nowy Meksyk oraz jednym z partnerów założycieli w firmie Hamlin, Hamlin & McGill (HMM). Jest osobą o wysokiej moralności i nie pochwala szemranych praktyk swojego brata, co często prowadzi między nimi do konfliktów. Chuck twierdzi, że cierpi na zaburzenia elektromagnetyczne, jego choroba okazuje się jednak być tylko wytworem choroby psychicznej. Ginie samobójczą śmiercią w zakończeniu sezonu trzeciego. 


WYGLĄD


Chuck jest mężczyzną dobijającym sześćdziesiątki, o siwych włosach. W sytuacjach oficjalnych nosi zadbane marynarki i swetry, w warunkach domowych częściej można go jednak spotkać okrytego dużą warstwą folii aluminiowej, która ma go chronić przed falami elektromagnetycznymi otoczenia. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Gdy poznajemy Chucka, od przeszło półtora roku pozostaje on uziemiony w domu, unieruchomiony przez domniemaną chorobę. Opiekuje się nim Jimmy, który dba o jego wyżywienie i podstawowe potrzeby. Jimmy namawia Chucka, by wykupił on swoje udziały w HMM, on jednak przekonuje go, że wkrótce wydobrzeje i wróci do pracy. Chuck martwi się, gdy Jimmy przejawia objawy powrotu do swojej przeszłości krętacza, której starszy brat nigdy nie pochwalał. Gdy stan Chucka się pogarsza, ląduje on w szpitalu i przyjeżdża do niego Jimmy, który po raz pierwszy orientuje się wtedy, że przypadłość Chucka może mieć podłoże psychiczne. 


Chuck pomaga Jimmy’emu w przygotowaniu dokumentacji do złożenia pozwu przeciwko Sandpiper i przekonuje młodszego brata, że gra jest warta świeczki, gdyż odkrycie Jimmy’ego może doprowadzić do wielomilionowej ugody. Sugeruje mu połączenie sił z HMM ze względu na rozmach całego przedsięwzięcia, jako jedyny nie wyraża jednak zgody, aby Jimmy dołączył do zespołu HMM jako prawnik, jest tylko zainteresowany przedstawioną przez niego sprawą. Nie wierzy w kompetencje swojego brata ani w jego przemianę względem przeszłości. Relacja między nimi zaczyna się zacierać.


Sezon 2


Chuck dowiaduje się, że Kim walczy o przychylność wieloletniego klienta HMM, firmy Mesa Verde, i rozpoczyna własny plan, aby zatrzymać ich przy sobie. Nie wie jednak, że w międzyczasie Jimmy sfałszował jego dokumentację, co prowadzi do upokorzenia Chucka w oczach klienta i odejścia Mesa Verde z HMM do Kim. Chuckowi udaje się podpuścić Jimmy’ego, aby wyznał on swoją winę, gdy ten sekretnie nagrywa go na taśmie.


Sezon 3


Chuck udaje się z taśmą do Howarda, który informuje go, że nie może ona zostać użyta jako dowód w sprawie odzyskania Mesa Verde. Wpada więc na inny pomysł – sprawia, by wieść o istnieniu taśmy dotarła do Jimmy’ego, po czym podstawia w swoim domu policję, by byli oni świadkiem ataku agresji młodszego brata, w wyniku której włamuje się on do domu Chucka i niszczy taśmę. Jimmy zostaje aresztowany i grozi mu odebranie licencji do praktykowania prawa, co jest celem Chucka od samego początku. 


Jimmy kompromituje brata w sądzie, udowadniając wszystkim obecnym, że jego nadwrażliwość elektromagnetyczna to wytwór chorego umysłu. Prezentuje dowody, że Chuck – gdy o tym nie wie – jest w stanie przebywać w pobliżu urządzeń wytwarzających pole magnetyczne. Chuck wpada w obłęd podczas przesłuchania, co prowadzi do spadku jego wiarygodności w oczach obecnych. Howard krytykuje Chucka, że zbyt daleko posuwa się w swojej prywatnej zemście wobec brata, co może zaszkodzić interesom firmy i zmusza go, aby przeszedł na przedwczesną emeryturę w HMM.


Podczas ostatniej rozmowy z Jimmym Chuck wyjawia, że brat nigdy nic dla niego nie znaczył, po czym, gdy zraniony Jimmy opuszcza dom, przewraca lampę naftową, doprowadzając do pożaru, w wyniku którego ponosi samobójczą śmierć. 


 

Pełna biografia »

Chuck McGill - powiązania postaci

Chuck McGill
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Michael McKean
Data śmierci: sezon 3
Miejsce śmierci: dom

Chuck McGill - Opinie

7 + 2 =

Zadzwoń do Saula - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne