The End of the F***ing World


1 głosy
The End of the F***ing World
Oceń film
5.00

The End of the F***ing World - fabuła

Brytyjski komediodramat bazujący na czarnym humorze. Głównym bohaterem jest James, 17-latek, który jest przekonany o swoich psychopatycznych skłonnościach. Męczy i zabija zwierzęta, marzy też, by w końcu zabić, jak przystało na prawdziwego psychopatę, człowieka. Los na jego drodze stawia zbuntowaną rówieśniczkę, Alyssę. Para, którą męczą liczne traumy (James widział na przykład, jak jego matka popełniła samobójstwo, ojciec Alyssy kontakt ogranicza do wysłania jej raz do roku kartki z życzeniami), postanawia uciec razem z domu i rusza w podróż po Anglii. Alyssa nie ma pojęcia, że James planuje uczynić z niej w trakcie podróży swą pierwszą ofiarę... Kradną samochód jego ojca, szybko wydają wszystkie pieniądze, spotykają także na swej drodze naprawdę złych ludzi, a potem lądują w domu, w którym mieszka wielokrotny gwałciciel.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - The End of the F***ing World obsada

The End of the F***ing World - obsada

Alyssa Foley - The End of the F***ing World
Alyssa Foley
Jessica Barden
Bonnie - The End of the F***ing World
Bonnie
Naomi Ackie
Clive Koch - The End of the F***ing World
Clive Koch
Jonathan Aris
Eunice Noon - The End of the F***ing World
Eunice Noon
Gemma Whelan
Frodo - The End of the F***ing World
Frodo
Earl Cave
Gwen - The End of the F***ing World
Gwen
Christine Bottomley
Pełna obsada »
The End of the F***ing World
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat, Komediowy
Czas trwania: 25 min.
Reżyseria: Jonathan Entwistle, Lucy Tcherniak
Scenariusz: Charlie Covell i inni
Produkcja: Wielka Brytania
Premiera: 24 października 2017

The End of the F***ing World - ciekawostki

 1. Pierwszy sezon oparty jest na serii minikomiksów Charlesa Forsmana wydanych w jednym zeszycie – pod takim tytułem jak serial – w roku 2013. Komiksy te zostały potem pięknie wydane, w twardej oprawie, tuż przed premierą serialu w 2017 roku.

 2.  W oryginalnych komiksach Forsmana zakończenie jest bardzo niejednoznaczne, a wiele wskazuje w nim na to, że James zginął. Scenariusz drugiej serii został już napisany jako oryginalna historia przez zespół pod wodzą Charlie'ego Covella, oczywiście James ponownie pojawia się w nim w głównej roli.

 3.  W 2014 roku na podstawie dzieł Forsmana powstał krótkometrażowy „TEOTFW” w reżyserii Jonathana Entwistle. W roli Alyssy po raz pierwszy wystąpiła tam Jessica Barden, wykorzystano także wiele plenerów, które później zobaczyć można było w serialu. „TEOTFW” ma obecnie status dzieła zaginionego, nie ma go w żadnym filmowym archiwum...

 4.  W serialu wszystkie retrospekcje pokazano w formacie telewizyjnym 4:3 (reszta materiału w 16:9), co jest rzadkim zabiegiem, zazwyczaj sceny takie są czarno-białe, zamglone lub kręcone z jakimś filtrem.

 5. Choć bohaterowie w pierwszym sezonie mają po 17 lat, grają ich starsi aktorzy: Jessica Barden miała lat 25, a Alex Lawther 22.

 6.  Nie każdy pewnie zauważy, że zmiana charakteru Jamesa idzie w parze ze zmianami w kolorystyce jego ubiorów – mroczne na początku barwy stopniowo rozjaśniają się w miarę rozwoju akcji.

 7.  Pierwszy sezon kręcono głównie na angielskiej prowincji w hrabstwie Surrey, Kent, Berkshire, a także na wyspie Sheppey. W „dwójce” zobaczymy plenery południowej Walii, które uzupełniają sceny z Bristolu i okolic, a także z Forrest Of Dean (jeden z najstarszych lasów angielskich, od 1066 roku będący terenem łowieckim królów Anglii) w Gloucestershire.

 8.  Chociaż akcja filmu rozgrywa się współcześnie, to jednak ma on staroświecki klimat: wystrój odwiedzanych przez bohaterów restauracji nawiązuje do lat 70. XX wieku, na ścieżce słychać utwory z lat 50., 60. i 70., a policja jeździ modelami aut, które wyszły już sporo wcześniej z użycia. To świadomy wybór twórców, którzy chcieli w ten sposób niejako oddać hołd swym ulubionych pozycjom dziejącym się na amerykańskiej prowincji, a więc „Fargo” i serialowi „Miasteczko Twin Peaks”.

 9.  W serialu James, aby poczuć jakiś ekstremalny ból, wkłada ręce do rozgrzanej frytkownicy. To jedno z odstępstw od zgodności z komiksem, tam bowiem w tym samym celu użył kuchennej rozdrabniarki do odpadów.


 10. The End of the F***ing World - czy będzie 3. sezon?


  Na pojawiające się pytania fanów o kolejny sezon scenarzysta Charlie Covell odpowiedział w zasadzie już w 2019 roku, przed premierą sezonu drugiego, mówiąc, że te 16 odcinków uważa za zamkniętą całość i nie planuje kontynuacji...

The End of the F***ing World - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

The End of the F***ing World - Opinie

6 + 6 =

The End of the F***ing World - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne