Fot: hxdbzxy / Shutterstock.com

Szpital New Amsterdam


4 głosy
New Amsterdam
Oceń film
5.00

Szpital New Amsterdam - fabuła

Amerykański serial dramatyczny rozgrywający się w środowisku medycznym. To ekranizacja biograficznej książki byłego dyrektora w szpitalu Bellevue Erica Manheimera „Tvelwe Patients: Life And Death Of Bellevue Hospital”. Akcja rozgrywa się w jednym z najstarszych w USA szpitali publicznych, który w ostatnich latach znacznie podupadł. Wówczas trafia do niego dr Max Goodwin, nowy dyrektor, który stawia sobie za cel doprowadzenie placówki do dawnej świetności. Wspólnie z wiernym zespołem dba o poprawienie jakości świadczonych usług i zmaga się z wieloma różnymi problemami finansowymi, kadrowymi, biurokratycznymi, a także osobistymi. Na dobry początek zwalnia cały dział kardiologiczny...


Top: hxdbzxy / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Szpital New Amsterdam obsada

Szpital New Amsterdam - obsada

Akash Panthaki - Szpital New Amsterdam
Akash Panthaki
Sendhil Ramamurthy
Casey Acosta - Szpital New Amsterdam
Casey Acosta
Alejandro Hernandez
Claude Baptiste - Szpital New Amsterdam
Claude Baptiste
Andre B. Blake
Elizabeth Wilder - Szpital New Amsterdam
Elizabeth Wilder
Sandra Mae Frank
Ella - Szpital New Amsterdam
Ella
Dierdre Friel
Evie Garrison - Szpital New Amsterdam
Evie Garrison
Margot Bingham
Pełna obsada »
Szpital New Amsterdam
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 45 min.
Produkcja: USA
Premiera: 2018

Szpital New Amsterdam - ciekawostki

 1. Szpital New Amsterdam - czy będzie 6. sezon?


  Niestety, piąty sezon „Szpitala New Amsterdam” ma być ostatnim, w dodatku najkrótszym ze wszystkich, bowiem składającym się z zaledwie 13 odcinków.

 2.  Przez pewien czas brano pod uwagę nakręcenie serialu, który byłby spin-offem „Szpitala New Amsterdam”. Na razie brak konkretnych planów, ale pomysł nie został nigdy ostatecznie odrzucony i być może w najbliższych latach doczeka się realizacji.

 3.  Podczas realizacji pierwszych odcinków serialu nosił on roboczo inny tytuł: „Bellevue”.

 4.  Osiemnasty odcinek drugiego sezonu miał nosić tytuł „Pandemia”, a jego premiera zaplanowana była na kwiecień 2020 roku. Odcinek miał dotyczyć epidemii grypy, ale na skutek pandemii Covid-19 trafił na półki, uznano, że temat jest zbyt drażliwy i może urazić ofiary prawdziwej pandemii.

 5.  Wiele ujęć nakręcono w prawdziwym Bellevue Hospital Center, w którym pracował Eric Manheimer, autor książki, na podstawie której oparto scenariusz serialu. Szpital ten po huraganie Sandy był kilka miesięcy zamknięty i remontowany.

 6. Najwięcej zdjęć – w sumie ponad 60% z nich – nakręcono z kolei w innym nowojorskim szpitalu, Kings County Hospital na Brooklynie. W czasie pandemii Covid-19 filmowcy musieli opuścić placówkę i zbudować dekoracje w studiu filmowym.

 7.  Dr Max Goodwin kilkakrotnie w filmie podkreśla, że jego placówka jest najstarszym szpitalem publicznym w kraju. To prawda – szpital Bellevue, na którym wzorowany jest New Amstserdam Hospital Center, jest najstarszy w USA, działa od 1736 roku!

 8.  Podczas kręcenia ujęć w prawdziwych szpitalach twórcy filmu zapłacili w samym tylko pierwszym sezonie ponad 660 tysięcy dolarów dyrektorom tych placówek w zamian za udostępnienie plenerów, którymi w większości były opuszczone lub remontowane oddziały szpitalne.

 9.  Producent wykonawczy serialu, Peter Horton, wystąpił w roli cameo w pilotażowym odcinku – wypatrzyć można go wśród ekipy zwalnianych przez Goodwina lekarzy.

 10.  Tytuł serialu i nazwa szpitala nawiązują oczywiście do dawnej nazwy Nowego Jorku. Ziemie te od miejscowych Indian odkupili Holendrzy i nazwali na cześć miasta ze swej ojczyzny właśnie Nowym Amsterdamem.

Artykuły

Szpital New Amsterdam - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj
od 15 zł
w abonamencie
Oglądaj

Szpital New Amsterdam - Opinie

2 + 3 =

Szpital New Amsterdam - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne