Ken Cosgrove - Mad Men


1 głosy
Mad Men
Oceń film
5.00

Ken Cosgrove

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Doradca klienta w agencji Sterling Cooper, z ambicjami zostania pisarzem. Choć to, że pochwalił się wydrukowaniem opowiadania swojego autorstwa w liczącym się magazynie literackim The Atlantic, przysporzyło mu raczej kłopotów. Szefostwo agencji stawia wręcz ultimatum: „Zdecyduj – praca dla nas czy marnowanie pomysłów na literaturę”. A i koledzy nie patrzą na niego z tego powodu jakoś przychylnie, bowiem za gratulacjami skrywają po prostu zazdrość.


Ken startuje w agencji z tej samej pozycji młodszego specjalisty co zatrudniony w niej mniej więcej w tym samym czasie Pete Campbell. Mimo że nie odbiera tego jako rywalizację, to jednak często stawiany jest w takim właśnie położeniu: lepszy pomysł któregoś z nich może zaowocować awansem.


WYGLĄD


Jasnowłosy, wysoki, zawsze elegancki. Jego twarz zdradza pogodne usposobienie. W końcowych odcinkach pojawia się z czarną opaską na oku, ponieważ został ranny wskutek przypadkowego postrzelenia na polowaniu.


BIOGRAFIA


W miarę rozwoju zawodowego i awansu w agencji Sterling Cooper Ken dostaje pod opiekę znaczących klientów agencji – szychy reprezentujące markę Chevrolet, a wraz z nimi, oprócz pieniędzy, stertę kłopotów i ryzyka. Taka już rola „opiekunów” delegowanych ze Sterling Cooper, że mają zapewnić rozrywkę swoim klientom i dbać o ich dobre samopoczucie. Ken parokrotnie przypłaca to wypadkiem, z których ostatni - postrzelenie podczas polowania - jest tym najgroźniejszym. Sygnalizuje wówczas swym pracodawcom, że ma już dość roli faceta, spełniającego każdą zachciankę bogatych klientów. W jednej ze scen, którą można by uznać za zabawną, gdyby nie była zamanifestowaniem ogromnej frustracji, Ken niczym Charlie Chaplin tańczy, podpierając się laską i śpiewa, że jest klaunem do zabawiania ludzi.


Z czasem, kiedy w agencji dochodzi do przetasowań personalnych i zmienia ona właścicieli, Ken wybiera własną drogę zawodową. Poproszony przez Drapera i Sterlinga o wsparcie oraz powrót w stare szeregi, odmawia, co sprawia mu wyraźną satysfakcję.


 

Pełna biografia »

Ken Cosgrove - powiązania postaci

Ken Cosgrove
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Aaron Staton

Ken Cosgrove - Opinie

2 + 6 =

Mad Men - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne