Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Rue Bennett

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohaterka serialu „Euforia”, grana przez Zendayę - aktorkę i piosenkarkę znaną przede wszystkim z produkcji Disneya. Jej serialowy wizerunek jest więc kompletnym przełamaniem dotychczasowego dorobku aktorskiego.


Rue Bennett jest siedemnastoletnią dziewczyną zmagającą się z uzależnieniem od leków i narkotyków. Już jako dziecko zdiagnozowano u niej wiele problemów psychicznych, jak zaburzenia lękowe i dwubiegunowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne czy koncentracji. Gdy była dzieckiem, jej ojciec poważnie zachorował. Dziewczyna zaczęła podbierać mu leki, a kiedy zmarł, gdy miała 13 lat, całkowicie się od nich uzależniła. 


Poznajemy ją, gdy kończy odwyk po niedawnym przedawkowaniu. Mimo to dziewczyna nie ma tak naprawdę zamiaru pozostać czystą. Zmienia się to jednak, kiedy poznaje Jules.


WYGLĄD


Rue jest wysoką i szczupłą dziewczyną o ciemnej karnacji i długich kręconych włosach. Ubiera się luźno, w bluzy i marynarki. Prawie zawsze ma na sobie Conversy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Okazuje się, że Rue niedawno przedawkowała. Nieprzytomną, leżącą we własnych wymiocinach dziewczynę znalazła jej młodsza siostra, Gia. Po tym wypadku Rue zostaje odwieziona na odwyk, gdzie spędza wakacje. Po powrocie do domu odwiedza jednak miejscowego dilera, Fezco, i mówi, że nie ma zamiaru skończyć z narkotykami. Jej matka stara się kontrolować sytuację i kilkukrotnie prosi dziewczynę o poddanie się domowemu testowi na narkotyki. Rue ma jednak na to sposób – prosi na przykład swoją dawną przyjaciółkę Lexi, by ta „pożyczyła” jej mocz do badania. 


Rue poznaje Jules, która właśnie przeprowadziła się do miasta, podczas imprezy. Jules budzi w niej emocje, jakich dziewczyna od dawna nie odczuwała. Nastolatki często nocują u siebie. Rue zakochuje się w Jules, która początkowo romansuje jeszcze z Natem przez aplikację randkową, nie zdając sobie jednak sprawy, z kim w rzeczywistości rozmawia. Rue przez dłuższy czas nie zdradza się więc ze swoimi uczuciami, ale pod wpływem emocji w pewnym momencie całuje koleżankę. Ma jednak wrażenie, że bardzo się tym wygłupiła, więc ucieka. Później nastolatki zachowują się, jakby nic się nie stało. Pod koniec sezonu Rue i Jules uciekają z imprezy – wpadają na pomysł spontanicznego wyjazdu z miasta. Kiedy jednak dobiegają na dworzec, Rue, która zainicjowała plan, nie jest go już taka pewna. Jules wsiada do pociągu sama i odjeżdża. 


 

Pełna biografia »

Rue Bennett - powiązania postaci

Rue Bennett
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Zendaya
Matka: Leslie Bennett
Siostry: Gia Bennett

Rue Bennett - Opinie

7 + 5 =

Euforia - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne