Joan Holloway - Mad Men


1 głosy
Mad Men
Oceń film
5.00

Joan Holloway

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Joan Holloway zwraca na siebie uwagę – urodą, sposobem poruszania się, eksponowaniem kobiecych wdzięków. Zaradna, zwykle potrafi znaleźć wyjście nawet z kompromitujących sytuacji, jakie nierzadko zdarzają się w agencji. Bywa podporą dla nowo przyjętych do pracy dziewcząt, ale również bezpardonową przełożoną. 


WYGLĄD


Atrakcyjna, ładna, rudowłosa. Mężczyźni wodzą za nią wzrokiem, staje się też czasem obiektem ich niesmacznych dowcipów. Ma dobry gust, a ubrania, które nosi, podkreślają jej kobiecość. 


BIOGRAFIA


Joan Holloway jest przełożoną sekretarek, odpowiada też za sprawy organizacyjne w agencji Sterling Cooper. Wśród rad, jakich udziela młodszej koleżance, dopiero przyjętej do pracy sekretarce Peggy, jest m.in. taka, która dotyczy radzenia sobie z nachalnym podrywem ze strony męskiej kadry biura. Sama jednak nie oparła się zalotom współwłaściciela agencji, Rogera Sterlinga. Jest przez niego adorowana, a na potajemnych schadzkach otrzymuje od kochanka prezenty. Romans udaje im się skutecznie ukryć (Roger jest żonatym mężczyzną). 


Kiedy Joan pomaga jednemu z pracowników agencji w pracy nad scenariuszami, okazuje się być niezastąpiona w tym, co robi. Jest chwalona za pracę, jaką w to włożyła, jednak nie zostaje należycie doceniona. 


Wkrótce przedstawia kolegom i koleżankom w firmie swojego narzeczonego, z zawodu lekarza. Wydaje się szarmancki i opiekuńczy, jednak pewnego razu ujawnia swoją porywczość i bezwzględność, kiedy zmusza Joan do odbycia z nim stosunku. Pomimo jawnego gwałtu kobieta decyduje się na ślub. Jej małżeństwo rozpada się, kiedy mąż decyduje się na zaciągnięcie do wojska, by ułatwić sobie pracę w zawodzie (chce praktykować jako chirurg).


Joan składa w pracy wymówienie, jednak wkrótce dostaje propozycję ponownego połączenia się ze swoimi dotychczasowymi przełożonymi, ale już w nowo utworzonej agencji i na prawach partnera. 


Niedługo potem rodzi syna i wychowuje go samotnie. Otrzymuje przy tym wsparcie matki, ojca dziecka (Rogera Sterlinga), a także innego pracownika agencji, zadurzonego w Joan. 


W pracy jej uroda bywa przyczyną przykrych następstw. Jeden z klientów (reprezentant Jaguara) w zamian za korzystną decyzję w sprawie obsługi firmy przez agencję Sterling Cooper żąda, by Joan spędziła z nim noc. Innym razem kobieta staje się obiektem prostackich dowcipów na temat swojego biustu. W obu wypadkach czuje się poniżona. 


Po kolejnym odejściu z agencji stawia na samodzielność, co nie bardzo podoba się jej nowemu partnerowi życiowemu. Joan jednak jest na tyle przedsiębiorczą kobietą, że zakłada własną firmę i uniezależnia się wreszcie od innych, przede wszystkich od mężczyzn, którzy zwykle wyznaczali jej podrzędną rolę w biznesie, ale i w życiu prywatnym.


 

Pełna biografia »

Joan Holloway - powiązania postaci

Joan Holloway
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Christina Hendricks

Joan Holloway - Opinie

3 + 9 =

Mad Men - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne