Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Zadzwoń do Saula


21 głosy
Better Call Saul
Oceń film
4.95

Zadzwoń do Saula - fabuła

Saul Goodman to adwokat, którego każdy potrzebuje – za pomocą nie do końca uczciwych i jawnych metod wyciągnie potrzebujących zza kratek. Powoli stara się zaistnieć w branży, natrafia jednak na wiele przeciwności losu. „Zadzwoń do Saula” to spin-off serialu „Breaking Bad”, którego akcja rozpoczyna się 6 lat przed losami Waltera White’a.


Top: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Zadzwoń do Saula obsada

Zadzwoń do Saula - obsada

Arturo Colon - Zadzwoń do Saula
Arturo Colon
Vincent Fuentes
Bill Oakley - Zadzwoń do Saula
Bill Oakley
Peter Diseth
Cheryl Hamlin - Zadzwoń do Saula
Cheryl Hamlin
Sandrine Holt
Chuck McGill - Zadzwoń do Saula
Chuck McGill
Michael McKean
Clifford
Clifford "Cliff" Main
Ed Begley Jr.
Doktor Caldera - Zadzwoń do Saula
Doktor Caldera
Joe DeRosa
Pełna obsada »
Zadzwoń do Saula
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat, Kryminał, Komediowy
Czas trwania: 50 min.
Scenariusz: Vince Gilligan, Peter Gould
Produkcja: USA
Premiera: 2015

Zadzwoń do Saula - ciekawostki

 1. Początkowo, po „Breaking Bad”, miał zostać nakręcony półgodzinny komediowy program lub filmik przedstawiający Saula Goodmana. Z czasem jednak pojawiło się tyle pomysłów, że przerodziły się w kilkusezonowy serial.

 2.  W trakcie emisji 6. sezonu premierę będzie miał także animowany spin-off serialu, zatytułowany „Slippin' Jimmy” (Jimmy to serialowa złota rybka). Każdy z odcinków będzie nawiązywał do innego gatunku filmowego (będzie na przykład spaghetti western, komedia slapstickowa czy klasyczny horror w stylu „Egzorcysty”).

 3.  AMC wydała dwa cyfrowe komiksy związane z „Zadzwoń do Saula”. Mowa o „Better Call Saul: Client Development” z 2015 roku i „Better Call Saul: Saul Goodman And The Justice Consortium In The Clutches Of The Judgernaut!” z roku 2016.

 4.  W lipcu 2021 roku Bob Odenkirk (Jimmy/Saul) miał na planie poważne problemy z sercem. Przeżył tylko dzięki szybkiej reakcji kolegów, którzy wezwali ratowników – aby przywrócić akcję serca potrzebne było trzykrotne użycie defibrylatora. Aktor nie pamięta niczego z owego feralnego zdarzenia.

 5.  Drugi sezon miał liczyć oryginalnie 13 odcinków, jednak na wniosek producentów skrócono go do 10 epizodów.

 6.  Aktor Rex Linn, który w serialu gra właściciela banku, ma w tej materii niemałe doświadczenie – zanim został aktorem, pełnił funkcję wiceprezesa w takiej właśnie placówce.

 7.  Bob Odenkirk, przygotowując się do roli, nauczył się nowego fachu – pieczenia cynamonowych bułeczek firmy Cinnabom. Lekcje pobierał u najlepszych cukierników i piekarzy z tej właśnie firmy, na prawdziwym stanowisku pracy.

 8.  Za największego fana „Breaking Bad” i „Zadzwoń do Saula” uchodzi miliarder, filantrop Warren Buffett. Odwiedził on plan filmowy, a na temat serialu „Breaking Bad” opublikował jeden z 10 w ogóle opublikowanych w życiu twittów.

 9.  Akcja „Zadzwoń do Saula” rozgrywa się lat przed wydarzeniami z „Breaking Bad”, stąd powtarzający się bohaterowie zostali cyfrowo, niewiele, ale jednak, odmłodzeni.

 10.  


  Zadzwoń do Saula - czy będzie 7. sezon?


  Twórcy zapowiedzieli, że 6. sezon będzie definitywnym pożegnaniem z serialem, myślą jednak o kolejnych spin-offach. 

Zadzwoń do Saula - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Zadzwoń do Saula - Opinie

1 + 3 =

Zadzwoń do Saula - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne