Fot: Shutterstock

Jessica Davis

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohaterka serialu „Trzynaście powodów”, grana przez Alishę Boe. Jedna z osób, o której Hannah Baker opowiada na swoich taśmach – „powód” drugi. Jessica znalazła się na nagraniach z powodu kłótni – dziewczyna myśli, że Alex zdradził ją z Hannah. Oskarża o to przyjaciółkę i nie chce słuchać jej wyjaśnień. Hannah bardzo zraniła ta sytuacja.


WYGLĄD


Jessica jest szczupłą dziewczyną o długich, kręconych, brązowych włosach i oczach oraz ciemnej karnacji.


BIOGRAFIA


Sezon 1


W pierwszym sezonie serialu Jessica zostaje zapoznana z Hannah przez szkolnego pedagoga, ponieważ obie dziewczyny dopiero rozpoczynają naukę w nowej szkole i nie znają innych osób. Udaje się i naprawdę się ze sobą zaprzyjaźniają. Podczas wspólnej wizyty w kawiarni poznają Alexa Standalla, z którym także się zaprzyjaźniają. Ostatecznie Jessica zaczyna z nim na chwilę randkować. Kiedy jednak Alex tworzy „hot listę”, na której umieszcza Hannah jako „best ass”, a Jessicę jako „worst ass”, para zrywa ze sobą. Dziewczyny także poróżniło to zdarzenie. 


Jessica zostaje cheerleaderką i zaczyna randkować z Justinem Foleyem. Na jednej z imprez kolega Justina, Bryce Walker, gwałci nieprzytomną Jessicę. Dziewczyna ma później przebłyski tych wydarzeń, jednak Justin przekonuje ją, że do niczego takiego nie doszło. Dopiero kiedy Clay przyciska chłopaka do powiedzenia prawdy, ten przyznaje Jessice, że kłamał, bo bał się. 


Sezon 2


Jessica znów zaprzyjaźnia się z Alexem. Po kilkutygodniowej przerwie wraca do szkoły. Okazuje się, że Bryce rozpowiada w szkole, że wcale jej nie zgwałcił, stosunek odbyli za obopólną zgodą, a dziewczyna mówi tak, ponieważ zdradziła z nim Justina. Jessica poznaje byłą dziewczynę Bryce’a, Chlöe, która jest nową kapitanką drużyny cheerleaderek. Za radą ojca Jessica dołącza do grupy wsparcia. Tam zaprzyjaźnia się z Niną. Okazuje się, że Chlöe także została zgwałcona przez Bryce’a, kiedy była nieprzytomna. Jessica przekonuje ją, by powiedziała o tym podczas rozprawy. Ta zgadza się, jednak gdy na miejscu widzi swojego chłopaka, pod wpływem chwili decyduje się oczyścić go z zarzutów.


Sezon 3


Jessica dostaje pracę w kinie, w którym wcześniej pracowali Clay i Hannah. Zostaje także przewodniczącą samorządu szkolnego i zakłada grupę wsparcia dla ofiar przemocy seksualnej „Hands Off Our Bodies”. Jessica i Justin schodzą się. Ta jednak cały czas jest w związku z Alexem.


Jessica i Alex spotykają się na molo z Brycem, który jest ciężko ranny. Chłopak daje im taśmę z przeprosinami i błaga o pomoc. Ostatecznie Alex spycha go do wody. Dziewczyna przyznaje się później do tego Ani. 


Sezon 4


Jessica z przyjaciółmi przygotowują powitalną imprezę dla Justina. Po spotkaniu chłopak jednak z nią zrywa. Jessica zaczyna widzieć ducha Bryce’a, podobnie jak wcześniej Clay z Hannah. Dziewczyna zaprasza Ani, by ta z nią zamieszkała. Schodzi się z Justinem na chwilę przed tym, jak okazuje się, że jest on HIV-pozytywny. Kiedy chłopak umiera, Jessica wykonuje test – okazuje się, że jest zdrowa. Podczas zakończenia szkoły wygłasza przemówienie na temat swoich doświadczeń i patriarchatu. Dostaje się do University of Berkeley.


 

Pełna biografia »

Jessica Davis - powiązania postaci

Jessica Davis
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Alisha Boe

Jessica Davis - Opinie

3 + 4 =

Trzynaście powodów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne