Roger Sterling - Mad Men


1 głosy
Mad Men
Oceń film
5.00

Roger Sterling

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Roger Sterling jest jednym ze współzałożycieli i partnerów agencji Sterling Cooper. Przyjaciel Dona Drapera, partner zawodowy Bertrama Coopera. Przyprószony siwizną elegancki mężczyzna. Ubiera się z klasą. Imponuje kobietom – potrafi zdobyć się na gest wobec nich. Jest hojnym adoratorem. Kiedy na niego patrzymy, wiemy, że w życiu zawodowym osiągnął już wystarczająco dużo. Sprawia wrażenie, jakby praca była dla niego zabawą. Spędza w niej więcej czasu niż w domu z bliskimi osobami – żoną czy córką. 


WYGLĄD


Szczupły, prosta sylwetka, włosy pokryte siwizną. Wyraźne rysy twarzy, haczykowaty nos, bystre spojrzenie świadczące o pewności siebie. W biurze zawsze zobaczymy go w garniturze. Roger Sterling to chodząca elegancja.


BIOGRAFIA


W pracy czy w hotelowej restauracji Roger nie stroni od alkoholu. Przerwy w biurze, które robi, kiedy tylko chce (jest w końcu starszym partnerem agencji) są dla niego zawsze okazją do wypicia szklaneczki czegoś mocniejszego. Lubi rozrywkę. Choć taki styl życia – nadmiar papierosów i alkoholu – jest powodem nieprzyjemnego epizodu w życiu. Zabawa z atrakcyjnymi bliźniaczkami z castingu kończy się dla niego atakiem serca. Na jakiś czas musi zniknąć z firmy i podreperować zdrowie.


Roger jest żonaty, ale często spędza wieczory z Joan – atrakcyjną, dojrzałą kobietą, która w agencji jest przełożoną sekretarek. Zaprasza ją często do wynajmowanego w hotelu pokoju i obsypuje prezentami. Jego romans z Joan z czasem się kończy, kiedy ona postanawia wyjść za mąż. Roger szybko znajduje pocieszenie w dziewczynie dużo młodszej od siebie (a także od swojej żony i od poprzedniej kochanki), nowo przyjętej sekretarce. Biorą ślub i zamieszkują razem, a jego małżeństwo z Moną Sterling zostaje przekreślone. Siłą rzeczy nie układa mu się również w relacjach z córką, Margaret. Oprócz zrozumiałego konfliktu związanego z opuszczeniem jej matki, dochodzi do nieporozumień na tle organizacji jej przyszłego ślubu, a potem także stylu bycia. Margaret przyłącza się do komuny hipisowskiej, a ojciec, bezskutecznie, próbuje ją stamtąd wyciągnąć. 


Podczas kolejnych zawirowań zawodowych, związanych ze sprzedażą agencji lub zawiązywaniem nowej, Roger potrafi skutecznie działać.  Jest typem, który zawsze spadnie na cztery łapy, choć pod koniec serialu jego pozycja w kolejnych firmach nie jest już tak mocna jak kiedyś.


 

Pełna biografia »

Roger Sterling - powiązania postaci

Roger Sterling
Aktor: John Slattery

Roger Sterling - Opinie

4 + 10 =

Mad Men - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne