Fot: Shutterstock

Adam Grzywaczewski

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Ciężko jest określić, czy jest po prostu zły, czy to wynik szantażu. Co jakiś czas zdarza mu się zrobić dobry, bezinteresowny uczynek.


WYGLĄD


Mężczyzna średniego wzrostu, z brązowymi włosami i kilkudniowym zarostem. W drugim sezonie na jego twarzy pojawia się kilka blizn obrazujących jego dotychczasowe przejścia.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Grzywa jest pierwszą osobą, którą widzi Rebrow po wybudzeniu się w szpitalu po wybuchu. To jego przyjaciel jeszcze z młodości, pracowali też razem, zanim ten nie wyniósł się do Warszawy. Po tragedii mężczyzna wraca do rodzinnej miejscowości, by – jak mówi – wesprzeć swojego najlepszego przyjaciela, który jest dla niego jak brat. Szybko okazuje się, że Grzywaczewski ma problemy – po pierwsze dziecko, które dopiero co urodziła jego żona, nie jest jego, ale obiecał wychować je jak własne (pod warunkiem, że kobieta zerwie kontakty z biologicznym ojcem), po drugie miał romans z ukochaną Rebrowa (a ten nic o tym nie wie), a po trzecie mężczyzna jest na skraju załamania z nieznanych nikomu poza nim powodów.


Kiedy Dobosz go przesłuchuje, wytyka mu, że ten złożył podanie o przeniesienie jeszcze zanim pojawiła się informacja, że ktokolwiek przeżył, jej wątpliwości nie zostają jednak rozwiane. Pewnego dnia jego auto wybucha, nieomal zabijając jego żonę i dziecko. Pod koniec sezonu okazuje się, że Grzywa miał zająć miejsce Siwego, który był jednym ze skorumpowanych strażników i pomagał w  nielegalnych przerzutach przez granicę, jednak ta rola nie idzie mu najlepiej, przez co ściąga na siebie wściekłość wpływowych ludzi. Mając tego świadomość, wysyła swoją najbliższą rodzinę do Francji. Kiedy udaje mu się uciec z rąk oprawcy i odnaleźć Rebrowa, przyznaje się do wysadzenia strażnicy, ale nie do morderstwa Natalii czy Ewy. Zdradza, że wszystko to kontroluje potężna organizacja składająca się z wpływowych ludzi, byłych wojskowych. Jego zdaniem Siwy skusił się na możliwość zdobycia większej ilości pieniędzy i szantażował ludzi, których nie powinien. W końcu strzela z pistoletu, zwracając uwagę szukających Rebrowa strażników. W ostatniej scenie widać go na dworcu.


Sezon 2


Oficjalnie ciało Grzywy odnaleziono w rzece i wyprawiono mu pogrzeb. Zostaje jednak rozpoznany na monitoringu, gdy znika Siwa. Po ekshumacji zwłok okazuje się, że to nie on spoczywa na cmentarzu. Kiedy ta wiadomość dociera do Rebrowa, mężczyzna zaczyna szukać byłego przyjaciela, a teraz największego wroga, o czym ten się dowiaduje. Grzywaczewski pracuje teraz dla Cienia i podczas jednego z przemytów natyka się na byłego kapitana. W międzyczasie pani prokurator dowiaduje się o tym, że Siwa, Rebrow i Grzywa znają się od dzieciństwa – w latach osiemdziesiątych znaleźli skatowane ciała dwóch Romów.


Po odkryciu zwłok Cinka Rebrow goni Grzywę, który ucieka z miejsca zbrodni. Kiedy udaje mu się go dogonić, pyta o Martę. Ten każe mu o niej zapomnieć i strzela do byłego kapitana. Później udaje mu się zabić strażniczkę, która była kretem w polskiej straży, a którą Rebrow zdemaskował i zmusił do wystawienia Grzywaczewskiego. Pod koniec sezonu, po licznych perypetiach, Grzywa prowadzi byłego przyjaciela na most, pod którym znajdują się niebezpieczne ładunki. Tam znajduje ich Cień, który poważnie rani swojego pracownika, a któremu ten nie pozostaje dłużny, zabijając przemytnika. Rebrow zabiera ze sobą Grzywaczewskiego, który prowadzi go do Halmana, by później umrzeć z czystszym sumieniem.

Pełna biografia »

Adam Grzywaczewski - powiązania postaci

Adam Grzywaczewski
Fot: Sławek / Wikimedia Commons, CC BY-SA 2.0
Aktor: Bartłomiej Topa
Data śmierci: sezon 2, odcinek 6
Profesja: strażnik graniczny

Adam Grzywaczewski - Opinie

5 + 9 =

Wataha - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne