Fot: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Youssef Guedira

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Śledczy jest bystrym mężczyzną, który szybko łączy fakty. Jako jedyny dostrzega w ruchach Assane’a nawiązania do postaci Lupina. Mimo że nikt mu nie wierzy, on wciąż trzyma się swojej wersji, która finalnie okazuje się prawdziwa. Youssef ufa sobie i swoim instynktom.


WYGLĄD


Mężczyzna ma około 30 lat. Jego oczy są brązowe, a włosy krótkie i ciemne, tak samo jak przystrzyżona broda oraz wąsy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Youssef jako jedyny ze śledczych jest najbliżej odkrycia prawdy o Assane’ie. Znalazł powiązania między realnymi zbrodniami a fikcyjną postacią dżentelmena-włamywacza. Niestety, ze względu na swoją lekką obsesję na tym punkcie (oraz samą irracjonalność tego pomysłu) jest wyśmiewany przez współpracowników i nikt mu nie wierzy.


Mężczyzna odkrywa powiązania między rodziną Pellegrinich i Dumontem, które ujawnia po uprowadzeniu tego drugiego przez Assane’a. Gdy Dumont wraca, ku zdziwieniu całej grupy po kłótni odsuwa Guedirę od śledztwa. Wówczas jego współpracownicy zaczynają wierzyć, że ich przełożony może być powiązany ze sprawą.


Tknięty przeczuciem Youssef wyrusza na festiwal na cześć Lupina. Widzi moment porwania Raoula i rozpoznaje Assane’a, któremu zaczyna pomagać w ratowaniu syna, nie przyznając się do tego, kim jest.


Sezon 2


Assane odkrywa tożsamość Youssefa i porównuje go do książkowego Ganimarda, by następnie uwięzić go w samochodzie. Gdy mężczyźnie udaje się uwolnić, spieszy na ratunek Raoulowi, któremu grozi śmierć. Odwozi chłopca do Paryża.


Na prośbę Assane’a mężczyzna spotyka się z Anne Pellegrini, która opowiada mu o przekrętach finansowych swojego męża. Mimo wszystko nie ma wystarczających dowodów, które obciążałyby biznesmena. Kiedy Leonard zostaje zamordowany, Youssef nie może uwierzyć w winę Assane’a, gdyż wie, że nie pasuje to do Lupina. W noc koncertu charytatywnego pozwala mężczyźnie umknąć Dumontowi, a następnie dostaje od niego nagranie z przyznaniem się do winy Pellegriniego.


 

Pełna biografia »

Youssef Guedira - powiązania postaci

Youssef Guedira
Fot: Georges Biard / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)
Aktor: Soufiane Guerrab
Profesja: detektyw

Youssef Guedira - Opinie

5 + 10 =

Lupin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne