Fot: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Gabriel Dumont

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


W młodości Gabriel był uczciwym detektywem z silnym poczuciem sprawiedliwości. Wszystko zmieniło się po natknięciu się na Pellegriniego i jego sprawę w latach 90. Zaszantażowany Dumont przeszedł na złą stronę i został skorumpowanym policjantem.


WYGLĄD


Gabriel jest starszym mężczyzną z wąsami, o brązowych oczach. Nie wyróżnia się na tle innych postaci wzrostem czy budową ciała. Stara się ubierać elegancko – jak na komisarza przystało.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Jako młody śledczy Dumont prowadził sprawę Babakara. To on przyczynił się do podpisania przez Diopa zeznań, przez które ten trafił do więzienia.


W czasie właściwej akcji serialu Dumont jest komisarzem paryskiej policji, ma żonę i dwójkę dzieci. Zostaje porwany przez Assane’a, który pamięta go z czasów śledztwa w sprawie jego ojca i szuka winnych jego śmierci. Podczas przesłuchania przez porywacza Gabriel przyznaje się do nieuczciwego życia, m.in. brania łapówek – uzasadnia to dbaniem o swoją rodzinę. W pewnym momencie udaje mu się rozpoznać Assane’a i od tej pory, dręczony wyrzutami sumienia, stara się poniekąd bronić go, nie zdradzając jego tożsamości współpracownikom. Z drugiej strony jest przerażony, że prawda wyjdzie na jaw i kontaktuje się z Pellegrinim, by poinformować go o problemie.


Sezon 2


Gabriel jest całkowicie podporządkowany Hubertowi. Wypełnia każdy jego rozkaz, nawet jeżeli oznacza to złamanie prawa. Wszystko po to, żeby nie wyszły na jaw jego układy z Hubertem i dawne przewinienia związane ze sprawą Babakara. 


Podczas koncertu charytatywnego ma za zadanie aresztować wreszcie Assane’a, jednak na jaw wychodzą jego oszustwa, w konsekwencji czego zostaje aresztowany przez swoich współpracowników.


 

Pełna biografia »

Gabriel Dumont - powiązania postaci

Gabriel Dumont
Aktor: Vincent Garanger
Profesja: policjant

Gabriel Dumont - Opinie

7 + 1 =

Lupin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne