Persepolis


0 głosy
Persepolis
Oceń film
0.00

Persepolis - fabuła



Persepolis - opis fabuły



Persepolis to animowany film opowiadający historię Marjane Satrapi, dziewczyny z Iranu, która wychowuje się w czasach rewolucji islamskiej. Film opowiada o jej dorastaniu, przemianach, jakie zachodzą w jej życiu i w jej kraju.

Marjane Satrapi



Marjane Satrapi jest główną bohaterką filmu. Jest inteligentną, młodą dziewczyną, która wychowuje się w Teheranie w czasach rewolucji islamskiej. Marjane jest zafascynowana kulturą Zachodu i wyraża swoje poglądy w sposób, który nie zawsze jest akceptowany przez jej rodzinę i społeczeństwo.

Rodzina Marjane



Rodzina Marjane jest bardzo ważna dla niej. Jej rodzice są bardzo wyrozumiali i wspierają ją w jej pragnieniu wyrażania siebie. Marjane ma też babcię, która jest dla niej bardzo ważna i która wspiera ją w trudnych chwilach.

Rewolucja islamska



Rewolucja islamska wprowadza wiele zmian w życiu Marjane. Wszystko, co było kiedyś dozwolone, teraz jest zabronione. Marjane musi nosić chador, a jej rodzice są zmuszeni do zmiany swoich poglądów.

Wyjazd Marjane do Wiednia



Marjane postanawia wyjechać do Wiednia, aby uciec od przemocy i prześladowań w Iranie. W Wiedniu Marjane odkrywa nowy świat i poznaje nowych ludzi. Jednak wkrótce odkrywa, że nie może zapomnieć o swoim kraju i wraca do Iranu.

Powrót Marjane do Iranu



Po powrocie do Iranu Marjane odkrywa, że wiele się zmieniło. Musi nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości i zaakceptować zmiany, jakie zaszły w jej kraju. Marjane postanawia walczyć o swoje prawa i wolność.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Persepolis obsada
Persepolis
Kategoria: Filmy
Gatunek: Dramat, Obyczajowy
Czas trwania: 95 min.
Reżyseria: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud
Scenariusz: Vincent Paronnaud
Produkcja: Francja, USA
Premiera: 25 stycznia 2008 (Polska)
23 maja 2007 (świat)

Persepolis - gdzie obejrzeć

5 zł
za film
Film dostępny też w pakiecie Cineman VOD (opłata miesięczna)
Film dostępny też w pakiecie Cineman VOD HD (opłata miesięczna)
Oglądaj
za darmo
Oglądaj

Persepolis - Opinie

6 + 5 =

Persepolis - polecane w tej kategorii

Persepolis - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne