Fot: Shutterstock

Breaking Bad - fabuła

Serial opowiada historię Waltera White’a – nauczyciela chemii w średnim wieku, u którego zostaje zdiagnozowany rak płuc. Lekarze dają mu nie więcej niż dwa lata życia. By zapewnić rodzinie pieniądze, White zaczyna produkować metamfetaminę wraz ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem. Równocześnie szwagra Waltera, Hanka Schradera, będącego agentem amerykańskiej agencji rządowej zajmującej się walką z narkotykami DEA, zaczyna interesować pojawienie się na rynku nowego, specyficznego narkotyku.


 


 


 


 


Top: Shutterstock
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Breaking Bad obsada

Breaking Bad - obsada

Jesse Pinkman - Breaking Bad
Jesse Pinkman
Aaron Paul
Skyler White - Breaking Bad
Skyler White
Anna Gunn
Walter White - Breaking Bad
Walter White
Bryan Cranston
Pełna obsada »
Breaking Bad
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat, Kryminał
Czas trwania: 50 min.
Scenariusz: Vince Gilligan
Produkcja: USA
Premiera: 2008

Breaking Bad - ciekawostki

  1. „Heisenberg”, pseudonim Waltera, jest nawiązaniem do nazwiska pewnego fizyka, Wernera Heisenberga, który w 1932 roku uzyskał Nagrodę Nobla za wkład w stworzenie mechaniki kwantowej.

  2. Vince Gillian, twórca i główny scenarzysta serialu, a także jego spin-offu „Zadzwoń do Saula”, w latach 90. napisał scenariusze do kilkudziesięciu odcinków innego kultowego serialu, „Z archiwum X”. To właśnie przy pracy nad jednym z odcinków poznał Bryana Cranstona, którego po latach postanowił obsadzić jako głównego bohatera „Breaking Bad”.

  3. Fabuła serialu rozpoczyna się w dniu 50. urodzin głównego bohatera, 7 września 2008 roku, a kończy równo dwa lata później – 7 września 2010 roku, wraz z jego śmiercią. Tymczasem lekarz Walta powiedział mu, że w najlepszym przypadku przy tym stadium nowotworu przeżyje dwa lata. I tak się stało – przeżył dwa lata bez jednego dnia.

  4. W 2019 roku Netflix wyprodukował „Breaking Bad: El Camino”, czyli pełnometrażowy spin-off serii. Film opowiada historię Jessego po odzyskaniu wolności.

Breaking Bad - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Breaking Bad - Opinie

5 + 5 =

Breaking Bad - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne