Ginny & Georgia - fabuła

Po śmierci męża Georgia Miller Randolph postanawia się przeprowadzić do miasta Wellsbury w Nowej Anglii, by tam zacząć nowe życie ze swymi dziećmi – nastoletnią Virginią „Ginny” i 9-letnim Austinem. Georgia ma kłopoty, bowiem prawnicy kwestionują testament męża, zaś Ginny z impetem wchodzi w życie szkolne, umawiając się z Hunterem, a przy okazji spotykając się też z miejscowym rozrabiaką Marcusem. Mimo wszystko wciąż czuje się outsiderką, ma problemy ze sobą, dokonuje samookaleczeń... Retrospekcje ujawniają, że Georgia miała trudne dzieciństwo, a także że... to ona otruła swego męża. Póki co jednak udaje się jej zdobyć nową pracę, i to w biurze samego burmistrza, a także zostać obiektem westchnień wspomnianego burmistrza i właściciela miejscowej restauracji, Joego.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Ginny & Georgia obsada

Ginny & Georgia - obsada

Abby Littman - Ginny & Georgia
Abby Littman
Katie Douglas
Austin Miller - Ginny & Georgia
Austin Miller
Diesel La Torraca
Bracia - Ginny & Georgia
Bracia
Tameka Griffiths
Cynthia Fuller - Ginny & Georgia
Cynthia Fuller
Sabrina Grdevich
Ellen Baker - Ginny & Georgia
Ellen Baker
Jennifer Robertson
Gabriel Cordova - Ginny & Georgia
Gabriel Cordova
Alex Mallari Jr.
Pełna obsada »
Ginny & Georgia
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat, Obyczajowy
Czas trwania: 55 min.
Scenariusz: Sarah Lampert i inni
Produkcja: USA
Premiera: 24 lutego 2021

Ginny & Georgia - ciekawostki

 1. Jennifer Robertson (Ellen), Felix Mallard (Marcus) i Sara Waisglass (Maxine) na potrzeby roli nauczyli się języka migowego.

 2.  Chris Kenopic, grający ojca Marcusa i Maxine, naprawdę nie słyszy.

 3. Zdjęcia do filmu kręcono w Toronto i w Cobourg w kanadyjskiej prowincji Ontario.

 4.  Oglądalność drugiego sezonu „Ginny & Georgia” plasuje go w tej chwili w TOP 10 anglojęzycznych produkcji telewizyjnych wszech czasów.

 5.  Prace nad drugim sezonem zakończyły się w październiku 2022 roku, premiera miała zaś miejsce w styczniu 2023 roku – wszystko to za sprawą przygotowania tłumaczeń: dialogi przetłumaczono na... 180 języków!

 6.  W lutym 2021 roku Netflix wydał program „Ginny & Georgia – Afterparty”, w którym aktorzy grający główne role dzielili się z widzami swymi przemyśleniami na temat serialu.

 7.  Serial kilkakrotnie wzbudzał kontrowersje ze względu na obraźliwe teksty pod adresem znanych artystek: Taylor Swift, Lady Gagi czy Lany Del Rey.

 8.  Różnica wieku między ekranowymi Ginny i Georgią to około 15 lat, w rzeczywistości między grającymi je aktorkami jest niespełna 8 lat różnicy – Antonia Gentry miała 23 lata, gdy zaczęła grać nastoletnią Ginny (w obsadzie trudno zresztą szukać prawdziwych nastolatków).

 9.  Producenci serialu wynajęli specjalną ekipę, która dbała o to, by na czas zdjęć zastępować wiszące w Cobourg kanadyjskie flagi Gwiaździstym Sztandarem USA.

 10.  Reżyserkę Anyę Adams, aktorkę Antonię Gentry i scenarzystkę Briannę Belser łączy to, że wszystkie są dwurasowe (Gentry odwrotnie niż w serialu ma białego ojca i czarnoskórą matkę). Panie wspólnie włączały do dialogów słowa i zdania, które usłyszały od ludzi na temat swego pochodzenia.


 11. Ginny & Georgia - kiedy 3. sezon?


  Wiadomo, że trwają już wstępne prace nad scenariuszem do kolejnego, trzeciego sezonu „Ginny & Georgia”, nie potwierdzono jednak żadnej daty jego wydania (biorąc pod uwagę, ile zajmuje produkcja, wszystko wskazuje, że będzie to rok 2024). Fanów na pewno ucieszy wiadomość, że zamówiono już również sezon 4.

Ginny & Georgia - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Ginny & Georgia - Opinie

9 + 3 =

Ginny & Georgia - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne