Ginny & Georgia - fabuła

Po śmierci męża Georgia Miller Randolph postanawia się przeprowadzić do miasta Wellsbury w Nowej Anglii, by tam zacząć nowe życie ze swymi dziećmi – nastoletnią Virginią „Ginny” i 9-letnim Austinem. Georgia ma kłopoty, bowiem prawnicy kwestionują testament męża, zaś Ginny z impetem wchodzi w życie szkolne, umawiając się z Hunterem, a przy okazji spotykając się też z miejscowym rozrabiaką Marcusem. Mimo wszystko wciąż czuje się outsiderką, ma problemy ze sobą, dokonuje samookaleczeń... Retrospekcje ujawniają, że Georgia miała trudne dzieciństwo, a także że... to ona otruła swego męża. Póki co jednak udaje się jej zdobyć nową pracę, i to w biurze samego burmistrza, a także zostać obiektem westchnień wspomnianego burmistrza i właściciela miejscowej restauracji, Joego.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Ginny & Georgia obsada

Ginny & Georgia - obsada

Abby Littman - Ginny & Georgia
Abby Littman
Katie Douglas
Austin Miller - Ginny & Georgia
Austin Miller
Diesel La Torraca
Bracia - Ginny & Georgia
Bracia
Tameka Griffiths
Cynthia Fuller - Ginny & Georgia
Cynthia Fuller
Sabrina Grdevich
Ellen Baker - Ginny & Georgia
Ellen Baker
Jennifer Robertson
Gabriel Cordova - Ginny & Georgia
Gabriel Cordova
Alex Mallari Jr.
Pełna obsada »
Ginny & Georgia
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat, Obyczajowy
Czas trwania: 55 min.
Scenariusz: Sarah Lampert i inni
Produkcja: USA
Premiera: 24 lutego 2021

Ginny & Georgia - ciekawostki

 1. Jennifer Robertson (Ellen), Felix Mallard (Marcus) i Sara Waisglass (Maxine) na potrzeby roli nauczyli się języka migowego.

 2.  Chris Kenopic, grający ojca Marcusa i Maxine, naprawdę nie słyszy.

 3. Zdjęcia do filmu kręcono w Toronto i w Cobourg w kanadyjskiej prowincji Ontario.

 4.  Oglądalność drugiego sezonu „Ginny & Georgia” plasuje go w tej chwili w TOP 10 anglojęzycznych produkcji telewizyjnych wszech czasów.

 5.  Prace nad drugim sezonem zakończyły się w październiku 2022 roku, premiera miała zaś miejsce w styczniu 2023 roku – wszystko to za sprawą przygotowania tłumaczeń: dialogi przetłumaczono na... 180 języków!

 6.  W lutym 2021 roku Netflix wydał program „Ginny & Georgia – Afterparty”, w którym aktorzy grający główne role dzielili się z widzami swymi przemyśleniami na temat serialu.

 7.  Serial kilkakrotnie wzbudzał kontrowersje ze względu na obraźliwe teksty pod adresem znanych artystek: Taylor Swift, Lady Gagi czy Lany Del Rey.

 8.  Różnica wieku między ekranowymi Ginny i Georgią to około 15 lat, w rzeczywistości między grającymi je aktorkami jest niespełna 8 lat różnicy – Antonia Gentry miała 23 lata, gdy zaczęła grać nastoletnią Ginny (w obsadzie trudno zresztą szukać prawdziwych nastolatków).

 9.  Producenci serialu wynajęli specjalną ekipę, która dbała o to, by na czas zdjęć zastępować wiszące w Cobourg kanadyjskie flagi Gwiaździstym Sztandarem USA.

 10.  Reżyserkę Anyę Adams, aktorkę Antonię Gentry i scenarzystkę Briannę Belser łączy to, że wszystkie są dwurasowe (Gentry odwrotnie niż w serialu ma białego ojca i czarnoskórą matkę). Panie wspólnie włączały do dialogów słowa i zdania, które usłyszały od ludzi na temat swego pochodzenia.


 11. Ginny & Georgia - kiedy 3. sezon?


  Wiadomo, że trwają już wstępne prace nad scenariuszem do kolejnego, trzeciego sezonu „Ginny & Georgia”, nie potwierdzono jednak żadnej daty jego wydania (biorąc pod uwagę, ile zajmuje produkcja, wszystko wskazuje, że będzie to rok 2024).

Ginny & Georgia - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Ginny & Georgia - Opinie

6 + 10 =

Ginny & Georgia - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne