Fot: Shutterstock

Sylwester Wiśniak

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jego praca wymaga od niego dużego poświęcenia, wielkiego spokoju oraz bardzo mocnych nerwów. Nie może popełnić najmniejszego błędu, gdyż stawką jest jego życie. Pomimo tego, że sprawy wymykają mu się spod kontroli, jest oddany sprawie aż do samego końca.


WYGLĄD


Jest to młody i szczupły mężczyzna, z ciemnymi włosami i kilkudniowym zarostem. Zazwyczaj ubrany w luźnym stylu.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Wiśniak jest znanym narodowcem, współpracuje z Cinkiem, który na czas pobytu Kality w więzieniu zajął jego miejsce. Mężczyzna bardzo się denerwuje, gdy dowiaduje się o planowanym przez współpracownika oszustwie, które ma być dokonane na Cieniu, a które potem ma tragiczne konsekwencje. Podczas śledztwa Zięba odkrywa jego kontakty z Rambo. W trakcie przeszukania domu Wiśniaka służby odnajdują paszporty ludzi z retortów i broń, której kaliber pasuje do tej, z której zastrzelono Cinka. Wiśniak przyznaje się Idze, że zwłoki w retortach to jego sprawa i że działał sam, ta natomiast ma wątpliwości, czy sam byłby do tego zdolny.


Sezon 3


Rebrow zabiera Wiśniaka na dołek, ale od Kuczera dowiaduje się, że to jego człowiek, który od wybuchu strażnicy pracuje pod przykrywką. Wyciąga od niego informacje na temat spotkania w Przemyślu, po czym wypuszcza. Od tego czasu niechętnie współpracuje z kapitanem. Oficjalnie pracuje dla Barkowej, która zaczyna nabierać co do niego podejrzeń. Aby udowodnić swoją lojalność, proponuje sprowadzenie na Ukrainę Pająka. Udaje mu się to, choć nie bez przeszkód, które są poniekąd winą Rebrowa, ale który jednocześnie ratuje mu życie.


Kapitan zleca Wiśniakowi odnalezienie i sprowadzenie młodego Gauzy, jednak pod presją Barkowej i możliwości stracenia wiarygodności, a także życia, jest zmuszony do zastrzelenia chłopaka. To wydarzenie rzuca cień na jego psychikę, a Kuczer postanawia go wycofać. Będąc jeszcze na Ukrainie, udaje mu się pobrać dane z telefonu Barkowej. Zostaje jednak przyłapany i torturowany. Udaje mu się uciec razem z porwaną strażniczką, a następnie zaciągnąć Barkową na polską stronę, jednak podczas akcji ginie.

Pełna biografia »

Sylwester Wiśniak - powiązania postaci

Sylwester Wiśniak
Fot: Ja Fryta / Wikimedia Commons, CC BY-SA 2.0
Aktor: Piotr Żurawski
Data śmierci: sezon 3, odcinek 6
Profesja: tajny agent polskiej straży granicznej

Sylwester Wiśniak - Opinie

7 + 2 =

Wataha - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne