13 minut - fabułaFabuła filmu "13 minut"Film "13 minut" opowiada historię Georga Elsera, który w 1939 roku próbował zamordować Adolfa Hitlera. Elser był zwykłym człowiekiem, który postanowił zmienić bieg historii.

Przygotowania do zamachuElser przygotowywał się do zamachu przez 13 miesięcy. Pracował w fabryce, gdzie zdobywał materiały potrzebne do wykonania bomby. Przygotowywał również plan zamachu, który miał mieć miejsce w Bürgerbräukeller w Monachium.

Zamach8 listopada 1939 roku Elser wybuchał bombę w Bürgerbräukeller. Hitler opuścił salę 13 minut wcześniej, dlatego nikt nie zginął. Elser został aresztowany i przesłuchiwany przez Gestapo.

Los ElseraElser został skazany na śmierć i stracony w kwietniu 1945 roku. Jego historia stała się inspiracją dla wielu ludzi, którzy walczyli o wolność i sprawiedliwość.

Postacie występujące w filmieW filmie występują postacie takie jak Georg Elser, Adolf Hitler, jego zwolennicy oraz członkowie Gestapo. Film pokazuje również, jak Elser przygotowywał się do zamachu i jak wpłynął na historię.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - 13 minut obsada
13 minut
Kategoria: Filmy
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Czas trwania: 110 min.
Reżyseria: Oliver Hirschbiegel
Scenariusz: Léonie-Claire Breinersdorfer i in.
Produkcja: Niemcy
Premiera: 12 lutego 2015 (świat)

13 minut - gdzie obejrzeć

od 6,90 zł
za film
Oglądaj

13 minut - Opinie

7 + 7 =

13 minut - polecane w tej kategorii

13 minut - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne