Top Boy - fabuła

Brytyjski serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w fikcyjnym okręgu Summerhouse w londyńskiej dzielnicy Hackney. Rządzą nim dwaj bezwzględni dilerzy narkotyków, Sully i Dushane. Pod ich skrzydła trafia zamknięty w sobie, uważany za nieprzewidywalnego Ra'Nell. Pewnego dnia Heather, przyjaciółka jego matki Lisy, prosi go o pomoc w założeniu uprawy konopi. Zysk ze sprzedaży narkotyków ma pozwolić jej opuścić Summerhouse i wyprowadzić się w bezpieczne miejsce, gdzie będzie mogła w spokoju wychować dziecko, które wkrótce przyjdzie na świat. Jednocześnie najlepszy przyjaciel Ra'Nella, Gem, wpada w kłopoty w relacjach z brutalnym Drisem, a Kamale, rywal bossów z Summerhouse, kradnie sporą część ich towaru, co naraża na szwank zarówno ich życie, jak i przyjaźń.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Top Boy obsada

Top Boy - obsada

Aaron Tovell - Top Boy
Aaron Tovell
Hope Ikpoku Jnr
Amma Aiyttei - Top Boy
Amma Aiyttei
Jolade Obasola
Dris Wright - Top Boy
Dris Wright
Shone Romulus
Dushane Hill - Top Boy
Dushane Hill
Ashley Walters
Gemail
Gemail "Gem" Mustapha
Giacomo Mancini
Pełna obsada »
Top Boy
Kategoria: Seriale
Gatunek: Kryminał
Czas trwania: 55 min.
Scenariusz: Ronan Bennett, Daniel West
Produkcja: Wielka Brytania
Premiera: 2019

Top Boy - ciekawostki

 1. Summerhouse Estate tak naprawdę nie istnieje, ale wzorowane jest na londyńskim okręgu/dzielnicy mieszkaniowej De Beauvoir w dzielnicy Hackney.

 2.  Akcja niemal w całości rozgrywa się we wspomnianej dzielnicy Hackney, ale na ekranie praktycznie, poza kilkoma migawkami, jej nie zobaczymy, kręcono bowiem w innych dzielnicach Londynu: Dalston, Haggerston i London Fields.

 3.  Sceny sądowe w czwartej serii kręcono w prawdziwym, nieczynnym od 2019 roku sądzie koronnym Blackfriars przy Pocock Street w Londynie.

 4.  Ashley Walters (Dushane) zdradził, że większość zdjęć powstawała w okolicach przypominających te ekranowe. Praca ekipy utrudniała lokalnym dilerom sprzedaż narkotyków, stąd on i jego koledzy często byli przez nich nagabywani, jedni im doradzali, inni oferowali pieniądze, aby zmienili lokalizację, kolejni... proponowali im pracę.

 5.  Bohater Waltersa w pewnym momencie ucieka przed albańską mafią na Jamajkę. Walters w rzeczywistości jest w połowie Jamajczykiem.

 6.  Sam Walters dobrze zna środowisko, o którym opowiada film. Ten aktor i raper ,znany jako Asher D, ma za sobą kilka odsiadek za posiadanie broni, napaść na ochroniarza, posiadanie marihuany i groźby pod adresem personelu hotelu.

 7.  Jak twierdzi autor serii, Ronan Bennett, 95% wszystkich sytuacji oglądanych w filmie oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, o których pisano w prasie lub o których dowiedział się, rozmawiając ze skazańcami.

 8.  Pierwsze dwa sezony wyprodukował Channel 4, który w 2014 roku zapowiedział koniec serii. W 2017 roku o kontynuację zaczął jednak walczyć kanadyjski raper Drake, który ostatecznie zainteresował swym projektem Netflix i został producentem wykonawczym 3. i 4. sezonu.

 9.  Dwa pierwsze sezony trafiły na Netflix z podtytułem „Summerhouse”, co ma je odróżniać od 3. i 4. sezonu netflixowego (różnią się zresztą dość znacznie obsadą).

 10.  


  Top Boy - kiedy 5. sezon?


  Netflix już przy okazji kręcenia 4. serii zapowiedział, że będzie kontynuacja. 31 marca 2022 roku oficjalnie potwierdzono, że zaczęły się prace nad „piątką”, data premiery nie jest jeszcze znana.

Top Boy - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Top Boy - Opinie

5 + 5 =

Top Boy - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne